Meie kliendid


Stockmanni evakuatsiooni ja tulekahju korral tegutsemise õppus

  • Kuupäev: 15.08.2014
    Autor: Julia Garanža
Teisipäeva hommikul mattis Stockmanni personaliala ühtäkki paks toss ning kaubamaja tuleohutussüsteem pistis üürgama. Algas praktiline evakuatsiooniõppus: kõik Stockmanni külastajad ja töötajad viidi hoonest võimalikult kiiresti välja ning kaubamaja oli korraga ruttavaid inimesi täis.
Selliseid koolitusi ja kaasnevad õppusi peavad kord aastas läbi viima kõik ettevõtted ja organisatsioonid, kellele laieneb tuleohutus enesekontrolli aruandluse esitamise kohustus. G4Si pakutavate teenuste hulgas moodustab tuleohutuste koolituste korraldamine olulise ja üha kasvava osa. G4Si koolitaja Siim Siska sõnul on Stockmannis toimunud evakuatsiooniõppuse sarnaseid koolitusi tänavu toimunud rohkem kui kümmekond. „Stockmannis toimus kõik ootuspäraselt, esmane hinnang kaubamaja personali ja turvateenistuse tegevustele on positiivne. Seekord võtsime olustiku ja kõik tegevused videosse, et hiljem saaks detailse analüüsi teha. Stockmanni kiituseks peab ütlema, et nad tegelevad tuleohutusega väga tõsiselt ning mööndusi ei tehta ei oma töötajatele ega turvapartnerile," lisas Siim Siska. Kõik õppuse jooksul kogutud tähelepanekud analüüsitakse ning vajadusel tehakse töö korralduses parandused. „Vaatamata sellele, et kõik õppused on alati erinevad, on neil kõigil ka paraku üks ühine joon: ikka leidub mõni inimene, kes käitub reeglite vastaselt. Kas üritab lahkuda läbi tossuga kaetud ala või proovib õnne keelatud ruumidesse sisenemisel." Siimu kinnitusel lõviosa koolituse läbinutest siiski teab ja oskab käituda ohuolukorras õigesti. „Mida rohkem inimesi on tuleohutusalaste teadmisega haaratud, seda vähem on ka õnnetusi. Kui inimesed oskavad olukorrale vastavalt käituda, pole ka põhjust paanikaks ning päästmistööd on efektiivsemad," võtab koolitaja kokku. 

Stockmanni töökeskkonna- ja turvalisuse juhi Sergo Kohali sõnul võtab kaubamaja evakuatsiooni ja tulekahju korral tegutsemise õppusi väga tõsiselt: „Meil on suur kohustus kõikide meie klientide ja oma personali ees. Inimesed peavad tundma end meie seinte vahel turvaliselt ning evakuatsioon, juhul, kui selleks peaks tekkima reaalne põhjus, peab toimuma kiirelt ning turvaliselt," ütles Sergo Kohal. „Kõik osapooled peavad teadma, mida teha siis, kui häirekell hakkab tööle. Klientide käitumine sõltub paljuski sellest, kui adekvaatselt tegutsevad ohu korral meie töötajad, nende järgi osatakse valida õige suund. Leiame, et kõige parem viis suunata inimesed käituma õigesti ning paanikavabalt on regulaarsed koolitused koos praktiliste õppustega," lisas Stockmanni töökeskkonna- ja turvalisuse juht.

Legendi järgi tekkis tuleoht kaubamaja personali poolt kasutatavas alas.

Õppuse algus: 9.15
9:19 käivitus tuleohutussignalisatsioon;
9:25 sündmuskohale jõudsid G4Si patrullekipaažid;
9:29 Stockmann oli inimestest tühi;
9:43 Õppuse lõpp


Kategooriad: Meie kliendid  

Kommentaarid

Lisa kommentaar