Meie töötajad

Head võib teha aasta ringi

  • Kuupäev: 12.07.2015
    Autor: Esme Kassak
Aasta tagasi tõmbas võimsalt tähelepanu heategevusele nn jää-ämbri kampaania. Tegelikult võib head teha aasta ringi ja täiesti kampaaniavabalt. Kampaaniad tõstavad olulisi probleemkohti esile, kuid veelgi suurem jõud peitub igaühe vähem või rohkem isiklikes motiivides.

Tiimitöös peitub jõud

Nii nagu on tihtipeale toredam üheskoos käia matkamas, sportimas ja kontserdilgi, on ka heategevust hea teha terve kambaga. Tegemist on korraliku meeskonnatööga, kus ühel on idee, teisel head organiseerimisoskused ja kolmandatel valmisolek panustada. Samas on heategevusega samuti nagu hobidega – ühele meeldib üks ja teisele teine ning seega on au sees ka n-ö individuaalalad.


G4Si rannavalvurid kevadistel talgutel Ida-Tallinna Keskhaigla Hooldusravikliiniku aias. Foto: G4S Rannavalve

Tiimiga on mõistlik head teha tegevuste puhul, kus mitu kätepaari annab kokku parema tulemuse. On see siis kohaliku koolimaja või lastekodu mänguväljaku korrastamine, kindlal eesmärgil rõivaste kogumine või näiteks toidupanga abistamine. Sel suvel käisid kokku kuuel nädalal Eesti Toidupangas toidupakke kokku panemas G4Si „Julged hoolida?" töömalevlased. Juba esimestest hetkedest oli selge, et tegemist on tiimitöö ilmeka näitega: ühed panevad kastid valmis, teised sorteerivad sinna kindlat tüüpi toiduained, seejärel moodustatakse inimkett, mis toimetab kastid kiirelt torni.

Toidupanga üks koordinaatoritest Ines Jakobson räägib, et sorteerimine tugineb eelkõige vabatahtlike tööle ning mõnikord tullaksegi terve meeskonnaga appi. Samal põhimõttel toimib vägagi liitev „Teeme ära!" aktsioon, mis on saanud mitmeid loovaid edasiarendusi. Nii käisid G4Si töötajad sel kevadel loomaaia koristustöödel abiks.

>> Veikko Raasuke, G4S Eesti tehnoloogia arendusjuht: "Heategevus ja kellegi toetamine on sisemise heaolu küsimus ning seda võiks teha rohkem kui vaid kord aastas ja kampaania korras. Viis või kümme eurot kuus on annetajale väike raha, kuid võib väga palju tähendada näiteks mõnele lastekodule. Oma motoklubiga toetame seoses iga-aastase Jõgevatrefiga Jõgeva külje all asuvat Siimusti lastekodu. Möödunud suvel korraldasime traditsioonilise sea grillimise käigus seapea oksjoni, millest saadud raha läks lastekodule. Oleme käinud seal ka ehitamas abiks, meisterdanud jänesepuure ja aidanud, kui neil midagi vaja. Heategevus ei pea olema üksnes rahaline. Ma arvan, et elada võiks põhimõttel: üks heategu päevas!"

Sütitavad isiklikud põhjused

Kui meeskonnaga jõuab korraga rohkem teha, siis omaette väärtus on nendel tegevustel, mis on ajendatud isiklikest põhjustest. Nii võib varjupaigast kassi võtnu edaspidigi panustada varjupaiga toimimisse, kriitilisel hetkel professionaalset arstiabi saanu aga mõne haigla toetusfondi. Kiiduväärt mõte on alati panustada kodukanti, isegi kui oled sealt juba ammu lahkunud.

>> Eerika Õun, G4S Eesti personaliosakonna assistent: "Olles kahe enneaegselt sündinud lapse ema, olen kogenud natuke, mida võib tähendada erivajadustega laps. Minu lapsed on kasvanud ajapikku peaaegu nendest erivajadustest küll õnneks välja, kuid see on andnud hulgaliselt kogemusi ja pannud mõtlema teiste abivajajate peale. Mul on lähedasi inimesi, kellel on erivajadustega lapsed ja kes vajavad abi. Seepärast olengi otsustanud toetada Tartu Ülikooli Lastefondi, kust on minu enda lapsedki tänu vajalikule aparatuurile abi saanud. Südamelähedaseks on mulle saanud ka toetada ajakirja „Puutepunkt", mis kajastab olulist infot erivajadustega inimeste kohta ja mis ilma toetajateta ei ilmuks."

>> Malve Põldmaa, G4S Eesti Lõuna piirkonna rannavalvur ja mehitatud valve turvatöötaja:"Tegelen probleemsete noortega ja see sai alguse sellest, kui tulin G4Si tööle. Seni olin arvanud, et pole minu asi, kui noored sihitult ringi jõlguvad, kuid kaubanduskeskuses turvates hakkasin selle vastu rohkem huvi tundma. Ühel hetkel hakkasin kontakti looma nendega ja uurima, miks nad näiteks koolis ei ole. Pealtnäha tähtsusetud asjad tulid välja, kuid tegelikult olid probleemid palju sügavamal: kellel vanemad jõid või olid vägivaldsed ning keda kiusati koolis riietuse või raha puudumise pärast. Läksin Tähe noortekeskusse ja üritasin neid noori ka sinna saada oma ala spetsialistide ja noorsootöötajate juurde. Ega nendega ole kerge ühist keelt leida ja usaldust võita, aga kui ühel hetkel nad näevad, et võivad sind usaldada, siis julgevad ka teised tulla rääkima. Olen mitu noort suutnud järjele aidata, isegi arsti juurde „käe kõrval" viinud. Kui näen, et saame ühe noore tänavalt ära ja järjele, nii et ta elab kasvõi turvakodus, kõht täis ja seljas puhas riie, siis see rõõmustab. Olen ise lastekodus kasvanud ja tean kui oluline võib olla selline tugi ja hooliv suhtumine."
Kategooriad: Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar