Sinu eest valvel!

Meie kliendid


"Võtame oma tiiva alla" Eesti suurima linnulihakasvataja ja -tootja Talleggi

  • Kuupäev: 28.12.2012
    Autor: Julia Garanža

Tallegg_broilerifarm

Jaanuari keskpaigast tuleb G4Si valvesse Eesti suurim linnulihakasvataja ja -tootja AS Tallegg. Lepingust tulenevalt osutab G4S ööpäevaringset mehitatud valvet Talleggi kahes valvepostis ning vastutab ka kõigi Talleggi kasutuses olevate hoonete tehnilise valve eest.

Üle Harjumaa tuleb G4Si valvesse 11 Talleggi kasutuses olevat hoonet: ettevõttel on 6 broilerifarmi, kus kasvab aastas pea 11 miljonit lindu. G4Si hallata ja hooldada on kõik ettevõtte läbipääsu- ja valvesüsteemid. Samuti tagavad G4Si turvatöötajad korda ning vastutavad turvakontrolli eest kahel valvepostik; Laabi külas asuvas algtöötlemisosakonnas ning Loo alevis peapääslas. Erinevatel töölõikudel tagavad AS Tallegg objektidel turvalisust 8 G4Si turvatöötajat.

Detsembris avas Tallegg renoveeritud Kaarma broilerifarmi Väike-Maarjas. Kaheksast hoonest koosnevat farmikompleksi renoveeriti kaks aastat. Eesti suurimasse broilerifarmi tuuakse korraga kasvama 224 000 tibu Talleggi haudejaamast Lool. Euroopa Liidu nõuetele vastav Kaarma farm lubab aastas kasvatada 1,7 miljonit broilerit, mis avardab lisaks koduturu varustamisele ettevõtte ekspordivõimalusi Lätti, Leetu ja Skandinaavia suunal. 2013. aasta augustis saab valmis Talleggi uus tootmishoone Tabasalus. 6500 m2 suurune tehas koondab kogu Talleggi linnulihatöötlemise alates tapamajast kuni logistikani Loolt Tabasalusse.

AS G4S Eesti müügidivisjoni Ida piirkonna osakonnajuhataja Arvo Saaliste sõnul saab koostöö olema huvitav: „Tallegg on suur ja mainekas klient, kes pidevalt arendab ja suurendab oma tootmist, turvapartnerilt eeldab ta samasugust võimekust – olla selle pideva arengu juures mitte ainult usaldusväärseks varahoidjaks, kuid ka pädevaks turvanõuandjaks. Teine selle koostöö märksõna on mitmekülgsus – pakume Talleggile laia spektri turvateenust: alustades tehnilisest valvest ja lõpetades turvakontrolliga.“

AS Tallegg on Eesti ainus linnulihatootja, mille eelkäija Tallinna Linnuvabrik alustas tegevust 1956. aastal. Tallegg kuulub HKScan kontserni. Ettevõte kasvatas 2011. aastal 10,1 mln broilerit, tootis 79 mln muna ning müüs 23,1 mln kilogrammi linnuliha ja valmistooteid. AS Tallegg 2011. aasta käive oli 49 miljonit eurot. Ettevõttes töötab 430 inimest.


Pildil:  Talleggi Kaarma broilerifarmi Väike-Maarjas, pildi autor: AS Tallegg
Kategooriad: Meie kliendid  

Kommentaarid

Lisa kommentaar