Sinu eest valvel!

Meie töötajad

Turvatöö "köögipoolest" südalinna kaubanduskeskuses

  • Kuupäev: 01.12.2015
    Autor: Esme Kassak

G4S Eesti aitab tagada ostlejate ja äritegijate turvalisust mitmes suures kaubanduskeskuses ja kaupluseketis. Töö neis kohtades võib olla aga üsna erinev. Sensor käis Solarise keskuses, et tutvuda turvatöö „köögipoolega" südalinna kaubanduskeskuses.

Solarise keskuse objektivanemal Anton Rogivil on seljataga kaheksa-aastane turvatöö kogemus kaubanduses ning tänaseks väärtustab ta enim töö mitmekesisust, mida amet Solarises Keskuses ka pakub.

„Meie ülesandeks on avalikku korda tagada ja seda mitte üksnes kaubanduskeskuses, vaid ka büroohoones ja Nordea Kontserdimajas. Liikumist on palju ning suhtlemist niisamuti. Ühtlasi reageerime rentnike häiretele," räägib Anton, kelle üheks peamiseks „tööpõlluks" on hulk ekraane, mis annavad ülevaate olukorrast keskuse sees ja ümbruses.

Elustiilikeskus, mida külastaks ise ka

Anton tõdeb, et suures keskuses, kus mitu korrust ja palju kliente, on töö mõnevõrra keerukam kui näiteks kaupluses, kust tema varasem kogemus pärineb, kuid selle võrra kindlasti ka huvitavam. Nagu tellitult õnnestub mul otsekui töövarjuna oma silmaga sest tööst osa saada, kui tuleb häire (küll valehäire) invatualetist, saabub info kooskõlastamata ehitustegevusest büroohoones ning üks telekanal viib keskuse ukse ees läbi eelnevalt kokku leppimata tänavaküsitlust.

Saan teada, et keskuse ala ei lõpe välisuksega, vaid turvatöötajad hoiavad silma peal ka selle vahetul lähiümbrusel. Anton tunnistab, et enim motiveerib teda meeskond ise, kuid samuti sobitub talle Solarise kui elustiilikeskuse kontseptsioon. „Mulle meeldib see keskus, siin on kõik koos: kino, toidukauplus, riidepoed, söögikohad. Käin vabal ajal siin isegi."

Poole kohaga infotöötaja

Samuti Solarise Keskuses töötaval Ilona Uustalul läheb kaubanduses juba kümnes aasta, viimati töötas ta Laagri Maksimarketis vahetusvanemana. Pärast lapsehoolduspuhkust soovis Ilona senisest paindlikumat graafikut, et hommikul saaks lapse ikka aeda viia ning õhtul jõuaks järele ka, lisaks pidas ta Saue linna elanikuna oluliseks töö asukohta. Amet talle aga meeldib, sest liikumist on palju ning suhelda saab ka.

„Tegemist on üsna spetsiifilise objektiga, kus ei ole vaid kaubanduspind. Mõneti erinev on ka siinne külastaja: palju on noori ja turiste. Sellisel objektil on tähtis nii suhtlemisoskus kui ka esinduslikkus, samuti peaks oskama keeli," jutustab Ilona. „Vahel oleme nagu infotöötajad – meilt küsitakse ikka igasuguseid asju, sageli konkreetsete toodetega seoses."

Oma asjadel tuleb silm peal hoida

Keskuse varjupoolena nimetab Ilona kodutuid, kes praegusel soojemapoolsel sügistalvel on üsna kuulekad olnud, kuid miinuskraadide tulles naljalt keskusest lahkuda ei soovi. Kui uurin, mis Ilonat on hoidnud tema ametis nii pikalt, saan teada, et korrakaitses töötamine on teda alati huvitanud.

Veel saan teada, et kõige keerukam tööpäev südalinnas asuvas keskuses on reedel, mil mõned söögikohad on kauem lahti ning külastajad on eelkõige meelt lahutamas. Külastajatele paneb Ilona eelkõige südamele, et hoitaks oma asjadel silma peal ega unustataks rahakotte ja mobiile maha. „Kõige rohkem ongi muret unustamisega, sest siis kipuvad need asjad „jalutama" minema"," tõdeb ta.

Soovitusi keskuse külastajale

  • Hoia isiklikel asjadel silm peal. Kõige enam asju läheb kaduma just selle tõttu, et unustatakse oma rahakott või mobiil kuhugi maha ja seejärel läheb väärtuslik ese lihtsalt „jalutama".
  • Hoia tšekk külastuse lõpuni alles. Kui oled kaubanduskeskuses oste tegemas, siis hoia tšekid võimalusel külastuse lõpuni alles. Kui on jäänud külge kogemata mõni turvaelement või müüakse teises kaupluses samasugust kaupa, siis on tšeki alusel lihtsam oma ostu tõestada ja vähem sekeldusi ka.
  • Suures keskuses kasuta lapsel kontaktandmetega käepaela. Just suuremates keskustes kipuvad aeg-ajalt lapsed silmist kaduma. Et laps kiiremini üles leida, võiks nädalavahetusel ostlema minnes panna käele kontaktidega infopael.
Loe ka G4S Eesti siseajakirja Sensori novembrinumbrit, kus Antoni ja Ilona lugu ka sees!

 

Kategooriad: Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar