Meie töötajad

Kristjan Saarik – raskelt hea juht

  • Kuupäev: 29.09.2014
    Autor: Kristiina Makut

G4Si jaoks tegevust täis suviste sündmuste möödudes oleks paslik tõsta rambivalgusesse mees, kes on väga suures mahus aidanud kaasa nende õnnestumisele. Lubage esitleda: talvel lennundusosakonna juhataja, suvel lisaks sellele massiürituste turvalisuse koordinaator Kristjan Saarik.

Kristjan Saarik
Kristjan Saarik Viljandi Pärimusmuusikafestivalil 2013. aastal

Kohtun Kristjaniga kiirel ajal, mil leiavad aset ettevalmistused Ameerika Ühendriikide presidendi Barack Obama visiidiks. „Lennujaamas on sellega seoses väga palju tööd, mingi aeg tuleb kõik seisma panna, nii et ükski tuvi ei lenda. Kõik asjassepuutuvad isikud tuleb läbi vaadata, juhatada, kuhu vaja ja veel palju muud," kommenteerib Kristjan. Seega, samal ajal kui tuvid lendamisest puhkavad, on Kristjanil käed-jalad tööd täis. Teisalt aga, millal Kristjanil üldse rahulik aeg olnud on?

Elab väljakutsetele
Kuna teemaks on siiski suviste ürituste järelkaja, küsin, kuidas Kristjan lennundusmehena üldse ürituste korraldamisse sattus. „Mulle on kogu aeg meeldinud võtta vastu suuri väljakutseid. Seitse aastat tagasi, kui toimus meie ettevõtte jaoks esimene Õllesummer, ei julgenud keegi selle juhtimist enda peale võtta. Mina olin toona lennujaamas turvajuht ning juba tuttavate kohustuste kõrval tundus see väljakutse väga atraktiivne," meenutab Kristjan varasemaid aegu. Tundub, et suursündmused pakuvad talle tänini piisavalt väljakutseid, kuna koos teenistusjuhist partneri Kristiina Eelmaaga on nad juhtinud vägesid kõigil viimase aja üritustel, kus G4S on turvalisust taganud.

Uurin, kuidas üldse näeb välja ühele üritusele korra ja kaitse kindlustamine juhi tasandil. „Paljud ei pruugi teada, et tegelikult algab meie töö juba tükk aega enne ürituse toimumist. Eeltööna kirjutame kõik projektiga seonduvad tegevused üksipulgi lahti ehk siis koostame turvaplaani ja kooskõlastame selle kliendiga. Paneme paika, kuidas hakkab toimuma kliendiga suhtlemine ja üleüldse asjaajamine.
Logistika, kes, kus ja millal – see kõik tuleb detailselt planeerida," loetleb Kristjan üles tegevused, mis leiavad aset pikalt enne seda, kui algab reaalne turvatöö. Tema sõnul võib kergemalt hingata juba siis, kui üritus on alles käimas ning on näha, et kõik toimib plaanipäraselt. Selle eelduseks on aga piisav ettevalmistus, mis hõlmab paljusid koosolekuid ja koolitusi ning mille ideaalseks tulemiks on meeskond, kes käib ühte jalga (kasutades Kristjani enda sõnavara).

Meeskond on A ja O
Kristjan hindabki kõige rohkem hästi toimivat ja tugevat meeskonda. Et tagada oma meeskonna töö efektiivsus, õpib ta selle liikmeid põhjalikult tundma – viib ennast kurssi nende tugevate ja nõrkade külgedega ning kui vaja, ka muude omadustega. Tänu sellele saab ta hiljem jagada ülesandeid nii, et igaüks saaks endale sellise, milles just tema kõige parem on. Lõhnab geniaalse strateegia järele. Geniaalselt lihtsa, kuid paljude poolt ilmselt siiani avastamata strateegia järgi. Samas tunnistab Kristjan, et tema näol on tegu „raske" juhiga. Mida tähendab „raske"? Kristjan lausub julgelt silma vaadates: „Ma ei karda otse välja öelda, kui midagi on läinud halvasti, samal ajal kui paljud juhid otsustavad pea liiva alla peita ja olukorda ignoreerida." Samamoodi aga kuulab Kristjan ära kogu kriitika enda suhtes, kui see on vähegi konstruktiivne ja põhjendatud. „Kui keegi ütleb mulle, et midagi saab paremini teha, olen ma alati kahe käega selle poolt."

Õuna meetod
Jätkates veel juhtimismeetodite teemal, mainib Kristjan, et ta on väga palju üle võtnud omaenda juhilt, valvedivisjoni direktorilt Villu Õunalt. „Villu on olnud suureks eeskujuks nii minule kui Kristiina Eelmaale. Ta hindab kõrgelt distsipliini, tiimitööd ja süsteemsust ning pikaajalise koostöö jooksul on samad väärtused üle kandunud ka meile," sõnab Kristjan. Villuga seoses meeldib talle meenutada ka üht ütlust, mis kõlab järgmiselt: „Kui ei meeldi, tee midagi muud." Autoriks on loomulikult vanameister Õun ise. Kristjan ise ei pea aga lähiajal kindlasti endale teistsugust tegevust otsima, kuna oma praeguse tööga on ta väga rahul. „Kas oleks üldse võimalik nii kaua lennujaamas ametis olla, ilma et töö meeldiks?" kõlab Kristjani kommentaar.

Uurin Kristjanilt, mis talle oma töö juures kõige rohkem meeldib. „Rutiinivabadus, pidevalt uued väljakutsed ning loomulikult see, et ükski päev pole eelmise nägu," loeb ta üles peamised eelised. Kui rääkida suurürituste korraldamisest, armastab Kristjan aeg-ajalt meenutada, kuidas näiteks Viljandi folgi ajaks põrutatakse kogu meeskonnaga juba varakult kohale ning lahkutakse alles mõni aeg pärast sündmuse möödumist, kui kõik vajalikud otsad kindlalt kokku tõmmatud. Kodust ollakse eemal pea nädal aega ning sel ajal ei vaata Kristjan kordagi arvutisse, teleriekraani, ei loe lehti ega tarbi mistahes muul kujul meediat. „Sa justkui lülitad end muust maailmast täiesti välja ning keskendud ainult enda ümber toimuvale. Vahelduseks on see tegelikult päris mõnus," põhjendab Kristjan oma isoleerumishooge.

Organiseerib ka pere asju
Kas kõige selle kõrvalt jääb tal üldse aega isiklikule elule? Tuleb välja, et jääb küll. Kristjan on nimelt ka oma peres suur organisaator, hoolitsedes koos abikaasaga muuhulgas selle eest, et tema võistlustantsijast pojal Siimul ei jääks ükski trenn ega oluline võistlus vahele ning ka koolitükid saaksid tehtud. Siim läheb kella kaheksaks kooli, lõpetab seal kahe või kolme ajal ja jõuab pärast seda parimal juhul tunnikese kodus olla. Siis suundub ta trenni ja harjutab seal kuni üheksani välja. Pärast seda viib Kristjan või tema abikaasa poja autoga koju. Kristjan möönab, et kohati on logistiline pool üpris keerukas, kuid pojale on vaja toeks olla.

Tänu perekonna toele on Siim juba nii mõndagi saavutanud: Eesti meister kümnes tantsus, Põhjamaade meister standardtantsudes, maailma mainekama võistluse, Inglismaal peetava Blackpooli tantsufestivali medalist, mitmekordne medalist eri maailma võistlustel jne. Kristjani poja tegemistele võib kaasa elada tema Facebooki lehel www.facebook.com/siimmaria, kust leiab kõige värskemat infot tema võistluste ja saavutuste kohta.

Lisaks pojale kasvab Kristjani perekonnas tütar, kellel on samuti oma tegemised, ning vahva Papilloni tõugu koerake, kelle puhul tuleb valvas olla, et ta mõnd järjekordset mööblitükki katki ei näriks. Kõike seda kuulates saab mulle selgeks, et Kristjani ööpäevas ei ole siiski rohkem tunde kui meist enamikul. Pigem kehtib tema puhul ütlus – kes palju teeb, see palju jõuab.

Kategooriad: Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar