Meie töötajad

Jevgeni Sokolov - hingelt detektiiv

  • Kuupäev: 07.03.2019
    Autor: Esme Kassak

G4Si aasta 2018 tegijaks valisid kolleegid üksmeelselt Jevgeni Sokolovi, kes sööbis eelmisel aastal meie mällu lojaalsuse musternäidisena. Jevgeni oli 2016. aasta kevadest saati ametis Maximas objektijuhina. Kui aga aasta lõpus G4Si ja Maxima koostöö lõppes ja Jevgenile pakuti tööd nii kliendi kui ka konkurendi juures, otsustas Jevgeni G4Si edasi jääda, näidates head eeskuju kogu turvameeskonnale.

“Maxima oli nende meeste jaoks esimene objekt üldse. Nad küsisid minu käest nõu, mida edasi teha. Rääkisin, mida mina asjast arvan. G4S on usaldusväärne ettevõte, maksab palka kohe tehtud tööle järgneval kuul, samuti on karjäärivõimalused. Mina olen tagasi Stockmannis, kus ka varem olen töötanud,” räägib Jevgeni. Tema kolleegid Artjom Makarov, Oleg Fadejev ja Aleksandr Ikonnikov on praegu kõik ametis uues kaubanduskeskuses T1. Just nende meestega üheskoos pandi piir hulgale vargustele.

Hoiab turvatöö mainet kõrgel

Jevgeni tõsine töösse suhtumine on aidanud tõsta turvatöö mainet nii kaupluse külastajate kui ka töötajaskonna silmis. Tööpakkumine kliendilt on selge märk tema tööga rahulolemisest. Mis siis teeb Jevgeni töö nii heaks? Jevgeni oskab ka pealtnäha tühisena näivate juhtumite puhul üles leida terved mustrid. Olgu selle taga siis põhimõte vähimagi kahtluse korral kontrollida asjad üle või lihtsalt hea nina. Eks kaubanduses töötav turvatöötaja peagi olema hingelt pisut detektiiv ja seda Jevgeni kohe kindlasti on.

Jevgeni terase silma alt ei pääse keegi. Ka pealtnäha pisivargus võib viia suuremate sulide tabamiseni, nagu kinnitab Jevgeni kogemus. Näiteks märkas ta esmatarbekaupade riiulivahes tükkideks rebitud triipkoodi. Tegu polnud küll kalli hinnaga, aga hinnalipik ei andnud talle ometi rahu.

“Lasime teha inventuuri ja asusime varitsema. Tootele panime turvaelemendiga kleepsu ja see juhataski meid vargani,” jutustab Jevgeni. Selgus, et tegemist oli nii-öelda sarivargaga, kes sama toodet oli käinud kindla regulaarsusega näppamas mitmes sama keti kaupluses. Hulgivargusena oli kahju mitusada eurot. Teine drastiline juhtum oli, kuidas üks naisterahvas suures koguses imikutoitu varastas. Tänu selliste vargusmustrite avastamistele on Jevgeni aidanud kliendil saada tagasi väga suuri summasid, lisaks näitas ta varastele kätte oma koha.

„Turvatöötaja töö ongi detektiivitöö,“ tõdeb Jevgeni. „Igal hommikul teen esimese asjana ringkäigu ja vaatan üle kõikvõimalikud tühjad pakendid ja sildid. Korjan need üles ja tuvastan, millega tegu, isegi kui toode maksab vaid 1 euro." Iga väiksemgi asi võib juhatada suuremani.

„Ükskord leidsin põrandalt kommipaberi. Sealsamas nägin ka naist, kes seda kommi sõi. Kui ta kinni pidasime, selgus, et oli ka kosmeetikat varastanud.“

Kaubandusobjektide guru

Jevgeni tuli G4Si tööle juba 11. juunil 2005, otse koolipingist. Ehkki ta lõpetas tehnikumi, tundub turvatöö talle siiani põnevam. „Tulin  korraks ja hakkas meeldima. See on ju huvitav ka! Oled nagu alligaator, kes varitseb ja „hüppab“:)"

Nende 13 ja poole aasta jooksul on ta aidanud turvalisust tagada ning pikanäpumehi kinni nabida väga erinevates kauplusekettides ja kaubanduskeskustes. „Minu põhiobjekt on alati Stockmann olnud, aga kui mujal töökäsi puudu, siis aitan,“ ütleb ta. Jevgeni on pärit Kohtla-Järvelt ning eesti keelegi sai suhu suuresti sel oma esimesel objektil.

Seljataga pea kõikide suuremate kaubandusobjektide “tuur”, võiks arvata, et Jevgeni toob lemmikuna välja mõne, kus parimad käega katsutavad tingimused. Selgub aga, et talle meeldis kõige enam vabadus asju enda hea äranägemise ja teadmiste-kogemuste järgi korraldada Maxima objektijuhina. „Alustada oli seal raske, kuid sain väga hea kogemuse. Mind usaldati palju ja selline iseseisev töötamine sobis mulle hästi. Lõpuks olin isegi natuke pettunud, kui Maxima meie alt ära läks,” tunnistab ta. Seda enam tuleb talle anda au otsuse eest jääda edasi G4Si.

Õpetaja hingega

Aasta alguses, mil töökoormus pisut väiksem olnud, on Jevgeni asunud veeretama õpingumõtteid. Siis kui ta omal ajal kooli lõpetas, tuli asuda raha teenima, aga praegu on kõrgharidus tasuta. „Meil oli kodus omal ajal suur vaidlus, kelleks ma võiksin õppida. Isa oli ohvitser ja vanaema õpetaja. Mina tahtsin ka õpetajaks saada,“ meenutab ta. Teiste juhendamine ja õpetamine talle meeldib ning heal meelel koolitab ta ka alati oma tiimis mehi-naisi välja. Enne koolitee uuesti jalge alla võtmist teeb Jevgeni esialgu eeltööd, mida ja kuhu õppima minna ning milliseid ettevalmistusi on tarvis teha. Samas pole ta päris kaugele ka isast „kukkunud“, sest teda tõmbavad ka jõustruktuurid. Tulevikus tahaks ta oma panuse riigikaitsesse anda Kaitseliidu ridades.

Vabal ajal meeldib Jevgenile raamatuid lugeda, kuid kindlasti mitte krimkasid, sest päriselus puutub ta selle teemaga piisavalt palju kokku. Rohkem huvitab teda ajalooline kirjandus, näiteks Afganistani sõja või II maailmasõja memuaarid, samuti klassikud nagu Puškin ja Lermontov. Lisaks meeldib Jegvenile arvutimänge mängida. „See on selline teine maailm. Mängin läbi ja vaatan mängu pigem sellise pilguga, mismoodi need maailmad üles on ehitatud,“ märgib ta. Hommikuti käib Jevgeni jooksmas, et end heas vormis hoida, sest kurikaeltel ei saa ju lasta eest ära joosta! Tulevikus tahaks Jevgeni airsofti ära proovida.

JEVGENI TURVATÖÖST

Inimene peab tegema tööd, mis talle meeldib.

Hea töö saladus seisneb Jevgeni sõnul selles, et tuleb teha lihtsalt tööd, mis meeldib. "Inimene peab tegema tööd, mis talle meeldib. Kui töö ei meeldi, teeb ta seda lohakalt. Igaüks peab ise leidma, mis talle meeldib, ja siis seda tööd hästi tegema! Hea turvatöötaja on alati tagasihoidlik, abivalmis ja hea mäkuga (kõik tulevad tagasi!)."

Kuidas keerulisi olukordi lahendada?
„Põhiline on mitte provotseerida kedagi ise. Kui inimene istub rahulikult või isegi magab, aga kedagi ei sega, siis las ta olla seal. Nii kui teda puutud, võib ta muutuda ettearvamatuks ja võib tekkida konflikt. Samas pead olema valmis probleeme kiiresti lahendama ja vajadusel abi kutsuma. Hinda olukorda õigesti. Agressiivse inimese peale ära karju, jää rahulikuks. Las tema ähvardab, aga samaga vastata ei tohi. Need on vaid sõnad. Ükskord pidasin kinni sellise eheda bandiidi, kes varastas odava konjaki. Kuidas ta mind ähvardas! Kui ta aga mind järgmine kord nägi ja ära tundis, siis vabandas hoopis oma käitumise pärast.“

Kategooriad: Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar