Lapsed ja noored

Sinilind

  • Kuupäev: 14.11.2010
    Autor: Kadi Sumberg

Triin sinilindG4S Noorteklubi sai taas kord UNICEF Eestilt Sinilinnu aastapreemia. Auhind anti üle reedel, Toompea lossi Valges saalis. Sinilinnu aastapreemia antakse inimestele või ettevõtetele, kes on Eesti laste heaks aasta jooksul andnud oma parima; olnud oma tegevusega lastele eeskujuks, aidanud kaasa laste arengule, turvalisusele, tervisele või teinud laste ja noortega ennetustööd.

Eelmine Sinilinnu aastapreemia anti üle 2006. aastal Falck Noorteklubile. G4S Noorteklubi juhi Triin Maripuu sõnul on klubil väga hea meel saadud tunnustuse üle. “Sellised tunnustused annavad kinnitust, et ollakse õigel teel. Vaatamata majandusraskustele on G4S jätkanud järjepidevat ennetustööd lastega. Eesmärgiks on võetud iga aasta avada üks uus klubipesa uues piirkonnas, et üha rohkematel noortel oleks ligipääs klubilisele tegevusele.” G4S Noorteklubi tegutseb Tabasalus, Tallinnas, Keilas, Tartus, Rakveres, Jõhvis, Haapsalus ja Pärnus.

 “Ainult südamega näed hästi. Kõige tähtsam on silmale nähtamatu” lausus Ene Ergma auhinda kätte andes. Seda võib kinnitada ka kõikide klubijuhtide kohta – nad on inimesed, kes kuulavad oma klubi lapsi avatud südamega. Iga kuu korraldatakse kõikides klubipesades huvitavaid ja mitmekülgseid tegevusi, mille planeerimisel võetakse arvesse laste soove. Samas toimuvad ka erinevad üle-eestilised üritused, milleks on suvelaager, töömalev, talvepäevad ja populaarne Suur Semu Seiklus.

Iga üritusega soovib G4S Noorteklubi laiendada laste silmaringi, anda neile uusi teadmisi, õpetada seisma enda eest ja arvestama teistega. Noorteklubi juhi Triin Maripuu sõnul tasub lastesse panustada ning neilt tagasi saadav positiivne energia on tohutu liikumapanev jõud. “Säravad lastesilmad ja nende vahetud emotsioonid on kui ergutav eliksiir, millest ammutan mõtteid uute põnevate ettevõtmiste jaoks,” lisas Triin Maripuu.

Sinilinnu aastapreemia on oma nime saanud Belgia kirjaniku Maurice Maeterlinck muinasjutu “Sinilind” järgi. Sellest raamatust on inspiratsiooni saanud ka Raimond Valgre, kes kirjutas romantilise laulu “Muinasjutt Sinilinnust”. Unistused ja lootused on need, mida iga inimene vajab, et nende poole püüelda ja neid täide viia; - seepärast on ka UNICEF valinud oma traditsioonilise aastapreemia nimetuseks “Sinilind”.

Kategooriad: Huvitav   Lapsed ja noored   Meie auhinnad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar