Tuleohutus

Saatejuht Heidi Hanso pärast ehmatust kodutalus: nüüd on ikka hoitud tunne küll!

  • Kuupäev: 09.02.2022

Elame nutikas maailmas, aga paraku ei ole meie elupäästjad suitsuandurid kõigil nutikad. Eestis on üle 700 000 eluruumi, aga vaid veidi üle 70 000 seadme on nutikad. Teeme selgeks, miks tuleks eelistada nutikat andurit ja millal see kasuks tuleb. 

33aastane Siim elab üksinda Tallinnas ning on terve elu kasutanud ohtutusmeetmena tavalist suitsuandurit. “Olen küll kuulnud ka nutikatest anduritest, kuid seni ei ole süvenenud, kuidas need toimivad,” sõnas Siim. Ta tunnistas, et ei ole tegelikult isegi mõelnud, mis saab siis, kui tulekahju peaks tekkima hetkel, kui kedagi kodus ei ole. 

Õnnelik õnnetus

Sotsiaalmeedias jagas enda lugu Heidi Hanso, kes varem tavalist andurit kasutas. “Kes on viimase nelja aasta jooksul Pajuväravale sattunud, on ehk õues köögi akna all märganud musta meenutust tulekahjust, mis sai alguse tänu suures vihmas niiskust saanud vanale alumiiniumjuhtmele ja tõenäoliselt kustus sama vihmaga.”

“Kuumus oli nõnda suur, et mõrandas aknaklaasi ja söestumise jäljed voodrilaual on sügavad. Olen südamest hoitud, et maja tookord, kui mina ise välismaal olin ja maja tühi oli, maani maha ei põlenud. Majavaim oli õnneks kodus ja kustutas, muud põhjendust ma pole suutnud välja mõelda,” kirjeldas Hanso. 

Hanso on sügistalvisel ajal palju kodust ära ja alati ei ole võtta majahoidjaid, kes kodul silma peal hoiaks. “Talu küte on ahi ja puupliit, siis polegi vahet, kas keegi on kodus või mitte, tuleõnnetused on aktuaalne risk alati,” märkis ta. 

Hiljuti asus Hanso kodus tööle nutikas andur Nublu. Nublu teeb eriliseks asjaolu, et ta tunneb ära nii suitsu kui vingugaasi. GSM-sidega saadab Nublu suitsu või vingugaasi taseme tõusmise korral lisaks hääleka häire andmisele teavituse ka G4Si juhtimiskeskusesse, kust majaomanikuga juba kiirelt ühendust võetakse. 

Nublu saadab teate automaatselt ka häirekeskusesse.Foto: G4S

Kui omanik ei peaks mingil põhjusel lähima kolme minuti jooksul telefonile vastama, saadetakse automaatselt välja patrullekipaaž ja vajadusel informeeritakse päästeametit. G4S teeb koostööd ka vabatahtlike päästjatega, kes häire korral appi saavad tulla. 

“Mis seal salata, on ikka hoitud tunne küll, kui selline lisakaitse peal on,” nentis Hanso. “Ühes majapidamises piisab ühest Nublust, aga teistesse tubadesse võiks igaks juhuks ka andurid üles panna ja meil nii on.” 

Nublu suitsu- ja vinguandur

Tavaline suitsuandur

Tavaline vinguandur
Suitsu tuvastamine Jah Jah Jah
Vingugaasi tuvastamine Jah Ei Jah
Saad infot, kui oled kodust eemal Jah Ei Ei
Ohust teatamine häirekeskusele Jah Ei Ei
Automaatne patareikontroll Jah Ei Ei
Vajalik vaid üks seade Jah Ei Ei
Prooviperiood 14 päeva Jah Ei Ei
Mille poolest erineb Nublu suitsu- ja vinguandur teistest seadmetest?

Miks Nublu?

Nublut on lihtne kodus ise paigaldada ja ta sobib igasse majapidamisse. “Anduri registreerimine ning ülesseadmine on lihtsamast lihtsam. Mulle muuseas väga meeldis kasutusjuhend, mis anduriga kaasas: niivõrd lihtsasti selgitatud ja informatiivne ka vingu koha pealt,” rääkis Hanso. 

Paari liigutusega saad teha Nublu lehel kindlaks, kas seade sinu majapidamisse sobib. Seejärel jääb üle vaid andur pakiautomaati tellida ja koju paigaldada, kusjuures paigaldamine on vaid minutite küsimus. 

Teenus on kuutasupõhine ja garantii kehtib seni, kuni teenust soovitakse ning seda saab paigaldada kõikjale – nii korterisse, majja kui ka suvekodusse. 

Hanso soovitab südamest oma kodu turvalisusele mõelda, ükskõik, mis maailmas toimub. Kodu peab olema see koht, kus on kindel olla.

Kategooriad: Tuleohutus  

Kommentaarid

Lisa kommentaar