Meie töötajad

Villu Õun sai Kodanikupäeva aumärgi

  • Kuupäev: 29.11.2010
    Autor: Julia Garanža

26. novembril Kodanikupäeva raames tunnustasid peaminister Andrus Ansip ja siseminister Marko Pomerants Stenbocki majas 17 tublimat ja tegusamat kodanikku. Kodanikupäeva aumärgi saajate seas oli ka meie töötaja Villu Õun.

Oma sõnavõtus ütles peaminister, et kodanik ei ole oma riigis kui klient, sest klient ei pea vastutama. «Kodanik vastutab oma valikute õigsuse eest, vastutab oma tegevuse või tegevusetuse eest. Teie ei ole käitunud kui teenuse tarbijad. Olete olnud eeskujuks paljudele inimestele ning teinud oma igapäevast tööd eeskujulikult,» lausus peaminister.

AS G4S Eesti juhatuse esimehe Andrus Ossipi sõnul on tal hea meel, et ettevõttes töötab nii pühendunud ja põhimõttekindel inimene. "Villul on tugev militaartaust, suured kogemused turvavaldkonnas ning kõrgelt hinnatud isikuomadused, mis kokkuvõttes teevad temast mehe, kellelt meil kõigil on midagi õppida. Õnnitlen Villut tähtsa aumärgi saamise puhul ning soovin kordaminekuid ka tulevikus," ütles Andrus Ossip.

Villu Õun

Villu Õun on pälvinud kodanikupäeva aumärgi eelkõige oma pühendunud töö eest Kaitseliidus. Ta on Kaitseliidu liige alates 1994. aastast, 2002. aastast kuulub ta Rapla Maleva juhatusse. Viimased aastad juhib ta  Rapla Maleva lahingukompanid, kelle juhina on üks tema aukohustest viia iga aasta oma üksus Võidupüha paraadile.

Raplas teatakse Kaitseliitu just temaga seoses. Villu sõnul on tema eesmärgiks innustada olemasolevaid ja tuua juurde uusi kaitseliitlasi. “Iga riik on siis midagi väärt, kui kodanikud seda armastavad ja toetavad. Riik on oma kodaniku nägu” lisas Villu. Sihikindla mehena liigub ta oma püstitatud eemärkide poole - kui 2008.aastal oli kaitseliitlasi Rapla Malevas 500, siis selle aasta lõpuks on juba 600 piir ületatud. Suurest pühendumusest annab aimu Kaitseliidule kuuluv aeg, mis aastas kokku on umbes 1/15 tema tegemistest.

Üheksakümnendate algul kuulus Villu Õun Jäägrikompanii ridadesse, oli üks turvafirma Tammiskilp (mis hiljem müüdi Skorpionile) asutajaliikmetest ning töötas ka Kaitseliidu peastaabis. G4S Eesti kontserni kuuluvates ettevõtetes on Villu töötanud alates 2003. aastast.

Kodanikupäeva aumärk on hinnaline kingitus kodanikukohuse silmapaistvalt hea täitmise eest, mida antakse Eesti kodanikele iga aasta 26. novembril seoses Eesti Vabariigi kodanike dokumenteerimise aastapäevaga.

Villu Õun töötab G4S Eestis valvedivisjoni esindusobjektide osakonna juhatajana. Pikemat lugu Villu Õunast ja tema elust saate lugeda septembris ilmunud G4S Pressist.

Kategooriad: Meie töötajad  

Kommentaarid

  • Paavo Lauri | 12.12.2011
    On tõesti hea mees! On tugev ka. Hiljuti remontisime koos helikoptereid... :-D
Lisa kommentaar