Meie kliendid


ABB kevadel avatud tehas sai G4Silt uued turvasüsteemid

  • Kuupäev: 14.06.2013
    Autor: G4S

Märtsi lõpus kolisid seni Harju maakonnas eri kohtades asunud energeetika- ja automaatikatehnoloogia kontserni ABB üksused Jüri alevikus ehitatud hoonete kompleksi. Otse Aruküla tee kõrval, vana tehase vastas kerkinud uus tootmis- ja büroohoone mahutab ettevõtte äriüksusi, keskladu komplektalajaamade ja madalpingesüsteemide ja komplektalajaamade tehaseid ning kontoriruume. Kompleksi rajamine algas mullu märtsis ning novembris jõudis järg turva- ja nõrkvoolusüsteemide ehitamiseks – neid töid teostas G4S.

„Varasemalt on ABB enda hoonete puhul kasutanud Timeconi läbipääsusüsteemi, uude hoonesse tuli Protégé valve-läbipääsusüsteem, mis oma võimaluste poolest on samm edasi," selgitas turvatehnikadivisjoni projektiosakonna müügijuht Mart Veebel. Selgituseks tehnikakaugetele lugejatele: Protege on integreeritud valve- ja läbipääsusüsteem, mille komponentide lai valik võimaldab luua valve- ja läbipääsusüsteemi objekte ühtsel keskseadmel põhineva integreeritud lahendusena, mis tähendab, et kõikides hoonetes kasutatakse ainult ühte tüüpi valvesüsteemi keskseadmeid, mis arvutivõrgu kaudu ühendatakse ühtseks süsteemiks. „Oma olemuselt on see märksa paindlikum ja kasutajasõbralikum lahendus võrreldes sellega, mida klient oli varasemalt enda muudel objektidel kasutanud," lisas Veebel „Uue süsteemi plussideks on suhteliselt paindlik kasutajaliides, mis võimaldab lihtsalt lisada isikuliselt õigusi inimestele. Programmi visualiseering on samuti lihtne ja loogiline," loetles Protégé plussid üle ABB haldusjuht Tõnis Särekanno. Tema sõnul on ABB kaugem visioon paigaldada kogu Baltikumis olevatele kontserni hoonetele ühtne läbipääsusüsteem.

Kokku on uue ABB tehase ja bürooruumide valvamiseks paigaldatud üle 30 kaamera, mis jälgivad hoone perimeetrit, sealhulgas sissepääse. Läbipääsusüsteemi on integreeritud 70 ust: kasutajate gruppe on erinevaid ning vastavalt neile on määratud ka õigused läbipääsuks. Lisaks videovalvele ja läbipääsusüsteemile paigaldas G4S tehase koridoridesse esitlustehnika - töötajaid infoga varustavad monitorid.

 

Kategooriad: Meie kliendid  

Kommentaarid

Lisa kommentaar