Meie kliendid


Londoni olümpia ametlik turvapartner on G4S

  • Kuupäev: 25.07.2011
    Autor: Andres Raudjalg

london2012 logoVeidi üle aasta enne maailma suurima spordisündmuse avatseremooniat, valiti G4S 2012. aastal Londonis toimuvate olümpia-ja paraolümpiamängude ametlikuks turvapartneriks.

Alates 2008. aastast on G4S olnud vastutav olümpiapargi turvalise arengu eest Stratfordis, Ida-Londonis. Kolmekümnendate olümpiamängude ja ühtlasi maailma suurima spordisündmuse eel on G4S’il leping olümpiapargi ehituse eest vastutava asutusega Olympic Delivery Authority (ODA).

Unikaalne projekt

"Meil on nüüd üle 600 täiskohaga G4S töötaja töötamas ODA lepingu juures” ütleb John Whitwam, G4S Secure Solutions tegevdirektor, kes on olnud projekti eest vastutav algusest peale.

"See on unikaalne projekt Ühendkuningriigis," lisab ta, "ja see hõlmab peaaegu kõiki G4S tegevusvaldkondi”. Tema meeskonna ülesannete hulka kuulub sularaha kogumine, riskijuhtimise nõustamine, patrullimine nii mootor- kui ka veesõidukitega ning turvakontroll.

Kui olümpiapark valmis saab, antakse see üle olümpiamängude ja paraolümpia korralduskomiteele (LOCOG). “G4S jätkab kõikide turvateenuste pakkumist kogu mängude toimumise ajal ning teeme seda ka peale mänge, kui olümpiapark muudetakse kogukonna hüvanguks üldkasutatavaks spordikompleksiks,” ütleb John Whitwam.

G4Si vastutada on nüüd uute töötajate värbamine ja väljaõpe, et tagada koos politsei ja kohalike võimudega olümpiamängude turvaline läbiviimine rohkemas kui 130 mängudega seotud punktis.

Selle eesmärgi saavutamiseks teevad G4S ja LOCOG koostööd näiteks Suurbritannia Turvatööstuse Liiduga ning enam kui 90 haridusasutusega, et leida sobivate oskustega inimesi.

Tuhanded uued töötajad

Algatuse eesmärgiks on tuua tuhandeid uusi töötajaid julgeolekutööstusesse, samuti anda vastavaid kutsoskusi õpilastele üle kogu Ühendkuningriigi.

"Õpilaste esmane roll on kontroll ja järelevalve, turvaalade valve ning teatud määral varade kaitse," selgitab Mark Hamilton, G4S Secure Solutions LOCOG operatsioonide tegevjuht. "Olümpialadele sisenejad ja alalt väljujad otsitakse korralikult läbi ning ühtlasi toimub ka akrediteerimise kontroll”.

G4S tagab turvalisuse kõigil olümpia ja paraolümpiaga seotud paikades üle Ühendkuningriigi. "Me peame meeles pidama, et see toimub nii olümpia- kui ka paraolümpiamängude kestel. Suveolümpiamängud toimuvad paar nädalat, paar nädalat on vaba, ning siis maailmas suuruselt teise spordiürituse korraldamine – paraolümpiamängud,” seletab Ian Horseman Sewell, G4S Suurbritannia suurürituste direktor.

Kui avatseremoonia toimub järgmise aasta 27. juulil, saab Londonist esimene linn, mis on võõrustanud olümpiamänge kolmel korral. Korraldajate sõnul toetub mängude õnnestumine väga suurel määral 70 000 vabatahtliku panusel.

2012 aasta olümpiamängud ei ole loomulikult ainult Londoni või Ühendkuningriigi teema. Võistlustest võtavad osa enam kui 200 riigi tippsportlased. Neid omakorda saadavad toetajad, riigi olümpiakomiteed, riigi paraolümpiakomiteed ning teised olümpiamängudega seotud isikud. Lisaks tulevad Suurbritannia pealinna ka tuhanded meedia esindajad ja sponsorid.

Rahvuslikud olümpiakomiteed, sponsorid ja muud külalisorganisatsioonid kõik vajavad erineval määral kaitset, mida G4S meeskond on valmis neile pakkuma. Sealhulgas ollakse valmis turvama nii ärimehi, kuulsusi kui ka kuningliku taustaga isikuid.

olümpia2012

Raul Rebane: turvalisusega nalja ei tehta

Alates 1998. aastast ajakirjaniku, teamleaderi kui ka EBU infogrupi liikmena kokku 11 olümpial käinud Raul Rebane koges kõige karmimaid turvameetmeid Atlantas.

Kuidas hindate olümpiamängude turvalisuse muutumist läbi aastate? Karmimaks, süsteemsemaks ja paremaks. Tegelikult kõik, kes mängudele tulevad, peavad arvestama lisaajaga turvakontrollis, kuigi süsteemi on kogu aeg lihvitud, siiski tekib ummikuid. Minu kotti on vist tuhandeid kordi kontrollitud ja see muutub täiesti automaatseks tegevuseks, sa ei pööra sellele enam üldse erilist tähelepanu- need lihtsalt omad mängu reeglid.

Millised on äärmuslikemad turvameetmed, millega olete kokku puutunud? Atlantas 1996 pärast pommiplahvatust olümpiapargis läks asi muidugi karmiks.

Ma olin 14 minutit pärast plahvatust pressikeskuse värava juures, kuid siis oli kogu perimeeter juba hermeetiliselt isoleeritud. Läti ajakirjanikud oli öö läbi plahvatuspaigast 100 meetri kaugusel bussis kinni. Ise elasime alarmi üle mängude avatseremoonia eel, kui meediakeskuses oli pomm. Sellest ei kirjutatud, et mitte mänge rikkuda, kuid hiljem teatati, et ta oli.

Meediakeskus ei ole tavaline asi, see on hiigelsuur tehnikat täis hoone, kus töötab 11000 inimest. Enamik evakueeriti, väike osa, teiste hulgas ka mina, jäime sisse. Helar Osila näiteks ei saanud kätte oma avamise materjale, sest sisse enam ei saanud.

Milliseid nõrku kohti olete turvalisuse poole pealt näinud?

Eriti ei ole, välja arvatud see, et kui kõik läheb hästi ja midagi ei juhtu, siis hakkavad inimesed väsima ja kaotama valvsust. Eriti ole see märgata Moskva mängude ajal, kus alguses olid kõik nööbid kinni, lõpus juba üsna lahti.

Kuidas turvameetmed mõjutavad sportlaste, pressi ja pealtvaatajate üritusel osalemist?

Ei sega midagi. Turvalisus on elementaarne nõue ja pärast Müncheni katastroofi sellega enam nalja ei tehta....

 

Kategooriad: Meie töötajad   Meie kliendid   Turvalisus suurüritustel  

Kommentaarid

Lisa kommentaar