Lapsed ja noored

Turvalist laulu- ja tantsupidu!

  • Kuupäev: 04.07.2014
    Autor: Kristiina Eelmaa


(Fotomeenutus aastast 2009. G4Si turvateenistus, hetk enne väravate avamist)
 

4.-6. juulil toimuval XXVI laulupeol ja XIX tantsupeol osalejate ja külaliste turvalisuse eest kannavad igapäevaselt hoolt üle 300 AS G4S Eesti ja USS Security turvatöötaja. Lisaks tagavad laulupeol turvalisust ka videokaamerad: kogu lauluväljaku territoorium on kaetud videovalvega.

Laulupeol esinejate ja külaliste eest hoolt kandva G4Si töötajaid tunneb ära vastavat logot kandva vormi järgi. Lisaks väravates ja läbipääsu koridorides olevatele turvatöötajatele hoiavad Lauluväljakul igal peopäeval korda 14 kaheliikmelist G4Si jalgsipatrulli. AS G4S Eesti teenistusjuht Kristiina Eelmaa sõnul läbisid laulupeo turvamiseks kaasatud G4Si turvatöötajad spetsiaalse külalislahkuse koolituse, mille osaks on käitumine erinevates suhtlussituatsioonides. „Nii rahvarohke peo puhul peab arvestama mõningase ajakuluga läbipääsude juures, hoidmaks neil hetkedel peoliste tuju kõrgena pakub turvateenistus laulusõpradele väikest meelehead," lisas Kristiina Eelmaa. „Kõige olulisem laulupeo turvasoovitus on: lisaks kontsertide nautimisele hoidke silm peal nii oma asjadel kui ka kaaspidulistel, mure korral pöörduge julgelt turvateenistuse poole," ütles G4Si teenistusjuht.

Panime kokku mõned soovitused, mille järgimine aitab Sul kindlustada tujuküllase ning turvalise peo!

Peole minnes

·Tule peole kergelt: kontserdi mugavaks nautimiseks piisab sularahast, isikut tõendavast dokumendist, telefonist ning vajadusel ka vihmakeebist. See võimaldab külastajatel endil rahvasumma sees tunduvalt mugavamalt ringi liikuda ning vähendab millegi kaotamise ohtu.

·Hoia oma asjadel silm peal. Levinumad kohad, kust asjad rahvahulgas kaduma lähevad, on seljakotid, tagataskud ja lauapealsed.

·Enda ja teiste parema nähtavuse huvides soovitame koju jätta vihmavarjud ning muretseda nende asemel ühekordsed vihmakeebid.

·Piletikontrollpunktile lähenedes võta piletid aegsasti välja, nii pääsed ise, aga ka teised peolised kiiremini kontserti nautima. Väravad tehakse lahti tund enne kontsertide algust. Hoia pilet alles päeva kontsertide lõpuni!

·Kontsertidele ja etendustele ei lubata isikuid, kes on silmanähtavate joobetunnustega või käituvad teiste külastajate suhtes häirivalt. Alkoholi ja klaastaaraga peole ei lubata!

Autoga tulijatele

·Autoga tulijatele tuletame meelde, et laulu- ja tantsupeo ajal on kesklinna liikluskoormus tavapärasest suurem ning parkimiskohtade leidmine keerukam. Laupäeval, seoses laulu- ja tantsupeo rongkäiguks rivistumisega ning rongkäigu toimumisega on Tallinna kesklinnas alates kella 12st kuni 18.30 suletud Vabaduse väljaku, Kaarli puiestee ja Viru ringi ümberkaudsed tänavad ning rongkäigu marsruut Viru ringist mööda Narva maanteed kuni lauluväljakuni.

·Soovitame tulla peole aegsasti ning mõelda läbi võimalikud parkimiskohad.

·Ära jäta autosse nähtavale ühtegi väärtuslikku asja, mis võiks vargale ahvatlust pakkuda. Nii saad kindel olla, et leiad oma sõiduki endises korras.

Turvasoovitused lastega tulijatele

·Laps pane riidesse mugavalt, ilmastikule sobivalt, aga ka erksavärviliselt, nii on sul hõlpsam teda rahva seast otsida.

·Lastega tulijatel soovitame panna lapse taskusse kaart lapsevanemate kontaktidega või kirjutada vanemate telefoninumbrid lapsele veekindla markeriga käele. Suures segaduses võib laps isegi päheõpitud telefoninumbrid ära unustada – käele kirjutatud number hõlbustab lapse eksimise korral tema vanemate leidmist. Lauluväljakul viivad turvatöötajad vanemate juurest eksinud lapsed Lottemaa alale, kus lapsed saavad oma vanemaid oodata.

·Õpeta lastele, et rahvarohkes kohas eksides peaksid nad abi ja teejuhiste saamiseks pöörduma politseiniku või turvatöötaja poole. Julgusta last paluma abi vormis inimeste käest. Rahvarohkesse kohta jõudes näita talle turvateenistuse (või politsei) töötajaid, et laps oskaks pöörduda õigete inimeste poole. Eeskuju on nakkav – kasuta lapsega koos peol olles võimalust korda hoidvate töötajate käest abi ja nõu küsida. Sedasi on lapsel lihtsam sinu eeskuju järgides ja käitumist meenutades omapead abi küsida. Samuti annab see lapsele kogemuse, et inimesed võivad olla abivalmid.

·Viibides kohas, kus mõni suurem rajatis sobib kaugele nähtavaks orientiiriks (näiteks Tuletorn), leppige lastega kokku, et olles üksteist silmist kaotanud, saate kokku selle kindla orientiiri juures.

Lisainfo XXVI laulu- ja XIX tantsupeo kohta

Laulu-ja tantsupidu
Kategooriad: Lapsed ja noored   Meie töötajad   Turvasoovitused   Turvalisus suurüritustel  

Kommentaarid

Lisa kommentaar