Meie töötajad

G4S Koolitus tegutseb

  • Kuupäev: 07.11.2013
    Autor: Andres Treimann
Käesoleva aasta alguskuudel komplekteerisime uue meeskonna, arendamaks koolituste valdkonna tegevust. Tõsisemalt vaatasime otsa senisele koolituse tegevusele, tegime kliendibaasi analüüsi, vaatasime üle hinnastamise mudelid  ja koostasime detailse tegevusplaani. Nüüd oleme jõudnud selle aasta viimase kvartali lävele ning on paras hetk teha esimene kokkuvõte ning pärida endalt: kuidas meil läinud on?

Laiem koolituste valik
Mida me teeme ja kellele meie teenus on mõeldud? Jätkuvalt korraldame turvatöötajate erinevaid kvalifikatsioonikursuseid, lennundusjulgestuse kursuseid, erinevaid turvakoolitusi. Õpetame ära tundma võltsitud rahasedeleid ning viime läbi esmaabi koolitusi ning harime turvatehnikuid. Seda kõike pakume nii enda ettevõtte töötajatele kui ka teistele turvaettevõtetele ning muudele äriettevõtetele.

Üks valdkond, millega oleme hakanud tõsisemalt tegelema on tuleohutus. Koolitame tuleohutuse- ja evakuatsiooni eest vastutavaid isikuid ettevõtetele. Samuti koolitame tuletööde tegijaid ning aitame läbi viia evakuatsiooniõppuseid. Tuleohutuse teema on tõsine valdkond ja nagu teada siis tuli nalja ei mõista. Sestap on ka seadusandja sellekohaste õigusaktidega asetanud ettevõtetele päris tõsised ülesanded. Tuleb koostada enesekontrolliaruandeid, evakuatsiooniskeeme ja tulekahju korral tegutsemise plaane. Nende ülesannete lahendamiseks on mitmeid võimalusi. Ettevõtte omad inimesed võivad kogu teema endale selgeks teha, määrata keegi vastutavaks isikuks võimaldades tal läbida vastav koolitus ja kõik see töö oma jõududega teha. Teine võimalus on anda need ülesanded hallata vastava lepinguga töövõtjale, näiteks G4S-ile. Meie osutame tuleohutushaldusteenust mille raames teeme kõik vajaliku ettevõttele valmis, juhime tähelepanu puudustele, hooldame süsteeme, korraldame õppuseid ning hoiame korras vastava dokumentatsiooni. Tuleohutushalduse teenuse tagamisega on hõivatud mitmed meie ettevõtte üksused kes igaüks toimetab oma teenuste lõigus.

Kuidas ja kellega me seda tööd teeme? 
Esmaabi kohverKogu meie koolituse eestvedaja on müügi-ja projektijuht Ahto Luhamäe. Teoreetilise pagasi sai ta Sisekaitseakadeemiast päästevaldkonda tudeerides, lisaks väliskoolitused ja praktilist kogemust alates töötamisest pritsumehena (just nii päästjad või tuletõrjujad end nimetavad) kuni päästeteenistuse ohvitserini Ämari Lennubaasis. Lisaks sellele peab Ahto ise hindamatuks rahvusvahelise töö kogemuseks tööd Afganistanis kus tema vastutada oli kahe aasta jooksul tuleohutuse nõuete täitmine NATO sõjaväelinnakus. Seega on tuleohutuse teema Ahtole lausa külge kasvanud. Seda olen ise vahel kogenud, et kui oleme läinud koos kuhugi ettevõttesse kohtumisele siis ei saa ta jätta näppimata voolikukappi või uurimata tulekustutite seisukorda, tema vilunud silm näeb kohe mis vajaka või valesti tehtud.

Lisaks on meil ametis ka koolitaja Siim Siska. Siim on noor mees aga täis tegutsemistahet ning energiat. Temagi on saanud baasteadmised Väike-Maarja Päästekoolist nagu enamus tulega võitlevatest tublidest noortest inimestest. Tänasel päeval on ta ametis osalise koormusega ka Päästeametis pritsumehena, et ikka profesionaalsust ja kätt pulsil hoida. Kindlasti tuleb see kasuks ka tema igapäevatöös meie juures, sest alati on hea koolituse käigus kliendile rääkida ka praktilistest juhtumitest. Ja kes veel seda paremini teaks rääkida kui pritsumees ise! Koolitajana on Siimu ülesandeks evakuatsiooniõppuste läbiviimine koos eelneva teoreetilise loenguga ja dokumentatsiooni korrashoidmine mis tähendab aruannete, plaanide ja muude tuleohutuse juurde kuuluvate paberite täitmist. Ikka selleks, et leping kliendiga oleks täidetud ja klient rahul. Lisaks peab ka Päästeameti inspektor rahul olema, kes meie lepingulise kliendi ettevõtte tuleohutust kontrollib.

Nagu iga koolituse puhul nii ka meie küsime klientidelt tagasisidet. Seni on olnud tagasiside positiivne ja kindlasti on siin oluline see, kuivõrd atraktiivne ja huvitav on koolitus. Kindlasti on teoreetiline osa igavam, vähemalt teoreetiliselt peaks olema aga seda põnevam on reaalne evakuatsioon või siis tulekustutusõppus. Koolitajate sõnul on õppustel osalejad tõsise suhtumisega mis teeb ainult rõõmu. Järjest rohkem jõuab ka meie elanikele kohale see teadmine, et tuleohutusnõuded pole mitte kellegi kiusamiseks välja mõeldud vaid ikka ennekõike inimeste elude säilitamiseks. Kurbi näiteid tuleõnnetustest on ju igapäevaelus kahjuks veel jätkuvalt. Ja mis veel kurvem, et paljudel juhtudel oleks olnud suur abi kasvõi suitsuandurist kui see oleks olnud. Meie ülesanne on jõudumööda aidata kaasa sellele, et töö-ja elukeskkond oleks veelgi rohkem turvalisem. Kindlasti on meil kõigil julgem tunne liikuda näiteks Ülemiste kaubanduskeskuses või Solarise keskuses teades, et neis on läbi viidud üsna hiljuti evakuatsiooniõppused ning kontrollitud päästesüsteemide korrasolekut just meie enda koolitusmeeskonna poolt. 

Kategooriad: Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar