Meie kliendid


Turvalahendus suurimale terminalile

  • Kuupäev: 28.02.2013
    Autor: Julia Garanža

Muuga sadama hiigelterritooriumist hinnanguliselt kolmandiku hõlmav Transiidikeskus, Eesti suurmaid stividoriteenust osutavaid firmasid valis oma uueks turvapartneriks G4Si.

Tänavu mitmete ülevõtmiste läbi jõudsalt laienenud Transiidikeskuse AS omab Eesti suurimat konteinerterminali ja laialdast üldkaupade terminali, mis vajasid ühendamise järel ühtset moodsat turvalahendust. „Pakkusime Transiidikeskusele välja tervikliku turvakontseptsiooni, mis hõlmab nii mehitatud valvet kui ka integreeritud tehnilisi valvelahendusi," ütles G4S Eesti valvedivisjoni direktor Villu Õun.

Strateegiline lahendus

Õuna sõnul on Transiidikeskus hea näide ettevõttest, mille juhid teadvustavad turvariske strateegilise ohuna ja panustavad süstemaatiliselt uute turvalahenduste kasutuselevõttu. „Sellise koostööna valmivadki kõige paremini toimivad turvalahendused, mis on kliendi jaoks efektiivsed nii sisu kui ka kulude mõttes," ütles Õun. Transiidikeskus peab turvalahendustesse investeerimisel silmas minimaalselt viieaastast perspektiivi, olles valmis tegema märkimisväärselt suure alginvesteeringu.

Transiidikeskuse juhatuse esimehe Erik Laidvee sõnul langes turvapartneri valikul otsus G4Si kasuks partneri suutlikkuse tõttu välja pakkuda terviklik turvalahendus, vaatamata sellele, et tegu polnud odavaima pakkumisega. „Kõik teavad ju ütlust: me pole nii rikkad, et osta odavaid asju. Seda käibetõde parafraseerides ütleksin, et transiidiäris pole nii väikseid turvariske, et osta näilist turvateenust," ütles Erik Laidvee. „Ettevõtjana tahan mina oma kauba eest saada väärilist hinda ega suuda seega uskuda kauba väärtusse, mida mulle arutult odavalt pakutakse, eriti kui tegu nii tundlikku valdkonnaga nagu turvalisus."

Valvedivisjoni Põhja piirkonna valveosakonna juhataja Üllar Jürgensoni sõnul on oluline, et saame ka Põhja piirkonnas jätkuvalt säilitada sadamate turvalisuse tagamiseks nõutava ISPS pädevuse (ISPS - The International Ship and Port Facility Security – on rahvusvaheline laevade ja sadamarajatiste turvalisuse koodeks). „Augustis lahkus meie portfellist Tallinna Sadam, võttes vastu hankel konkurendi pakutud odavhinna, kuid Transiidikeskus võimaldab meil referentsi selles valdkonnas säilitada," ütles Jürgenson. Suurematest Eesti sadamatest on G4Si valvata ka Ida piirkonda jääv Sillamäe sadam.

16 töökohta

Transiidikeskuse terminalides Muuga sadamas asus alates 1. jaanuarist tööle 16 turvatöötajat. Turvajuhi ülesanded saab enda kanda turvajuht Elvis Karula, kel on kogemus ka Tallinnas Sadama teenindamisest. Seejärel algab uue valvekeskuse ja Milestone’i põhise integreeritud valvesüsteemi ehitus, mida lisaks valvefunktsioonidele ja läbipääsurežiimi kindlustamisele rakendatakse ka kliendi enda sisemiste tööprotsesside jälgimiseks ja hõlbustamiseks.

Kategooriad: Videovalve   Meie kliendid  

Kommentaarid

Lisa kommentaar