Tuleohutus

 • 40 000 suvilat võivad iga hetk maha põleda

  Kuupäev: 07.06.2022
  Autor: Maxim Tuul

  Kuigi pärast koroonakriisi algust on paljud inimesed hakanud rohkem suvilates aega veetma, pole tihtipeale hoonetesse endiselt suitsuandurit paigaldatud, mistõttu on see otsene oht inimeste elule ja tervisele.

 • Puust ja punaseks: milline gaas on tapvalt mürgine ja milline võib terve maja maha põletada

  Kuupäev: 03.03.2022
  Autor:

  Nähtamatu vingugaas võib inimese teadmata surmavaks osutuda, suitsugaas aga aidata kaasa ülemaailmsele kliimasoojenemisele. Kuigi vingu- ja majapidamisgaas on olemuselt täiesti erinevad, ajavad inimesed need sageli omavahel segamini.

 • Saatejuht Heidi Hanso pärast ehmatust kodutalus: nüüd on ikka hoitud tunne küll!

  Kuupäev: 09.02.2022
  Autor:

  Elame nutikas maailmas, aga paraku ei ole meie elupäästjad suitsuandurid kõigil nutikad. Eestis on üle 700 000 eluruumi, aga vaid veidi üle 70 000 seadme on nutikad. Teeme selgeks, miks tuleks eelistada nutikat andurit ja millal see kasuks tuleb.

 • Kuidas on võimalik, et pistikupesa on alati vales kohas?

  Kuupäev: 26.01.2022
  Autor: Margit Sedrik

  Mul on küll selline tunne, et pole pea ühtegi kodu, kus oleks piisavas koguses pistikupesasid. Või kui neid on piisavalt, siis on need täiesti vales kohas. Kui Sul on vaja, et see oleks kõrgel, on see madalal, ja kui vaja, et oleks paremas toa nurgas, on see hoopis esikus. Kuidas see küll ometigi võimalik on? Kuna elektrikut ju kohe välja ei kutsu, kes homme päev sulle sobivasse kohta seinakontakti paigaldaks, lähmegi kergema vastupanu teed. Ja selleks on pikendusjuhe. Kui palju, mis moodi, millal, milliseid ja kas üldse tasub pikendusjuhtmeid kodus kasutada? Panin siia kõik kirja.

 • Vinguanduri paigaldamisel järgi alati kasutusjuhendit, mitte rahvatarkust

  Kuupäev: 15.11.2018
  Autor:

  Viimastel nädalatel on meieni jõudnud väga palju vastuolulisi väiteid seoses vingugaasi ja vinguandurite paigaldamisega (sealhulgas riigiametnike poolt). Seetõttu panime kirja kõik vajaliku, mida sel teemal tarvis teada on. Kõige tähtsam on põhimõte, et andur tuleb alati paigaldada vastavalt tootja antud juhistele ehk iga seadme puhul tuleb vaadata kasutusjuhendit ja sellest ka lähtuda. Tootja juhiseid eirates luuakse olukord, kus ohu korral ei pruugi seade probleemist piisavalt kiiresti märku anda.

« Previous |  [1] 2 3 4  | Next »