Statistika

G4S: ühiskond on joomarluse suhtes liiga tolerantne

  • Kuupäev: 19.03.2014
    Autor: G4S Eesti
Eelmise nädala jooksul andsid G4Si turvatöötajad politseile üle neli joobnuna autorooli istunud sõidukijuhti. Neljast kaks joobekahtlusega roolikeerajat tekitasid oma hooletu käitumisega kahju turvafirma klientidele.


AS G4S Eesti valvedivisjoni direktori Villu Õuna sõnul näitab turvafirma senine kogemus, et palgapäevale järgnevad nädalavahetused on alati sündmuste- ja väljakutseterohked. „Pilt, mis avaneb ööelu keskpunktides neil nädalavahetustel, on murettekitav ning nagu näha, jätkuvalt ei peljata ka joobes olekus autorooli istumist. Neid juhtumeid on liiga palju ning kõnelevad nad sellest, et oleme joomarluse suhtes liiga tolerantsed."  

Pühapäeval, 16. märtsi hommikul kell 7.36 jäi Tallinnas Sõle tänava bensiinijaamas tankinud G4Si patrullekipaažile silma ohtlikul sõidukiirusel tanklasse sõitnud Seat Leon. Auto sõitis üle ohutussaare ja jäi sinna põhjapidi kinni, kuid mõningase ukerdamise järel õnnestus juhil sõiduk siiski vabastada. Hooletute manöövrite käigus sõitis Seat vastu tankla posti ning mõlkis ära auto ukse. Kahtlaseid sõiduvõtteid jälginud turvatöötaja teatas joobekahtlusega autojuhist politseile ning läks tugevate alkoholilõhnadega meest korrale kutsuma. Peatselt kohale saabunud politsei tuvastas, et Seati juht oli enne rooli istumist tarbinud alkoholi ning viis mehe asjaolude selgitamiseks jaoskonda.      

Ööl vastu laupäeva, 15. märtsil kell 3.25 sai G4Si juhtimiskeskus paanikaväljakutse Tartu kesklinnas asuvast ööklubist. Kohapeal selgus, et üks mees oli klubist lahkudes istunud autorooli, mõlkinud tagurdamisel klubi turvateenistuse auto ning sõitnud seejärel vastu puud. G4Si patrullekipaaž pidas isiku kinni, kutsus kohale politsei ning andis nähtavate joobetunnustega mehe korrakaitsjatele üle. Politsei tuvastas, et klubi töötajate sõidukit kahjustanud mees oli joobes ning juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.      

14. märtsi õhtul kella 22 ajal sai G4Si juhtimiskeskus paanikaväljakutse Tallinnas Haaberstis asuvast baarist. Väljakutse põhjuseks oli asutuses laua taga tukkuma jäänud ning peale äratust kentsakalt käitunud klient. Peale baarist väljasaatmist istus mees takso rooli ning asus sõitma. Patrull teavitas politseid joobekahtlusega autojuhist ning sõitis talle järele. Veidi aja pärast pidas politsei joobekahtlusega juhi kinni ning viis ekspertiisi.  

11. märtsil kell 8.30 märkas Põlvas tanklas baseerunud G4Si patrullekipaaž, et tanklasse sõitnud Volkswageni juht on silmanähtavalt joobes. Ekipaaži turvatöötaja teavitas tuigerdavast autojuhist politseid, keelas joobekahtlusega juhil sõitumineku ja võttis ära tema autovõtmed. Peatselt saabunud korrakaitsjad tuvastasid mehel alkoholijoobe määra, mille alusel alustati kriminaalmenetlus. Raskes joobes mees selgitas ise politseinikele, et arvas end olevat kaine, kuna ta jõi viina väidetavasti eelmisel õhtul. Lõuna Ringkonnaprokuratuur esitas 40-aastasele mehele süüdistuse mootorsõiduki juhtimises alkoholijoobes ning saatis kriminaalasja kokkuleppemenetluses kohtusse. Tartu maakohus tunnistas mehe kuriteos süüdi ning määras karistuseks nelja kuu pikkuse vangistuse. Koos varem mõistetud karistuse ärakandmata osaga peab mees kandma ühe aasta, nelja kuu ja 17 päeva pikkuse vangistuse.
Kategooriad: Statistika   Julged hoolida?  

Kommentaarid

Lisa kommentaar