Lapsed ja noored

G4S autasustas nelja noort elupäästjat teenetemärgiga

  • Kuupäev: 17.09.2010
    Autor: Julia Garanža

16.septembril toimunud Suurel Semu Seiklusel Pärnus andis G4S Eesti juhatuse liige Margus Kolumbus üle teenetemärgid “Vapruse eest” neljale Pärnu noorele, kes selle aasta kevadel päästsid uppumissurmast kolm inimest.

Teenetemärgi saajad olid Aleksei Rožkov Pärnu Ühisgümnaasiumist ja Mehis Kont Hansagümnaasiumist ning Kertu Rannak ja Georg Alemaa Kuninga tänava põhikoolist.

Pärnu abituriendid Aleksei Rožkov ja Mehis Kont päästsid tänavu 9. aprillis 8- ja 7-aastase poisi elu. Kuuldes eemalt appihüüdu, tõttasid noormehed koheselt päästma. Nad püüdsid tiiki kukkunud lapsi alguses välja sikutada puuoksaga, kuid nad ei ulatunud sellega lasteni. Seejärel läksid noormehed ise tiigivette ja seades ohtu oma elu, tõid nad läbi jää vajunud lapsed kaldale. 


Kuninga kooli 9. klassi tüdruk Kertu Rannak ja kaheksandik Georg Alemaa tõid 10. mai õhtul kaldale Sauga jõkke suplema läinud ja vees teadvuse kaotanud mehe. Kertu nägi napsitanud meest uljalt ujuma tõttavat ning sai aru olukorra tõsidusest. Ta ujus igaks juhuks temaga kaasa ning kui mees kaotas vees teadvuse, oli Kertu piisavalt lähedal, et uppujat abistada. Kutsudes appi kaldal olnud koolivenna Georgi, tõid nad kahekesi teadvuse kaotanud mehe kaldale.

AS G4S Eesti juhatuse esimehe Andrus Ossipi sõnul eristab seekordseid teenetemärgi saajaid nende erakordne oskus märgata abivajajat. “Oskus hoolida vajab tänapäeva ühiskonnas paraku julgust, just seetõttu imetlen nende noorte inimeste meelekindlust ja tahet usaldada oma sisetunnet ning aidata abivajajat tingimusteta,” ütles Andrus Ossip.

G4S tunnustas noori elupäästjaid ligi 400 lapse ees, kes Pärnus 16. septembril Rannapargis Suurel Semu Seiklusel osalesid. MTÜ G4S Noorteklubi poolt 3.-6. klassi õpilastele korraldatav õpetlik ja meelelahutuslik Suur Semu Seiklus toimus üheaegselt Tallinnas, Tartus ja Pärnus, ning sellest võttis osa ligi 1600 last.

Eesti suurim turvafirma G4S algatas lapselupäästjate tunnustamise traditsiooni 2006. aastal. Elupäästmise eest on G4Si teenetemärgi pälvinud kokku 14 last ja noort.

Kategooriad: Huvitav   Lapsed ja noored  

Kommentaarid

Lisa kommentaar