Meie kliendid


Maardu - kodukandi eest valvel

 • Kuupäev: 01.12.2011
  Autor: Julia Garanža

maardi KOV

Mitmed kohalikud omavalitsused on valinud G4Si oma partneriks, kellelt oodatakse sekkumist vajavate olukordade märkamist ja lahendamist ning turvalisuse tagamist kohalikule kogukonnale.

Maardu linn kasutab G4Si patrullteenust juba neljandat aastat. Leping näeb ette, et G4Si patrull on valmis reageerima linna murekohtadele ööpäevaringselt. Patrullekipaaži marsruutide määramisel lähtutakse põhimõttest, et piirkonna tuiksoontel ja võtmeobjektidel oleks valvas silm alati peal. Nii koosneb Maardu patrullekipaaži igapäevane teekond 25 punktist, millest igaüks on ühel või teisel moel kogukonna jaoks oluline. Ööpäeva jooksul läbitakse neid punkte vähemalt neljal korral.

Üllatavalt reibas väikelinn

Pühapäevane vihmane hommik, kell käib kaheksat ning lihtne loogika ütleb, et iga väikelinn peaks sellisel kellaajal veel magama. Kuid ei, Maardu julgeb erineda - pühapäeva hommiku kohta on tema tänavatel üllatavalt palju asjalikult sagivat rahvast. Minu Maardu „giid“ - patrulliekipaaži töötaja Mark Tšernõhh on sõna otseses mõttes kohalik, tundes Maardut nagu oma viit sõrme. „Tänane vahetus tuleb rahulik, teravama elamuse saaks reede või laupäeva öösel,“ selgitab ta.

Esimene koht, mida kontrollitakse, on Nuudi teel asuv pumpla. Olles veendunud, et sellega on kõik korras, rändab linnuke musta kausta. Vahepeal tuleb sissetungi häire Maardu raudtee depoost, mis paari minuti pärast siiski annulleeritakse ning meie M-marsruut saab jätkuda. Järgmisena teeme lasteaedadele tiiru peale – ka siin on täna vaikne ja rahulik. Sõidame mööda Lahe keskusest, mille kohta Mark ütleb, et kuigi see kohaliku ööelu keskpunkt on teise turvafirma valves, hoiab ta nädalavahetustel sellel igaks juhuks silma peal. Kohalik mees, küllap ta juba teab, miks. Mark selgitab, et kõikidest kiiret reageerimist nõudvatest olukordadest teavitatakse alati politseid, andes täpse ülevaate toimuvast ning tegutsedes politsei ettekirjutuste järgi. „Ida-Harju politseijaoskonnaga teeme tihedat koostööd, eesmärk on meil ju ühine - Maardu peab olema turvaline linn.“

Igal tänaval oma lugu

Iga tänava kohta Maardus on Markil oma lugu rääkida: „Säästumarketi taga kogunevad lärmakad õllesõbrad, sotsiaalmaja juurest oleme korduvalt narkomaane politseile üle andnud. Koolide ja noortekeskuse läheduses otsivad peidupaiku alaealised suitsetajad, kõige noorem, kellele olen sõnad peale lugenud, oli 9-aastane plika. Sellises vanuses ja juba suits suus!“

Säästumarketi taga, prügikastide juures toimetab väsinud olemisega „geoloog“. Märkmikusse ilmub „…tänava prügikastid ajavad üle“ – homme hommikul saavad Maardu linnaisad ja politsei ülevaate kõikidest G4Si tähelepanekutest piirkonna 24h sündmustest. Ka sotsiaalmaja juures läheb marsruudilehele märge räpase ümbruskonna kohta, tõsi jah – kurva maja hoov on täis prahti ja plasttopse.

Mark näitab kohti, kus õhtuti armastavad koguneda kangemat kraami eelistavad seltskonnad, paar vanemas eas härrasmeest on juba hommikulgi platsis. „Talvel oleme siit alkoholiga üle pingutanuid politseisse või lausa koju toimetanud, muidu külmuvad veel ära.“ Patrullautot nähes rändab seltskonna pudel „avoskasse“ tagasi. „Mõnes mõttes tuleb see töös kasuks, et kohalik olen - kergem on inimestega jutule saada ning asjad rahulikult ära klaarida,“ seletab Mark.

Kohaliku mehena teab ta, et turvafirma patrullekipaaži ööpäevaringne kohalolek on kogukonna silmis igati tervitatav nähtus. „Inimesed teavad, et lisaks politseile on linnas turvalisuse eest väljas alati veel üks patrull – 24/7.“

Ants Tsugart Maardu linnaarengu- ja majandusosakonna juhataja asetäitja:

Maardu linn on viimaste aastatega oluliselt muutunud ning olen kindel, et need positiivsed muutused jätkuvad. Linnas toimuval hoiavad ööpäevaringselt silma peal G4Si paigaldatud videovalvekaamerad, mille pilt jookseb Ida-Harju politseijaoskonda. Endise politseinikuna võin kinnitada, et kaameratest on väga palju abi: peale ennetusliku aspekti, aitavad nad jälgida liikluses toimuvat ning avastada korrarikkumisi.

G4Si patrullilt ootame eelkõige linnale kuuluva vara kaitsmist. Piltlikult öeldes, ööpäevaringne patrullekipaaž on linnavõimu silmadeks ja kõrvadeks, edastades info Maardus toimuva kohta ning reageerides kriitilistele olukordadele, millega linn ise koheselt tegeleda ei jõuaks. Kui tahame elada ilusas linnas, peame oskama seda hoidma. Turvapartnerilt ootame eelkõige operatiivset ja professionaalset tegevust ning suutlikust hinnata olukordi, mis kokkuvõtlikult tagab linnavara korrashoiu ja ohutuse tänavatel.


G4S teeb koostööd:
 • Kiili vallaga
 • Narva-Jõesuu linnaga
 • Saku vallaga
 • Saue linnaga
 • Saue vallaga
 • Viimsi vallaga
 • Maardu linnaga
 • Türi linnaga
Kategooriad: Meie kliendid  

Kommentaarid

Lisa kommentaar