Meie töötajad

G4S toetab oma kaitseliitlastest reservväelasi

  • Kuupäev: 23.02.2015
    Autor: Julia Garanža
Vastutustundliku ja ühiskonda panustamist väärtustava ettevõttena tervitab G4S oma töötajate tahet osaleda vabatahtlikult Eesti riigikaitses ning säilitab Kaitseliidu tegevliikmetest töötajate sissetuleku reservõppekogunemiste ajal.


Põltsamaa üksikkompanii pealik vanemseersant Enno Ottis

Vabatahtlike riigikaitsjate toetamine
AS G4S Eesti juhatuse esimehe Priit Sarapuu sõnul peab soov vabatahtlikult teenida oma riiki ja rahvast leidma rohkem toetust ka erasektoris. „G4Sil on ligi 2600 töötajat ning nende hulgas palju reservväelasi, kes sooviksid ja võiksid rohkem panustada riigi ning rahva kaitsesse, kui sellega kaasnev ei avaldaks mõju sissetulekule. Eesti ühe suurima tööandjana peame enda kohuseks luua oma töötajatele tingimused, mis toetaksid nende riigikaitse tahet. See on meie viis toetada Eestit, väärtustades vabatahtlikke riigikaitsjaid."

G4S loob ettevõttes töötavate kaitseliitlaste ühenduse, et jagada infot Kaitseliidus toimuva kohta, tutvustada selle organisatsiooni olemust ning anda julgustust tulevastele kaitseliitlastele. „Kaitseliitlased panustavad enda pere, sõprade ja kodu arvelt aega riigi, rahva ja kultuuri säilimisse. Meil kõigil on põhjust olla tänulik nendele inimestele ning ettevõttena soovime seda teha ka töötasu hüvitamisega riigi heaks toimuvate õpingute ajal," lisas Priit Sarapuu.

G4Sis töötab mitmeid tublisid inimesi, kes kuuluvad ühtlasi Kaitseliidu perre. G4Si patrullekipaaži turvatöötaja Enno Ottis on lisaks põhitööle näiteks veel abipolitseinik ning staažika kaitseliitlasena juhib Põltsamaa üksikkompaniid. 2015. aasta alguses pälvis Enno ühena G4Si tublimatest turvatöötajatest möödunud aasta tegevuse eest parima turvatöötaja tiitli.

Korrakaitse ja Kaitseliidu tegevus käsikäes

"Usun, et iga Eesti Vabariigi kodanik tahab, et tema kodukoht oleks turvaline ning et tänaval võiksid rahulikult kõndida nii koolist tulev laps kui ka poekotiga vanamemm. Et politsei igale poole ei jõua, tuleb ka teistel inimestel turvalisusesse oma panus anda,” selgitab Enno Ottis. Tema suhtumine pole jäänud märkamata ka teistele ning möödunud aasta mais saavutas ta paarimees Villu Vallistega Lõuna prefektuuri abipolitseinike üksuse kutsemeisterlikkuse võistlusel esikoha.

Oktoobris pälvis Enno aga Jõgevamaa aasta koolitaja tiitli seoses Kaitseliidu tegemistega. Jõgeva maleva Põltsamaa üksikkompanii pealikuna koolitab Enno välja tulevasi noorkotkaid, kodutütreid, Kaitseliidu noorliikmeid ja ka kõiki teisi kaitseliitlasi, tehes seda oma vabast ajast ja tahtest. Kommentaaris ajalehele "Vooremaa" selgitas mees, et noortega ajendas teda tegelema põhitöökoht turvafirmas G4S. Just patrullitööd tehes on ta märganud, millega noored öisel ajal tegelevad. Nii küpses tema peas mõte, et tuleks hakata noori tänavalt n-ö ära korjama ja pakkuda neile alternatiivset tegevust.


Enno Ottis vastu võtmas kõnesid nii turvamehe, abipolitseiniku kui ka kaitseliitlasena

Noored õigele rajale
Paar aastat tagasi toimuski Enno Ottise ja Jõgeva politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juhi Üllar Sõmera vahel vestlus, millest alates koolitab Enno välja noori. "Rääkisime Üllariga Põltsamaa noortest ning kumbki tõdesime, et tegevusetus paneb neid rumalusi tegema. Üllar ütles seepeale, et sa oled ju üksikkompanii pealik, mõtle midagi välja!" Ning Enno mõtleski. Ta kutsus linna peal halva kuulsusega noored Kaitseliitu, lähenes neile individuaalselt, rääkides igaühega eraldi. Kaotada polnud midagi.

Relvandus, metsamatkad ja ellujäämisõpetus mõjusid igatahes toona 14–15-aastastele poistele ahvatlevalt ning õige pea said neist kompanii noorliikmed. Enno usub, et Kaitseliit pakub noortele köitvat tegevust ning kompanii majas, mille ruume kasutab ka G4Si Põltsamaa patrull, on kord maksma pandud. „Vanemad on muutustega rahul ning minu jaoks on see väga oluline näitaja," räägib ta. Oma noortele õpetab ta topograafiat, metsas hakkama saamist, relvade käsitsemist, laskmist ning esmaabi andmist.

Rõõm on näha, et kunagistest risikinoortest on tänu sisukale koolitusele ja huvitavatele tegevustele kasvamas mehed, kellele riigikaitsega seonduv pakub tõsist huvi.

Head vabariigi aastapäeva!


Kategooriad: Meie töötajad  

Kommentaarid

  • A | 26.02.2015
    G4S hakaku kõigepealt maksma inimväärset palka enda töötajatele ja siis räägime edasi
Lisa kommentaar