Meie töötajad

Olla naine turvaettevõttes on kingitus!

  • Kuupäev: 21.03.2019
    Autor: Jana Palm

Kalli Lomp töötab G4Sis Pärnu patrullis juba 2015. aasta suvest. Peagi neli aastat staaži täis, väsimusmärke ta ei ilmuta. Vastupidi, eelmisest suvest saati annab ta oma suure panuse, et Pärnu rand oleks suvitajatele ohutu. Küsisime Kallilt, mis teda tõi G4Si neli suve tagasi ning mis talle tema töös kõige enam meeldib.

Kuidas Sa sattusid G4Si tööle?
Naljatledes võib öelda, et see on perekonnaviga ja ehk saatus. Minu isa oli kunagi turvatöötaja ja vend politseiametnik. Seadused ja kord on meie peres au sees olnud juba lapsepõlvest saati. Minu vend Heldur Lomp on mulle alati suureks eeskujuks olnud. Sellest ka minu töökoha valik. Õnneks vajati Pärnu patrullis töötajat ja mina vajasin sel hetkel uut algust. Neli aastat töörõõmu ja mitte kordagi kahetsust! Tänan turvajuht Janno Rahut, kes mu CV välja noppis, kui kandideerisin.

"Seadused ja kord on meie peres au sees olnud juba lapsepõlvest saati."

Mis Sulle ses töös kõige rohkem meeldib?
Kõik päevad ja ööd on erinevad. Alati on uued inimesed, situatsioonid, värske õhk, liikumine, adrenaliini hetked, palju suhtlust. Rutiini ei teki.

Kuidas on olla naine turvaettevõttes?
Kui sa jääd iseendaks, on väga lihtne siin. Ära proovi olla mees! Jää naiseks. Ole see särav päike, kaalutlev ja mõtlev naine selles karmis seltskonnas. Siis sind hoitakse ja hinnatakse. Naine olla turvaettevõttes on kingitus nii endale kui teistele.

Missugune on meessoost töökaaslaste hoiak Sinusse?
Ma arvan, et pigem positiivne. Olen pea nelja aastaga end piisavalt tõestanud, et ma ei karda ei hunti ega tonti. Saan hakkama igas olukorras ning minu peale võib loota. Suudan sammu pidada ka nende naljadega. Kokkuvõttes, nad ju hoiavad mind!

G4Si aasta parimate töötajate üritusel tunnustati Sind aasta rannavalvuri tiitliga, samuti olid nomineeritud aasta tegija kategoorias. Mis tunde tekitab tunnustus hea töö eest?
Väga hea tunde! Tunnustus näitab, et olen õiges kohas. Oma "pere" kiitus on alati ju kõige olulisem. Iga pai ettevõtte poolt toob naeratuse ja annab jõudu edaspidiseks.

Kas Pärnus on raske turvatööd teha?
Pärnu on nagu iga teine linn, omad head ja vead. Töö raskus või kergus ei tulene väga asukohast, vaid inimesest endast. Kui ise oled alati negatiivne, siis on ka töö raske ning väsitav. Mida positiivsem ja kaalutlevam suudad olla, seda kergem on endal. Ütlen ikka, et seal, kus on midagi halba, on alati ka midagi head... Lihtsalt leia see hea üles, kui mitte kohe, siis võimalikult ruttu.

Kui saaksid olla ükskõik mis ametis G4Sis, siis mis ametipositsiooni valiksid?
Hetkel ma ei vahetaks millegi vastu oma praegust kohta. G4S on mulle piisavalt vaheldust pakkunud. Patrullis, üritustel, teistel objektidel üle Eesti ja muidugi rannavalves, mis on mu teine lemmik. Ma tunnen end siin firmas nagu kala vees. Saadud kogemuste varaait on põnev ja kirgastav ja sinna mahub veel:) Kuid kui väga, väga uudistada prooviks, poetaks end kommunikatsioonispetsialisti Esme Kassaku laua juurde. Ainuüksi tema positiivse energia pärast.

Mida Sa teed töövälisel ajal?
Tööväline aeg. Mis see veel on!? Mingi uus võõrsõna? (Kalli naerab). Vabal ajal olen ma naine igas mõttes, siis veel ema oma kolmele pojale ning sõber kõigile, kes mind vajavad. Nutan, naeran, kraamin, õpetan, hoolin. Leian end loodusest hundi jälgi taga ajamas või lihtsalt heinamaal pikas rohus pikutamas ja taevast vaatamas.

Kas Sa armastad oma tööd?
Loomulikult armastan ma oma tööd! See töö on mind palju õpetanud, andnud mulle häid sõpru ning enesekindlust. Ilma tööd armastamata oleks töö tegemine nagu karistus. Mulle on see aga nagu kingitus ja väärtus omaette.

"See töö on mind palju õpetanud, andnud mulle häid sõpru ning enesekindlust."

Kuidas hoida armastust töö vastu ja rõõmutunnet iga tööpäeva üle?
Kuldne reegel on see, et tuleb olla positiivne! Naerata ka siis, kui on hetkel raske, sest kõik on mööduv. Proovi negatiivsetes olukordades näha erinevaid külgi, näha ka laiemat pilti. Leia endale tugipunkt, kes või mis sind jälle rõõmustab. Olgu see hetk veekogu ääres, vett silmitsedes või lõbus operaator telefoni otsas. Peamine, et see tooks naeratuse. Naerata ja maailm naeratab koos Sinuga. Ka kõige kangem toriseja annab lõpuks alla!:)

Kategooriad: Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar