Sinu eest valvel!

Meie töötajad

Vabatahtlikuna Paide jalgpallihuvilisi treenides

  • Kuupäev: 14.11.2014
    Autor: Esme Kassak
G4Sis turvajuhina töötav Veiko Kurim veab vabatahtlikuna Paides jalgpalliklubi, mis toob iganädalaselt kokku üle 60 jalgpallihuvilise lapse ja noore. Klubi pakub olulist täiendust samas linnas tegutsevale Meistriliiga klubile Paide Linnameeskond.

Veiko armastas lapsena väga jalgpalli mängida, kuid kooliaegne kolimine jättis ta olukorda, kus jalgpallitrenni tema uues kodupaigas ei pakutud. Seitsmenda klassi poisina otsustas Veiko ise trennikamba kokku panna ja nii on jalgpall siiani üks oluline osa tema elust, olles talle elustiiliks.Kui 2000. aastate alguses oli Veikol lihtsalt vanema poja treeninguid toetava lapsevanema roll, siis pärast Tallinnast Paidesse kolimist tuli sarnaselt oma kooliajale ohjad haarata ja ise lapsi treenima hakata. Päris tühja koha pealt see ei toimunud – Veiko oskust ja annet märkasid veel Tallinnas elades nii teised lapsevanemad kui ka treenerid. Veikole on pakutud ka treeneri kohta, kuid ta on seni jäänud oma klubi juurde, et võimaldada sportlikku tegevust neile, kes ei plaani profimängijaks saada.

Tervislikult veedetav vabaaeg
Paides alustaski Veiko kõigepealt oma lapse ja tema sõprade treenimisest ning tänaseks on sellest jalgpallihuviliste pundist välja kasvanud väike, kuid tubli jalgpalliklubi Paide Sport MTÜ. Veiko loodud klubi on avatud kõigile lastele, kes vähegi tunnevad jalgpallimängu vastu huvi. Klubisse kuulub isegi kolm tüdrukut. Kui aga mõni tüdruk või poiss soovib jalgpalliga märksa tõsisemalt tegeleda, suunab Veiko ta teatud eas noorsportlaste teistesse klubidesse.

"Meie põhitegevus on eelkõige kasulikult ja tervislikult veedetav vabaaeg. Kui käimegi võistlustel, siis kunagi ei ole meie põhieesmärk tulemus, vaid olla koos. Alati peale turniiri või sõprusmängu üritame külastada mõnd muuseumi või siis käime lihtsalt kohvikus, näiteks jäätist söömas," jutustab Veiko.

Selleks, et klubiline tegevus ei piirduks üksnes trennidega, võetakse suvel üheskoos ette ka mõni suurem ekskursioon. "Minu huvi on, et lapsel oleks nn vanaduspäevil hea mõelda, et on käinud ühe toreda seltskonnaga kusagil kaugel," ütleb ta naljaga pooleks. Ta leiab, et välisturniirid aitavad kaasa ka kogukonna ühtsuse kasvatamisele.

Sportimisharjumus kogu eluks
Üheks olulisemaks märksõnaks Veiko treeningute puhul on distsipliin. Tänapäeval on suur osa suhtlusest kolinud internetti ning lapsed istuvad palju arvuti taga. Maast ja madalast sportimine on üks võimalus saada terveks eluks head harjumused ning regulaarne trenn kasvatab kindlasti distsipliini.

"Uksest astub sisse ainult see laps, kes tahab mängida," rõhutab ta. "Kõik see, kellega sa koos oled, jääb külge, on see siis spordisaalis või niisama linna peal ringi hulkudes. Kui teed midagi, siis tee korralikult," leiab Veiko.

Aga milline on siis Veiko enda tasu kogu töö eest? Tema jutust jääb eelkõige kõlama fraas "säravad silmad". Veiko sõidab igal õhtul pärast tööpäeva lõppu Tallinnas kellapealt Paidesse, et treenida väikseid jalgpallureid. "Saan lastelt vastu tohutu emotsiooni, mida ei saa mõõta rahas," ütleb ta.

Aastas tuleb Veikol kokku ehk 1,5 kuud sellist aega, mis ei kuulu puhtalt jalgpallile. See on see aeg, kui klubi ametlikult puhkab. "Teen igapäevaselt tööd ning usun, et küll see töö ükskord end ka ära tasub. Kuna klubi on alles 9 aastat vana, siis eks esimesed vastused tule siis, kui klubi kasvandikud hakkavad tooma nn teise ringiga oma lapsi klubisse. See oleks ka kõige parem tasu."
Kategooriad: Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar