Meie töötajad

Andres Kull võitis Žalgiris GP kaevikraja võistluse

  • Kuupäev: 07.08.2014
    Autor: G4S Eesti
Möödunud nädalavahetusel osalesid Eesti jahilaskjad Leedus toimunud rahvusvahelisel  auhinnavõistlusel Žalgiris Grand Prix 2014, millest võttis osa üle 60 sportlase. Kaevikrajal võitis võistluse Andres Kull, kes töötab G4S Eesti haldusosakonnas ning keda G4S toetab pürgimisel Rio 2016 olümpiale.Tegemist on traditsiooniks saanud võistlusega, mida peeti Vilniuse olümpiaspordikeskuses juba 17. korda. Leedu võistlus on tuntud hea korralduse, suhteliselt suure publikuhuvi ning laskmisvõistluse kohta ka üsna esindusliku auhinnafondiga.

Kuna võistlus toimus napilt üks kuu enne Hispaania MMi, oli tegemist hea võimalusega enda vormi kontrollida rahvusvahelises konkurentsis. Nii olidki osavõtjate seas esindatud Leedu, Läti, Eesti, Valgevene ja Venemaa koondiste tuumikud ning lisaks veel sportlasi Poolast ja Saksamaalt.

Laupäeval alanud ning pühapäeval jätkunud eelringidest selgitati välja kuue parema hulka pääsenud. Andres Kulli jaoks algas esimene päev pisut närviliselt, sest esimeses seerias tabas ta 25st üle 100km/h kiirusega lendavat 11cm diameetriga märgist 22. Samal päeval lastud ülejäänud 100 märgist lisandus aga kõigest kaks eksimust ning kokkuvõttes oli Andres 125 märgist tabatud 120 märgiga esimese päeva järel liider, edestades ka lõppkokkuvõttes teiseks tulnud Donatas Blaškeviciust 6 tabamusega.

Rahvusvahelistel tiitlivõistlustel selgitatakse edasipääsenud just 125 märgi tulemusel, kuid Leedu võistlusel lisandus sellele veel teise päeva 3 korda 25 märki seeria „Kokkuvõttes võib esimese päeva tulemusega üsna rahule jääda," kommenteeris tulemust Andrese treener Urmas Saaliste ning lisas: „Mais Saksamaal toimunud Maailmakarika etapil oli Andrese tulemus 121, kuid tingimused Saksamaal olid ka ideaalilähedased."

Järgmisel päeva kolmes seerias õnnestus Andresel igaühes tabada 25 märgist 24 ja ning nii jõudiski ta liidrina kuue parema hulka, olles tabanud kokku 200 märgist 192. Kuue parema hulka pääsesid veel Donatas Balškevicius Leedust, Arno Kull Eestist, Rytis Sventickas Leedust ning ka Valgevene esindaja Andrei Kavalenka, kes napsas 2012. aasta Londoni olümpiapääsme Andrese eest, ning kuuendana tugev Poola laskja,  EMi võistkondlik hõbe Jaromir Woitasiewicz. Kuue parema seast selgusid 15 märgi laskmise järel, et  esikoha eest pääsevad võistlema Andres Kull ja leedukas Donatas Blaškevicius ning kolmanda koha pärast Arno Kull ja Jaromir Woitasiewicz.

Finaalseerias lasti 15 märki. Balškevicius alustas paarislaskmist, teisena lasi Andres. Leedukas eksis 5. ja 10. märgiga ning Andres sai kahe tabamusega edumaa. Kuigi 12. märgil tuli ka Andresel möödalask, oli see ainus eksimus ning pärast viimase märgi tabamist võis Andres võidu märgiks käe taeva poole tõsta. „Jään rahule nii võistluse kui ka tulemusega," kommenteeris Andres Kull. „ Osalesime eesmärgiga saada ülevaade võistlusvormist ja näha ära kohad, millega enne MMi veel tööd teha," lisas ta.Võitlus kolmandale kohale oli väga tasavägine. Nii Arno Kull kui ka Jaromir Woitasiewicz tabasid 15 märgist 11.  Võrdsele tulemusele järgnes laskmine kuni esimese eksimuseni. Poolakas eksis kohe esimesel märgil ning Arno Kull saavutas kolmanda koha. Seitsmendaks tuli Arno poeg Erkki Kull. Eestlastes osalesid võistlusel lisaks Andres, Arno ja Erkki Kullile veel Urmas ja Priit Saaliste, Rain Anton ning naisjuuniorina 17-aastane Cassandra Krass.

5.–12. septembrini osaleb Eesti Laskekoondis Hispaanias Granadas toimuvatel maailmameistrivõistlustel, kus jagatakse ka esimesed olümpiakohad Rio de Janeiro 2016 olümpiale. Eestit esindavad kaevikrajal Andres Kull ja naisjuunior Cassandra Krass. Enne maailmameistrivõistlusi on Eesti laskesportlastel võimalik veelkord oma vormi testida 23. ja 24. augustil Männiku jahilasketiirus peetavatel Eesti meistrivõistlustel.  
Kategooriad: Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar