Meie töötajad

Kuidas ma G4S Stafis käe valgeks tegin?

  • Kuupäev: 31.08.2018
    Autor: Esme Kassak, kommunikatsioonispetsialist

Teistest ametitest aimu saamiseks on G4S Eestis mitmeid viise, neist kõige mugavam ettevõttesisene töövarjupäev. Veel üks hea viis rutiinist välja astuda, trehvata kolleege üle Eesti ning ka pisut lisa teenida on G4S Staff.


Selle suve hakul tundsin, et vajan oma tööellu muutust (täitus viis aastat staaži!) ja leidsin lõpuks, et parim viis seda töökohta  vahetamata teha on võtta vastu mõned teistsugused  väljakutsed. Andsin alustuseks oma sõrme kahele ettevõtmisele vabatahtlikuna. Üks töö vabatahtlikuna oli abiks olla Ironman Tallinn 2018 infopunktis ja teine kaasa lüüa kuni 15. septembrini Teeme Ära Maailmakoristuspäeva kommunikatsioonitiimis.

Puhkuselt tagasi, märkasin G4S Staff tööpakkumistes Birgitta Festivali. Töö üksikasju siseveebi jaoks täpsustades projektijuhi Martin Tombergi käest olin ühtäkki iseennastki tööle lubanud. Kui kuulsin, et on vaja piletikontrollis abikäsi, tundus see olevat just midagi sellist, mida alustuseks järele proovida. Kui turvatöötajad soovivad pigem pikemaid vahetusi, siis 4,5-tunnine vahetus oli mulle just paras pärast kontoripäeva. Minu mõttekäik oli lihtne: kui olen end umbes sama pikkadeks vahetusteks vabatahtlikuna üles andnud, siis miks mitte teha seda tasu eest? 

Esimene asi, mille pidin spetsiaalselt selle töö jaoks soetama, olid tumedad jalanõud, sest  kontorikingaga ju mitmeks tunniks seisma ei  lähe. Natuke poodides ringi uitamist ja olidki mõistliku hinnaga mustad tennised soetatud. Instruktaažil enne esimest vahetust tuli tõdeda, et isegi G4S töömalevlased on minust parema ettevalmistusega  –  rannavalvurite abilistena on neil raadiosaatja kasutus käpas. Keeruline see samas pole, nii et saab mõne minutiga selgeks küll. Seda, et tehnikast ei saa üle ega ümber, näitas ka põhitöö piletikontrolörina, töövahendiks terminal. Esimene päev olla terminalid aga tõrkunud, mis tähendas, et head kolleegid pidid eriti teraselt pileteid seirama ja paberkujul pääsmeid rebima. Martin töödejuhatajana omalt poolt kinnitas, et kes on vähegi tehnikaga osav, saab terminaliga rutem asjad tehtud.

Esimene päev, pean tunnistama, olin siiski üsna pabinas, kuklas vasardamas kõik need uudisnupud, kus keegi pahandab aeglase ja pika piletikontrolli saba pärast. Ammugi mitte pole vaja, et minu pärast hilinejat saali ei lasta! Õnneks läks kõik hästi. Minu vaieldamatuteks lemmikuteks osutusid välja prinditud piletid, millel mõnusalt suur ja mitte ühegi nurga alt vastu peegeldav triipkood. Seda vaatamata asjaolule, et roheline minus on pigem väljaprindi vastu (paljud olid siiski lehe mõlemale poolele kenasti 4 piletit mahutanud). Kui esimesel õhtul toimetasin kiirematel hetkedel justkui autopiloodil (keegi teretab, kusagilt kuuled tuttavat häält) – saali saab pool tundi varem, ent enamus otsustab liikuma hakata 10 minutit enne etendust –, siis kolmandal päeval võtsin juba rahulikumalt ja ikka sain üle 200 pileti üksipäi masinaga kontrollitud ja üle pooltele jõudsin ka head elamust soovida.

Piletikontrolli erinevate sissepääsude juurde oli tänavu Birgitta Festivalil vaja selleks, et kloostri varemed oleksid vaatamisväärsusena kõigile huvilistele avatud, samuti kui ka festivaliaegsed kohvikud-restoranid. Nii avanes võimalus vahepeal turistidele paika tutvustada ja rääkida, mis parasjagu kohapeal toimub. Ka festivali külastaja jaoks oli turvateenindaja väikest viisi infopunkt: kaua etendus kestab, millal vaheaeg on, kuidas toolide numbrid ridades jooksevad, kummal pool on lava, palju kohti salais on, kas pileteid saab veel osta jne.

Iga kord trehvasin oma uuel tööpostil ka mõnd tuttavat, kelle jaoks olin vähem või rohkem üllatavas rollis. Töö natuke ebamugavam osa oli inimesi mitte lasta saali jäätise, veiniklaasi, kohvitopsiga … Kokkuvõttes mulle see töö meeldis: hea muusika („Luikede järv“!), suhtlemine inimestega, töö värskes õhus, klaarid ülesanded, teel koju merevaade koos päikeseloojanguga. Vaid viimasel päeval tundsin, et hakkan vist korralduslikult poolelt üle mõtlema, mistõttu leidsin, et tuleb vist kontorisse tagasi pöörduda.

Järgmise korrani! Tulekul on Tallinna Maraton.

Hoia G4S Staff tööpakkumiste silma peal, liitudes FB grupiga www.facebook.com/groups/G4SSTAFF

Kategooriad: Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar