Meie töötajad

Triinu Sarv - Solarise parim teenindaja

  • Kuupäev: 09.04.2019
    Autor: Esme Kassak

Triinu kohta võib julgelt ütelda, et mida ta pähe võtab, selle ka ära teeb. Ta on gümnasistina jõudnud Baltimaade noorte vibulaskjate seas juuniorite esikolmikusse. Sel kevadel valiti ta üheks parimaks Solarise keskuse teenindajaks. Tagasisidet rahulolevatelt klientidelt on tema kohta toonud ka „Märka turvateenindajat!“ kampaania. Turvatööd tehes on ta kaotanud 50 kg. 

Parim teenindaja

Veebruaris toimus Solarise keskuse aasta parimate töötajate üritus, kus G4Si turvatiim kuulutati aasta abimeheks. Meie suureks üllatuseks valiti meie töötaja ka üheks aasta parimaks teenindajaks. Triinu Sarv oli üks 11 keskuse teenindajast, kes auväärt tunnustuse pälvis. Valijateks olid keskuse enda töötajad.  

Tunnustuse üleandmisel oli Triinu korraks ära ja sestap arvas esiti, et kolleegid teevad nalja talle sellest rääkides. „Me oleme natuke teises rollis kui need, kes otseselt kliendiga kokku puutuvad – pakuvad kindlat teenust või toodet. Meie ülesanne on kohal olla ja turvalisust tagada,“ ütleb ta. Teisalt, tähelepanelik ja kiirelt reageeriv turvatiim aitab sõbraliku oleku ja viisakusega kindlasti kaasa keskuse mainele tervikuna. Turvatöötaja on keskuse külastaja jaoks sageli ka lähim infopunkt, kes oskab pea kõigile küsimustele vastata.

„Kõige parem küsimus on olnud, et kus apteek asub. Vastasin siis, et vaadake üles silti. Inimene ise ka naeris.“

Kindla eesmärgiga turvatööle

Kuidas aga Triinu turvatööle üldse sattus? Triinu esimene päev G4Sis oli 1. oktoobril 2017. „Tulin teadlikult G4Si ja sooviga töötada just Solarise keskuses. Tahtsin liikuva töö peale saada. Alguses sattusin toidupoodi ja siis tuli ise liikumisringe juurde teha, aga nüüd teen just seda tööd, mida soovisin,“ räägib ta.


Triinu Sügisjooksul 2018.

Iga vahetus sammub Triinu umbes 25 000 kuni 30 000 sammu. Lisaks liitus ta G4Si tulles spordiklubiga, võttes treeninguid alustades personaaltreeneri. „Pole mõtet üksi jõusaali end lõhkuma minna. Tasub kuulda võtta kogenud inimese nõu,“ soovitab Triinu ka teistele algajatele. Selliselt, pidevalt end liikumises hoides, vaadates üle oma toitumiskava (suhkur ja nisu välja) ning tehes jõudu spordisaalis, on Triinu pooleteise aastaga kaotanud 50 kilo ning vormipükse vahetanud kümme korda (!).

Juba lapsepõlves huvi korrakaitse vastu
Mis siis nüüd edasi, kui soovitud tulemus käes? „Lõpuni rahul ei saa kunagi olla,“ muigab Triinu. Samas tõdeb ta, et enesetunne on palju parem ja seeläbi ka enesekindlus kasvanud. Valdkond pakub talle aga huvi. „Seitsmeaastaselt ütlesin ma, et lähen sõjaväkke või politseisse!“ avaldab Triinu. Selline mõte tuli talle pähe ilmselt sellepärast, et nägi 90ndatel  oma silmaga auto aknast tanke mööduvat. Sestap ei maksa imestada, et noorena kuulus ta Kodutütardesse, hiljem Naiskodukaitsesse ja Kaitseliitu.

„Enne G4Si tulekut töötasin valvuri ja vahetusevanemana Kaitseliidu Valvekompaniis. Mõned mu sõbrad töötasid turvafirmas, aga ma ei olnud kindel, kuidas mina hakkama saaksin.“ Oma töötamise ajal on Triinu saanud kantseldada nii noortepunte kui ka olla läheduses, kui sünnitanule kiirabi oli vaja kohale juhatada. Igav kohe kindlasti pole. „Kõige keerukam on, kui probleemi lahendades sekkuvad kõrvalised isikud, kes tegelikult kogu asja ei tea.“

Muskel kulub marjaks

Kas enda pidev vormis hoidmine on töös ka vajalikuks osutunud? Või saab sõnadega kõik selgeks tehtud? Triinu tõdeb, et ennekõike saab asjad viisakalt selgeks räägitud, ent kui vastas on suurem punt või alkoholi tarvitanud isik, tuleb kõigeks valmis olla. „Siis on hästi oluline omavaheline tiimitöö, sest sellised inimesed võivad olla ettearvamatud. Üks noormees lõi rusikaga seina augu, kui tema sõber peeti kinni. Lõpuks pidime tal endal käed raudu panema, et ta olukorda hullemaks ei teeks.“


"Vorm mõjub noortele hästi," ütleb Triinu. Foto: Esme Kassak/G4S

Seevastu ümberkaudsete koolide kasvandikud kuulavad päris kenasti turvatöötajate sõna. „Vorm mõjub noortele hästi. Nad võivad omavahel lollitada, aga kui turvatöötaja juba läheneb, siis läheb selg sirgeks.“ Koolinoori käib keskuses palju, kuid üldiselt käituvad nad hästi, samas on ka üksikud tuttavad näod, kelle puhul ei tohi valvsust kaotada.

Ägedad kolleegid

Tegelikult ei tohi valvsust üldse kaotada. Triinu räägib, et isegi kui mõni päev võib tunduda hästi igav ja rahulik, siis ette ei saa midagi ennustada. Kas või see päev, mil Solarise keskusesse sattus sünnitaja. See oli muidu täiesti rahulikult kulgenud päev. Ja õnneks lõppes ka uuele ilmakodanikule kõik väga hästi. „Kunagi ei tea, milline päev ees seisab. Kõigeks tuleb valmis olla!“

Lisaks huvitavale tööle hoiavad Triinut turvatööd Solarise keskuses tegemas ka sealsed inimesed ja töökeskkond laiemalt. „Mul pole kordagi olnud sellist tunnet, et ei tahaks hommikul tööle tulla. Kui poed avatakse ja kliente veel vähe, siis kõik tervitavad ja naeratavad,“ jutustab ta. „Ka meie oma tiim on väga tore ja kokkuhoidev. Ka nalja saab. Nagu Kaitseliidus öeldi, nalja võib teha, aga töö peab tehtud olema!“

Vabal ajal loodusfotograaf

Musträstas sügisesel pihlapuul. Foto: Triinu SarvAga kui jääb seljataha mõni sündmusterohkem päev? Kuidas Triinu pärast seda oma akusid laeb? „Mul ei ole kombeks tööd koju kaasa võtta,“ märgib Triinu. „Vahel harva jääb mõni sündmus painama. Siis kuulan muusikat, aga üldiselt elurütm ise aitab.“ Kodus võtavad tähelepanu lapsed, sügisel kooli minev tütar ja teismeline poeg.  Poisil on järjest enam oma tegemisi, samas kui tütar tuleb meelsasti kaasa, kui ema tahab oma kätt pildistamises harjutada, kas või modelliks olemisega.

„Pildistamise huvi on mul alati olnud, kuid tegelema hakkasin sellega juhuslikult. Üks sõber kinkis mulle oma vana kaamera ja niimoodi sõprade juhendamisel ning ise õppides hakkasingi pildistama. Kui ilm.ee lehel võitis minu tehtud foto musträstast sügisesel pihlapuul (fotol), oli mu üllatus suur, aga see innustas,“ avaldab Triinu. Loodus on teda alati tõmmanud ja see on ka hea viis end muust maailmast korraks välja lülitada.

Avastab ja õpib

„Kaamerasilm õpetab looduse kohta palju rohkem,“ jutustab ta. „Näeb paljut, mida palja silmaga ei püüa. Helkpilved, virmalised ... Samuti olen lindude-loomade-taimede kohta juurde õppinud, et ikka teaks, kes täpselt pildile sai.“ Mis aga teeb pildi heaks? „Emotsioon,“ on Triinu täiesti kindel. „Pilt võib olla tehniliselt natuke mürane, aga ta peab kõnetama.“

Lisaks omal käel fotografeerimise õppimisele liitus Triinu sügisel G4Si „Tuleviku tegija“ programmiga. Kas see võiks ta tulevikus karjääriredelil ka vastutusrikkamale tööle viia, on veel vara rääkida, ent silmaringi on juba avardanud. „Need koolitused panevad enda tööd vaatama teise pilguga. Ei ole enam silmaklapid peas. Aitavad raamist välja näha,“ räägib ta. Samuti on ta saanud G4Sikate seast juurde uusi sõpru-tuttavaid, kellega on veel aasta jagu koolitusi ees. „Kindlasti on „Tuleviku tegija“ koolitused juba praegu mulle julgust ja enesekindlust juurde andnud.“

Spordib tööl ja puhkeajal

Nii kui Triinul on puhkepäev, võib teda üsna kindlalt leida jõusaalist. Tööajal saab ta piisava koormuse pidevast liikumisest ning aeroobne treening on sellega tehtud. Kevadel paneb ta kindlapeale veel ka rulluisud alla. Tegelikult ei saabunud selline sportlikkus Triinu ellu üleöö. Tõsi, G4Si tulles oli tal tõsine plaan oma kaal tagasi kontrolli alla saada, ent sportlik oli ta juba kooliajal – ta käis kergejõustikutrennis. Kui küsin, mis on siis ka tema lemmikala, kuulen üllatuseks, et vasaraheide!

„Olen Järvakandist pärit ning käin kaks korda aastas seal võistlemas heitealadel, sügiseti on mitmevõistlus ja kevadel heidete päev, millest lemmikala on vasaraheide. 1. mai on juba kindlalt kalendris kirjas! Kedagi teist naistest seal võistlemas viimati pole olnud, seega võistlen iseendaga – vaatan, millises vormis võrreldes varasemaga olen, ja kas saan suudan sama tulemust teha,“ räägib Triinu. Aga veel on Triinu olnud tubli vibulaskja. „Arvatakse, et vibulaskmiseks on kõvasti jõudu vaja, tegelikult on kõige rohkem mõistust tarvis. Jõudu on natuke vaja, et vibu kindlalt käes püsiks, aga eelkõige on täpsus oluline.“ Gümnaasiumi ajal tuli Triinu Baltimaade sisemeistrivõistlustel vibulaskmises juuniorite kolmandaks.

Klient arvab

Kristin Lepkson, Solaris Keskuse turundusjuht
„Parimate teenindajate väljaselgitamisel sai Triinu erinevate rentnike käest tohutult kiidusõnu. Ta on ise nii habras naisterahvas, aga probleemideta haarab endast kaks korda suuremal mehel turjast kinni ning talutab ta turvaruumi (kui on põhjust). Maja peal on Triinu alati heatujuline ja viisakas. Kui vaja, tõttab appi ka sünnitajale :) Kokkuvõtvalt võin Triinu kohta öelda, et ta panustab rohkem, kui ta tööjuhend ette näeb.“

Kategooriad: Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar