Tuleohutus

Tuleohutus - valehäire põhjused tuleb välja selgitada

  • Kuupäev: 22.11.2011
    Autor: Kadi Sumberg


Tuleohutus on teema, millele tuleks mõelda aastaringselt, mitte kampaaniakorras.  Kahjuks on elus nii, et alles suured õnnetused panevad tagajärgedele mõtlema olgu tegemist siis tuleohutusega või mõne muu turvalisust puudutava teemaga. 17. novembri Eesti Ekspressis ilmus lugu Haapsalu lastekodu tulekahjust, kus Helle Niine kirjeldab olukorda: “Kurat, jälle valehäire,” mõtleb Helle, sest nii on viimasel ajal korduvalt juhtunud.

Valehäire põhjused tuleb välja selgitada

Et kindel olla tuletõrjesüsteemide töökindluses tuleks neid regulaarselt ja korrektselt hooldada (vähemalt kord aastas): andureid tuleb puhastada, kontrollida nende töökindlust jms. Hooldamata süsteem võib edastada valehäireid, mis segab inimeste (töö)rutiini ning tõelise ohu korral ei pruugita  seda enam tõsiselt võtta.

Enne, kui usaldad ettevõtte või koduse tuletõrjesüsteemi hooldustööd tulevasele koostööpartnerile, on soovitav tutvuda partneri taustaga: kas valitaval firmal on piisav arv pädevaid spetsialiste, kui kiiresti saavad nad reageerida riketele ning kas antud firma tegutseb soovitud piirkonnas või tehnikud saadetakse objektile kaugematest piirkondadest, mis omakorda pikendab hooldustööde ooteaega.

Ettevõtte prioriteet peab olema turvalisus mitte kokkuhoid

Iga ettevõtte jaoks on oluline hoida püsikulud kontrolli all, kuid ära ei tohi unustada turvalisust. Algselt kokku hoitud eurod võivad õnnetuse korral valusalt kätte maksta. Tänapäeva majandusolukorras on teenusepakkuja valimisel hind üks argumente, mistõttu kiputakse valikuid tegema hinnast lähtuvalt. See selgitab ka Päästeametile edastavate valehäirete suurt arvu - korraliku hoolduse asemel saab tuletõrjesüsteemi omanik vaid linnukese kausta või ootab pikalt rikke parandamist, kuna selle kõrvaldamiseks peab tehnik tulema teisest Eestimaa paigast. Tuleohutusele mõeldes peaks eelkõige lähtuma inimeste ja vara kaitsest – sest just selleks ongi tuletõrjesüsteemid loodud.

Uued tuleohutusteenused ettevõttele

Juba mõnda aega on G4Si turvatehnikadivisjoni tootevalikus uued tuleohutuse valdkonda kuuluvad teenused, milleks on:

  • automaatne gaaskustutussüsteemi paigaldus ja hooldus
  • sprinkler- ja tuletõrje voolikusüsteemide paigaldus ja hooldusteenus
  • tuleohutuse enesekontrolli- ja tuleohutuse eest vastutava isiku teenus.
Siinkohal on oluline lisada, et uute toodetega on meil käsi valge, ehk esimesed vastutusrikkad gaaskustutussüsteemiga objektid on juba lõpetatud ning valminud süsteemid hooldusesse võetud.  

Vaata, mida oleme sarnastel teemadel juba kirjutanud:

G4S ja Contra: Väldi valehäireidKategooriad: Huvitav   Koduvalve lahendused   Tuleohutus  

Kommentaarid

Lisa kommentaar