Meie kliendid


G4S kaasajastab Pärnu linna videovalve

  • Kuupäev: 25.04.2014
    Autor: Julia Garanža, Maria Murakas

Aasta algul Pärnu linna poolt välja kuulutatud videovalvesüsteemi uuendamise hanke võitis G4S.

Lepingu kohaselt seab G4S töökorda seni Pärnu kesklinnas olnud videovalvekaamerad ning täiendab süsteemi uute megapikselkaameratega, mis integreeritakse Milestone`i videovalve platvormiga. Kokku tehakse korda neli olemasolevat kaamerat ning samapalju lisatakse uusi juurde. Kaamerapilti hakkab jälgima Lääne prefektuur, andmeid hoitakse G4Si juhtimiskeskuse serveris, kus neile pääsevad ligi selleks luba omavad isikud.

Pärnu abilinnapea Romek Kosenkranius sõnas: "Eelmisel aastal arutasime politseiga, kuidas suvepealinnas paremini avalikku korda tagada ning kõlama jäi mõte, et politseile oleks linna videovalvesüsteemist palju abi. Kuna vana süsteem elas varjusurmas, küpses plaan see korda teha ja lisada uusi kaameraid kohtadesse, mis politsei analüüsi kohaselt vajaksid kõrgendatud tähelepanu." Pärnu abilinnapea sõnul jäi politseiga kokkulepe, et linn käivitab kaasaegse videovalvesüsteemi ja politsei saab häirekeskusesse videopildi jälgimis- ning kasutusvõimaluse. „Raha eraldasime selleks 10 000 eurot juba eelmise aasta linnaeelarvest ja mul on väga hea meel, et süsteem saab olema kasutamiseks valmis aprilli lõpuks - nii nagu hankemenetluse võitnud ettevõte lubas. Usun, et investeering aitab kaasa suvepealinna turvalisuse tagamisse aastaringselt ja politsei jääb linna poolt ostetud videovalvesüsteemiga rahule," lisas Romek Kosenkranius.


(foto: Internet)

AS G4S Eesti Lääne piirkonna müügiosakonna juhataja Peep Saaremägi toob välja, et Pärnu linnale tehtav lahendus on uudne selle poolest, et server asub turvaettevõttes: „Tavaliselt hoiavad kliendid andmeid enda serveris, Pärnu otsusel on omad põhjused ning sellisel lahendusel on mitmeid plusse. Arvestades Pärnu andmete mahtu, aga ka turvalisuse kaalutlustel on otstarbekam kasutada turvapartneri serverit. Teine seda lahendust oluliselt eristav asjaolu on uuenduste garantii. Tänu sellele, et andmed asuvad turvateenuse pakkuja serveris, kus me regulaarselt uuendame Milestone´i pakutavat funktsionaalsust, saame hoida Pärnu videovalvet „up-to-date". Teisisõnu, Pärnule projekteeritud videovalve käib ajaga kaasas ning linn tellijana ei pea selleks vaeva nägema. Kolmandaks, läbi oma andmeside lepingupartneri saame pakkuda kliendile kõrgresolutsiooniga pilti. Kokkuvõtvalt saab suvepealinn endale mugava ja praktilise lahenduse."

Põhjaliku uuenduskuuri läbi teinud videovalvesüsteem antakse linnale üle aprilli lõpus.
Kategooriad: Videolahendused   Videovalve   Meie kliendid  

Kommentaarid

Lisa kommentaar