Statistika

Keskmine poevarguse summa kasvas mullu 40%

  • Kuupäev: 13.01.2016
    Autor: Reimo Raja
Möödunud aastal oli G4S turvatöötajate poolt tabatud poevarga keskmine saak Tallinnas 35 ja mujal Eestis 33 euro väärtuses kaupa. Summad on võrreldes 2014. aastaga kasvanud 40%. Kokku tabasid G4S turvatöötajad eelmisel aastal 1933 poevarast, neist enim Tallinna kesklinnas.


„G4S turvatöötajad tabavad iga päev mõne poevarga. Inimesed tihti ei taju, et nende kuriteod ei jää märkamata. Oleme kauplused varustanud kvaliteetse videovalvega ja koolitatud turvatöötajatega, tänu sellele saame enamiku vargaid kätte ning hoiame kauplustel väga suure kahju ära," rääkis G4S teenistusjuht Kaido Kalamets. Üle Eesti tagastati kauplustele varguselt tabatud õigusrikkujate käest äravõetud kaupa kokku ligi 52 000 euro väärtuses.

Kuigi varguselt tabatud inimestelt leiavad turvatöötajad väga erinevaid kaupu, siis valdavalt varastatakse poodidest kosmeetikat, alkoholi, toidukaupu, riideid ning ehitus- ja kodukaupasid. „Poevargal selget profiili ei ole, varastamisega vahele jäävad inimesed on väga erinevad ja välimuse järgi kedagi kahtlustada ei saa. Seetõttu palume kõikidelt inimestelt mõistvat suhtumist, kui turvatöötaja kellegi poole kontrollimise eesmärgil pöördub. Turvatöötajaga koostööd tehes lahenevad kõik probleemid kiiremini," selgitas Kalamets.

G4S Eestil on üle 48 000 püsikliendi, kelle teenindamiseks on pidevalt töös 75 patrullekipaaži. G4Sile kuulub Eesti Turvaettevõtete Liidu andmetel 42% Eesti turvaturust ja 50% Eesti valveteenuste turust.
Kategooriad: Statistika  

Kommentaarid

Lisa kommentaar