Sinu eest valvel!

Lapsed ja noored

Keila linn valis turvateenuse pakkujaks taas G4Si

  • Kuupäev: 21.12.2012
    Autor: Ande Etti
Ka 2013. aastal osutab patrullteenust Keila linnas G4S, otsustas Keila linnavalisus hankekomisjoni ettepanekul.

Seega jätkab ka uue aasta alguses Keila linnas patrullimist G4Si ekipaaž, mis reageerib politsei ja linnaelanike poolt G4Si juhtimiskeskusele edastatud väljakutsetele, mis on seotud linnavara vastu suunatud rünnetega või avaliku korra rikkumisega.

Keila patrullekipaaž

Keila piirkonna patrullekipaaži turvatöötaja Rein Lindoja ütleb esmalt, et Keila on linn nagu linn ikka – oma heade ja halbade külgedega. On ka siin vahel purjutajaid, suitsetavaid alaealisi ja „lärmakaid seltskondi“. Küll aga lisab ta, et sageli pöördub linnarahvas G4Si patrulli poole muredega, mis tegelikult kuuluvad politsei kapsamaale. „Ju siis usaldatakse meid nii palju,“ ütleb ta. „Meid kutsutakse kohale, kui mängib liiga kõva muusika, kui avalikus kohas „puhkavad“ purjus inimesed ja palju muud sellist, mis võib inimeste rahu rikkuda. Aga me leiame alati lahenduse“. „Täna näiteks taas kamandasin üht hulkuvat koera koju minema – ja läkski koju. See retriiver on mul juba vana tuttav,“ muheleb Lindoja.

Lepinguga on ekipaažile Keila linnas kindlaks määratud patrullringide arv ja marsruudid, mille puhul lähtutakse eelkõige linna oludest ning võetakse arvesse näiteks aastaaegade eripära, avalikke üritusi, õppeaasta algust, teedeehitusi ja politsei hinnangut võimalike riskide kohta.

Vastavalt vajadusele ollakse paindlikud. „Teeme linnaga koostööd ka turvakaamerate vaateraadiusesse jäänud juhtumite lahendamisel – näiteks helistatakse meile, kui kaamerasilma ette jääb avalikus kohas joomine, alaealiste alkoholi- või tubakaostmine jms. Meile antakse teada, et on selline olukord ja käime teeme tiiru ära – sageli piisab rahu taastamiseks lihtsalt meeldetuletusest,“ selgitab Lindoja.

Patrullringe tehes jälgivad turvatöötajad, et ei rikutaks linna vara ja peetaks kinni avalikus kohas ettenähtud käitumisnormidest. Ööpäeva jooksul läbitakse neid punkte (sh koolid, lasteaiad, mänguväljakud ja teised linnale kuuluvad rajatised) mitmel korral. Oma tegevustest ja tähelepanekutest esitame linnaisadele regulaarse ülevaate.

Kategooriad: Lapsed ja noored   Meie töötajad   Videovalve   Meie kliendid  

Kommentaarid

Lisa kommentaar