Meie töötajad

Veiko Trakmannile meeldib patrulli töö

  • Kuupäev: 12.09.2019
    Autor: Esme Kassak

Veiko Trakmann täiendab juba teist aastat G4S Eesti Rakvere patrulli ridu. Vastavalt võimalusele aitab ta turvalisust tagada ka erinevatel suurüritustel. Sel suvel tuli tal kiiresti reageerida muidu väga rahumeelsel laulupeol, kui üks lapsevanem jooksis dirigendipuldi juurde. Sellised juhtumid on harvad, ent valmis tuleb olla kõigeks.


Veiko Trakmann Rakveres. Foto: Esme Kassak/G4S Eesti

Veiko on läbi ja lõhki rakverelane, ent pärast kooli lõpetamist elas ta mitu aastat hoopis pealinnas. Töötades … kokana Eesti tipprestoranides. Ühel hetkel avastas ta enda jaoks aga fitness’i ning siis tuli hakata aega ringi mängima. Nii jõudis ta tagasi kodulinna ja ühtlasi G4Si. Praegu tegutseb Veiko nii treeneri kui ka turvatöötajana.

Pealinna kokaks tööle
Pärast Rakveres kooli lõpetamist läks Veiko Tallinna ning õppis tuntud koka ja restoranide omaniku Tõnis Siiguri käe all kokaks. Ta tunnistab, et koka töö polnud lihtne ja ületunde kippus ikka kogunema, mistõttu viie-kuue aasta möödudes otsustas ta aja maha võtta. Enne aga tehti talle väga hea pakkumine Hiltoni ketist. „Sõber soovitas mind sinna ja kui mulle helistati, siis alguses mõtlesin, et keegi teeb nalja. Pakkumine oli muljetavaldav ja töötasingi seal aasta aega.“

Kokana töötamise perioodil tekkisid Veikol erinevatel põhjustel probleemid kehakaaluga ning head lahendust otsides avastas ta enda jaoks fitness’i. „Alustasin täiesti nullist, aasta ajaga tegin tippvormi, kuni lavani välja ja mulle hakkas see ala väga meeldima. Pidin lõpuks valima, kas töö kokana või oma hobile pühendumine. Olin mitu suve puhkamata, kuna suvi on restoranide tippaeg, ja nii ma kaks aastat tagasi vastu suve töölt ära tulingi,“ räägib Veiko.

Treenib isegi kolleege
Tänaseks on Veiko fitness’iga tegelenud neli aastat. Mõnel hooajal treenib võistlejaid, vahel võtab võistlustest ka ise osa. Mõlemat korraga ta ei tee. „Mul on iseendaga kokkulepe, et kui mul on võistlussportlased, siis see hooaeg mina ei osale. Vaimselt on ka päris raske ise treenida ja samal ajal teisi turgutada. Kevadel olid mul võistlejad, nüüd tahan jälle ise võistelda – see on minu hooaeg,“ räägib ta.


Veiko Trakmann enda spordisaalis. Foto: Esme Kassak/G4S Eesti

Rakverre tulles alustas Veiko esiti oma spordiklubiga ning nüüd on ta jõusaali usku meelitanud mõnegi kolleegi G4Si Rakvere kontorist. Kuna Veiko ise on teinud viimastel aastatel väga suure muutuse, võttes maha kõik Tallinna perioodist saadud lisakilod, siis on tal mõnevõrra lihtsam ka teistele eeskujuks olla. Ehk et kõik on võimalik, kui ise vaid tahta. „Turvajuhi Kaleviga läheme lõuna ajal hoopis jõusaali. Näen selgelt tema arengut,“ märgib Veiko tunnustavalt.

Äge tiim
G4Si soovitas Veikol tööle tulla üks tuttav, kuna tal väga hea sportlik vorm. „Astusingi siis üks päev kontori uksest lihtsalt sisse ja ütlesin, et tahaksin patrullis töötada. Ma pole selline inimene, kes suudab pikalt paigal istuda. Mul on vaja hästi vaheldusrikast tööd, olen väga liikuv,“ räägib Veiko. Esimesed kuud tegi ta turvatööga algust siiski kaubanduses, võttes järk-järgult ka patrulli vahetusi. Nüüd on tal vaid üksikud vahetused mujal.

„Meil on väga äge ja hästi kokkuhoidev meeskond. Suhtleme tihtipeale ka väljaspool tööaega,“ räägib Veiko. Lisaks teeb ta võimalust mööda kaasa G4S Stafis. „See on täiesti teistmoodi elu, saad igapäevarutiinist välja. On huvitavam ja lõbusam. Kõige rohkem meeldis mulle eelmisel aastal Saaremaa rallil, kui mind võeti juhtidega kaasa rada ette valmistama ning inimesi lõikudele planeerima. See oli väärt kogemus ja sain paremini ka teiste kolleegidega tuttavaks.“

Peab teadma riske
Töö patrullis Veikole meeldib, sest saab inimestega suhelda ja olukorrad on kõik erinevad. „See töö ei ole igav, alati on midagi teha, kas või objekte kontrollida. Rakvere kant on võrdlemisi rahulik ja reaalselt ohtlikke olukordi on vähe. Pigem püüame oma kliente aidata ja rahulikult välja selgitada häirete tegelikud põhjused,“ jutustab ta. Liikuv töö talle aga meeldib.

Samas kunagi ei või teada, milline oht nurga taga varitseb, eriti öösiti ja üksi häirele minnes. Sestap kannab Veiko alati kuulivesti. Kindlasti üks põhjuseid on vastutustunne ka oma kolme lapse ees. „See ei tähenda, et keegi peaks tingimata tulirelva kasutama, aga kuulivest kaitseb ka ootamatu hoobi eest,“ selgitab ta. „Riskifaktor ses töös on suur. Kui tegemist on minu jaoks tundmatu kohaga, püüan maksimaalselt enda ohutust tagada. Ka loom võib aias lahti olla. Püüan häirele minnes saada võimalikult palju taustinfot ja jälgin ise teatud asju, et mul oleks võimalikult turvaline.“

Õpib juhtima
Lühikese ajaga on Veiko G4Sis saanud ülesandeid juurde korrapidajana, lisaks on ajutistel üritustel olnud juba lõigu abi. G4Sis on ta üks ligi 30 töötajast, kes arendab kahe aasta jooksul oma juhtimisalaseid teadmisi „Tuleviku tegija“ programmis. Ka treenerina kuluvad need teadmised marjaks.


Veiko Trakmann G4Si "Tuleviku tegija" koolitusel. Foto: Triinu Sarv

„See on väga huvitav programm, olen igast koolitusest osa võtnud. Metsas nägin tõelist meeskonnavaimu, kui mindi üksteisega kompromissidele ja saadi omavahel läbi. Väga hästi komplekteeritud grupp! Kõigil osalejatel on omas valdkonnas potentsiaali karjääri teha.“ Koolitused on umbes kord kahe kuu jooksul ja sobituvad Veiko plaanidesse hästi, pealegi on need huvitavad.

Nõustab toitumisalaselt
Töö treenerina hõlmab tihtipeale ka toitumisalast nõustamist, millega Veiko on end hästi kurssi viinud. Kui ta kunagi ise soovis kaalust alla võtta, siis unustas ta süsivesikud sootuks ja lõpuks oli energiast täiesti tühi ning tervis kehv. Toona tuli talle appi kulturist Marek Kalmus, kelle poole ta siiani pöördub, kui vajab abi parima lahenduse leidmiseks, olgu iseenda või teiste jaoks. Päris palju Veiko end toitumise osas piitsutama ei pea, ent ta siiski jälgib, mida sööb. „Kui pole võistlusi, siis naudin toitu ka. Kui on võistluste hooaeg, siis on menüü paigas.“

Järjest enam nõustab Veiko inimesi ka psühholoogiliselt. „Teinekord trenn või kaalust maha võtmine polegi nii suur teema, vaid tuleb vaadata olukorda laiemalt,“ tõdeb ta. Veiko kedagi spordi usku ei sunni, sest vastu tahtmist ei toimi miski. „Küll aga tasub teada, et tervislik eluviis ja liikumine on kasulikud. Sportimine maandab stressi.“

Eeskujuks lastele
Võib öelda, et töö treenerina liigitub Veikol ka vaba aja ja hobide alla. „See on see asi, mis mulle väga meeldib. On töö ja hobi korraga,“ ütleb ta. Siiski päriselt lõõgastub ta, kui võtab terve päeva enda jaoks, näiteks spaasse minnes. Palju veedab Veiko aega ka oma lastega. Eelkooliealise tütrega käib ta jalutamas ja spaas, samuti kokkavad koos meeleldi. Kui tütrele meeldivad rohkem kaunid kunstid, siis pojad on mõlemad isa moodi spordi usku ja mängivad jalgpalli.

Sarnaselt kõigi teiste lapsevanematega tuleb Veikol maadelda laste nutisõltuvusega, ent siinkohal jääb ta lihtsalt konkreetseks. „Ma olen isana paindlik, aga karm ja konkreetne. Paljudes asjades ei tohi järele anda, et neil ei tekiks mõtet, et saavad sinuga „mängida“. Kui midagi ütled, siis nii ka on. Minu enda isa oli selline konkreetne ja põhimõtteline, sealt ma selle kasvatuse sain ja annan edasi.“ Nooremale, 8-aastasele pojale avaldab muljet ka isa amet, passides endalegi vööle küll mängukäeraudu, mängupüstolit ja kabuuri.

Veiko Trakmanni tervislikud mõtteterad

  • Kui inimene tunneb end oma kehas mugavalt, siis see on kõige tähtsam, mitte see, mida keegi teine arvab. Oma sisetunne loeb ja ei tasu lasta end teistest häirida.
  • Spordi tegemine tuleb kasuks une kvaliteedile. Meestele mõjuvad hästi raskusalad, aga ka seal jookseb piir, mis jääb tervislikkuse piiridesse.
  • Mõistlikkuse piirides spordi tegemine kasvatab enesekindlust, parandab enesetunnet, annab hea une, teeb südame tervise tugevamaks, maandab stressi.
  • Kuula keha ja leia sobiv sportimise viis. Alustada võib ka sellest, et käid tööle jala või jalgrattaga. Oluline on mugavustsoonist välja astuda ja teha esimene samm.
  • Soovides kaalust alla võtta, tuleb kõigepealt muuta oma toitumisharjumused tervislikumaks. See muudab ka juba päris palju. Kui on juba konkreetsem eesmärk, siis saab pöörduda treeneri ja/või toitumisnõustaja poole. Ka netist leiab alustuseks häid nõuandeid.
Kategooriad: Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar