Meie töötajad

Martin Tomberg annab G4S Stafile uue hingamise

  • Kuupäev: 21.04.2017
    Autor: Britta Peiker, Margit Sedrik

G4S Staff  koondab enda alla aktiivsed inimesed, kes oma vabal ajal soovivad ühendada meeldiva kasulikuga ehk teenida lisaraha, saades samal ajal osa üritustest, kuhu võib-olla niisama ei satukski.
Mõned kuud tagasi sai Staff endale uute ideedega, entusiasmi ja töötahet täis juhi – Martin Tombergi.  Vaatamata oma noorele eale on tal kogemust turvaalal, täiesti uskumatult, juba rohkem kui 10 aastat.
Uurisime Martinilt, miks teda paelub turvavaldkond ja millised on tema plaanid Stafiga.

 

Räägi, palun, mõne sõnaga, kuidas sai alguse Sinu karjäär turvaalal?
„Mul oli kindel plaan teha sõjaväelist karjääri ja pärast keskkooli tahtsin minna kaitseväkke. Nägin, et see on ala, kus saan ennast teostada, ja unistasin, et kunagi saab minust kindral. Aga mind ei võetud kaitseväkke! Leiti, et mul on mingi väike probleem jalaga. Kogu minu välja mõeldud süsteem läks sellel päeval katki. Pidin kiiresti tegema uue plaani ja nii läksingi Sisekaitseakadeemiasse omandama haldusjuura eriala.  Samal ajal sattusin ma tööle Meeskonda tegema nädalalõppudel ja õhtuti tudengile sobivat tööd. Alustasin valvetöötajana, edasi läbisin turvatöötaja kursused ja üsna kiirelt sai minust juba ka turvajuht. Sealt sain põhimõtteliselt kõik teadmised, mis puudutavad ürituste turvalisust – planeerimist, läbiviimist, aruandlust.“

Edasi liikusid riigisektorisse?
„Läksin politseisse tulirelvadega tegelema . Eraisikute ja äriühingute, kes müüvad või kelle töötajad kannavad relvi, nagu ka G4S, relvalubade menetlemine ja järelevalve. Aga ühel hetkel see töö ammendas ennast minu jaoks. Kuna tol hetkel ei olnud mul veel kõrgharidust, siis ei olnud võimalust karjääriredelil edasi liikuda. Nii otsustasingi lahkuda ja siirdusin maksuametisse, kus tegelesin salakaubaturu tõkestamisega – salaalkohol, -tubakas, -kütus, -narko ja mingil määral ka relvad. See kogemus andis mulle hästi suure kogemuste pagasi operatiivtöö osas.
Enne G4Si tööle tulekut töötasin FennecLis’sis, alguses operatiivjuhina, vastutades juhtimiskeskuse töö eest, ja hiljem, eelmise juhi lahkudes, sai minust endast suhteliselt kiirelt ettevõtte tegevjuht. Ja nüüd olen juba päris mitu kuud olnud G4Sis!“

Sa sisustad ka oma vaba aega turvalisuse valdkonnas ja kuulud Kaitseliitu.
“Kunagi nooruses tegelesin seal noorkotkaste ja skautlusega, kuid vahepeal jäi see soiku. Ja siis head tuttavad kutsusid, et “aitab küll, tule metsa elama, hea koht kus end välja elada. Olin sama meelt ja nii astusingi Kaitseliitu.”

Nüüd on Sinu tööks G4S Stafi juhtimine. Stafi liikmed on kõik erinevate huvide ja taustaga. Neid inimesi on igasugustelt elualadelt ja igast Eestimaa nurgast. Mõned töötavad G4Si ridades igapäevaselt, teised käivadki turvatööd tegemas vaid ürituste ajal. Kuidas plaanid nende kõigi vahel tiimitunnet hoida ja kasvatada?
“Üritusel tegelikult tekib tiim nagu iseenesest.  Oled oma lõigus, saad teiste inimestega tuttavaks, vestled. Ühine eesmärk ja ürituse enda energia aitavad väga palju kaasa. Lisaks see, et Staffi tulevad tööle inimesed, kes tõesti tahavad seda tööd teha – see on ju vabatahtlik! – talle sobival ajal ja üritusel. Lõpuks tekivad sõprussuhted. Nii see tunne tekibki.“

Mõni inimene käib vaid paaril üritusel aastas, samas on see selline üritus, mis talle endale ka väga meeldib. Mismoodi hoitakse töötajatega sidet ürituste vahepeal? Kuidas jagatakse infot kavas olevate tööde kohta ja mil moel hoitakse neid ka väljaõppe mõttes nii-öelda töövalmis?
Infot jagame hetkel peamiselt e-kirja teel. Meili saavad kõik, kes on Stafi listis ehk inimesed, kes on meiega liitunud. Tulevikus plaanime listile infot saata korra nädalas. Suurematest üritustest teavitame ka lisaks uudiskirjade abil. Ning juba varsti saab meie tegemistest ja tulevastest üritustest kuulda ka läbi sotsiaalmeedia kanalite.  

Keda ootad Stafiga liituma? Milline on Sinu silmis ideaalne Stafi töötaja?
“Ideaalne Stafi liige on hakkaja inimene!  Tal peab olema võime vaadata kastist välja ja näha ka suuremat pilti. Üritusel töötamine ja selle turvamine ei ole oma olemuselt standardne objekti turvamine, kus on peensusteni paigas, et kui juhtub see, teed seda, ja kui see, teed hoopis seda. Näiteks, et sa ei „jookse maha“ pensionäri, kui ta häält tõstab. Võib-olla tal kukkusid lihtsalt prillid maha ja ta tahab abi saada. See on muidugi veidi  robustne näide, aga see selgitab hästi ürituse turvamise eripärasid.
Kindlasti peab endal huvi olema, et ei tuleks keegi kehva suhtumisega. Rõõmsameelsus ja tahe teha peab olema. Samas tuleb meeles pidada, et kuigi saad osaleda üritustel, siis ei saa ise pidutseda ja aktiivselt osaleda, vaid oled ikkagi tulnud tööd tegema. Kindlasti tahan öelda, et Stafiga liitujal ei pea olema tingimata turvatöötaja kvalifikatsiooni, sest üritustel on pakkuda väga eriilmelist tööd. Seega on lisa oodatud teenima ka kõik kolleegid kontori poolelt.”

Miks peaks üks inimene üldse tahtma Stafiga liituda? Teha peale oma töö veel lisaks tööd?
“See on võimalus oma maailmast välja saada – teha hoopis midagi muud ja murda rutiini. See on võimalus nautida väga erinevaid üritusi ja tutvuda uute inimestega, kellest võib-olla saavad sinu sõbrad. Saad tunda end osana millestki suuremast ja näha ürituskorralduse tagatuba. Üritused on väga erinevad, mõnel saad osa muusikaelamusest, teise puhul võib ka mõni tarkus külge jääda. Staff on tööd teinud nii aasta suurimal turunduskonverentsil kui ka Viljandi Folgil. Kuigi eelkõige peab silmi jaguma külastajate turvalisuse tagamiseks, saad alati natuke üritusemelust osa. Mõni käibki ainult spordiüritustel, teine seevastu kontsertidel. Ja kõigele lisaks makstakse selle eest ka palka!”

Ja lõpetuseks, kergita natuke katet eesootavatelt üritustelt, kuhu G4S Staff on oodatud sel kevadel turvalisust tagama.
“SEB Maijooks 19. ja 20. mail  ja  Neste Harju Rally 27. ja 28. mail on kaks suuremat üritust, kuhu ootame väga palju tublisid abikäsi. Edasi tuleb peale juba suur suvi, mis on otsast lõpuni täis eripalgelisi üritusi. Nendest on  veel veidike vara rääkida, aga juba varsi asume nendelegi otsima kõiksugu ametimehi alates turvatöötajatest ja lõpetades piletikontrolöridega.“

Kategooriad: Meie töötajad   Turvalisus suurüritustel  

Kommentaarid

Lisa kommentaar