Meie töötajad

G4Si aasta tegija päästis lapsed uppumisohust

  • Kuupäev: 02.02.2016
    Autor: Esme Kassak
22. jaanuaril kuulutati välja G4Si möödunud aasta tegija, kelleks kolleegid valisid üsna üksmeelselt Ranno Tovstsiku. Ranno päästis suvel Türi tehisjärve ääres rannavalves tööl olles uppumisohust kaks last.


Ranno asus G4Si tööle 2012. aastal ning pärast aastake ajateenimist tuli meile 2014. aastal tagasi ja liitus oma kodulinna Türi patrullteenistusega. 2015. aastal tegi Ranno läbi rannavalvekursused ning asus samast suvest tööle Türi tehisjärve ääres ranna vahetusvanemana. Just sellest suvest on pärit ka sündmus, mis tõi Rannole G4Si aasta tegija tiitli.

2015. aasta juuni lõpus toimusid Türi tehisjärve ääres seal külas olnud noortekeskuse suvepäevad ja lapsi oli järve ääres omajagu. Mõned hüppasid batuudil, teised kastsid end vette. Ühel hetkel äratasid Rannos tähelepanu kaks last, kes niisamuti vette suundusid, kuid end kuidagi ebakindlalt tundsid. Ranno aimdus, et lapsed ei saa vist hakkama, pani ta üsna kiirelt tegutsema ja ta hüppas vette neile järele. Väikese vahega jäid tema hinnangul liiga pikalt vee alla kaks peanuppu, vesi aga läheb seal sügavaks järsku. Kuna tegemist oli teise kandi lastega, kelle kodupaigale on lähemal hoopis meri, siis võiski nende jaoks vesi ootamatult üle pea minna.

Ranno tõi silma järgi umbes 9–10-aastase poisi ja tüdruku kohe veest välja ning õnneks pääsesid kõik asjaosalised vaid väikese ehmatusega. Selles kohas oli Rannole vesi küll vaid rinnuni, kuid lastel juba üle pea. Mõlemad lapsed sai antud kasvataja hoole alla, lisa abi õnneks vaja ei läinud. Ei saanud Rannogi kohe aru oma teo suurusest, sest tegi lihtsalt oma tööd. Isegi omavahel tuli see jutuks alles siis, kui kohalikust lehest uuriti sündmuste kohta Türi tehisjärve ääres. „Alles nüüd olen hakanud mõtlema, et läks ikka väga hästi," ütleb Ranno kuid hiljem, veidi enne aasta parimate pidulikku üritust.

Ehkki Ranno alustas G4Sis tööd patrullis, on teda alati tõmmanud rannavalve poole, nii et kui turvajuht Jaak Kaarepere tegi ettepaneku suviseks tööks, oli ta sellega kohe päri. "Väiksena vaatasin Baywatchi ja mõtlesin, et tahaks ise ka selline olla. Imetlesin seda tööd," meenutab ta. Ranno oskab ujuda juba algklassidest saati ning hoiab end Paides ujumas käies ka talvisel ajal vormis. Samuti läheb töö rannavalves kokku tema väärtustega –"mulle meeldib aidata". Aasta parimate galal selgus lisaks, et Ranno käib ka Paides doonoriks.

Tubli, Ranno!

Kategooriad: Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar