Meie töötajad

Lennujaama inimesed: Sergei - iseenda peremees

  • Kuupäev: 04.07.2013
    Autor: Julia Garanža

Lennujaamas cargo pääslas töötava Sergei Tumanovski profiili vaadates meenuvad esimesena Jack Londoni jutud indiaanlastest, sarnasust lisab kahtlemata ka puhkehetkedel piibu pahvimine. Ka indiaanlaste mõtteviis: vaikselt, arukalt, enda ja ümbritsevaga harmoonias olemine, on Tumanovskile omane. Muide, vähesed teavad, et vaikne piibuga mees kes töötab meil alates 1998. aastast, on rahvusvaheliselt tunnustatud puuskulptor ning piipude suurmeister.

2010. aastal sai Sergei enda tehtud piibu eest III koha Peterburis toimunud rahvusvahelisel piibumeistrite võistlusel. „Piibud – see on terve maailm, kus valitsevad omad seadused, kindlad reeglid ja arusaamad. Piipu ei naudita kiirustades, selleks on vaja võtta aeg. Aeg oma mõtete ja plaanide jaoks," räägib Sergei. Kolmapäeva õhtud on Sergei jaoks pühad, siis kohtutakse Sigarimajas teiste Tallinna piibukummardajatega.

Iseenda peremees

Mehe elufilosoofia näeb ette, et tuleb olla iseenda peremees ning töö lennujaamas talle seda ka pakub. „Siin cargo pääslas kestab minu vahetus 21 tundi, selle aja jooksul jõuan olla screener, pääsla vanem ja läbivaataja. Jah, olen küll üksi, kuid mul on mitu ametit. Ise otsustan, ise ka vastutan. Pikad sirged vahetused sobivad mulle hästi. "Sergei töölaual näen nelja erinevat piipu: „Vaata, piip peab vahepeal puhkama, siis võtad teise, nii võib neid vahetuse jooksul mitu tükki vaja minna." Olgu etteruttavalt öeldud, et mitte mingil juhul ei propageeri Sergei suitsetamist: „Kui see pahe on juba küljes, soovitan kasutada kvaliteetseid tooteid, sigaretid on tervisele märksa kahjulikumad kui piip." Suvel kavatseb Sergei taas sõita Hiiumaale, kus koos teiste puuskulptoritega lasta fantaasial lennata. Sergei käekirjaks on pikad, sirged ja jõulised jooned. Kõlab tuttavalt? Käsil on ka mitmed tellimused, ühte neist saab peatselt näha Tallinnas Kassisaba kohviku juures. „Sisemine rahu on minu jaoks väga oluline, saan sobitada erinevaid ameteid nii, et nad rutiiniks ei muutu. Pikk sirge vahetus tööl, siis jälle aeg endale, kunstile ja perele. Minu aeg.

Sergei tööd:


Kategooriad: Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar