Sinu eest valvel!

Kampaania

Hoolivusmeetriga testis oma teadmisi 2300 inimest

  • Kuupäev: 10.10.2012
    Autor: Ande Etti
Septembrikuu vältel kutsusime aktiivseid ja enda ning oma kaaslaste turvalisest käekäigust hoolivaid inimesi testima Facebooki s Hoolivusmeetri küsimustikuga oma teadmisi liiklusohutuse teemadel.

Rõõm on tõdeda, et Hoolivusmeeter oli populaarne ning tõi ka palju uusi huvilisi „Julged hoolida?“ Facebooki-lehele. Hoolivusmeetri viimasel päeval tiksus täis ilus ümmargune arv testi täitnuid – 2300 inimest – täpselt nii palju elab näiteks Saaremaal Leisi vallas. 


Huvitaval kombel eristus selgelt inimeste eelistatuim aeg testi täitmiseks – kõige suurem hulk kasutajaid tegeles Hoolivsumeetriga õhtul 20 paiku. 

Keerulisemad küsimused
Kõige rohkem eksiti küsimusega, kuidas ületada jalgrattaga ülekäigurada. Üle poolte arvas, et õige on kas ainult ratas käekõrval või ainult sõites üle sebra minna. Õige vastus on aga, et olenevalt olukorrast võib teha nii üht kui teist – lihtsalt ratta seljas teed ületades peab arvestama, et ratturil ei ole auto suhtes eesõigust.
Veel valmistas segadust küsimus, mis vanusest alates tajuvad lapsed adekvaatselt läheneva sõiduki kaugust. Õige vastuse, 9. eluaastast, andis pisut üle poole vastajatest.
Kindlad ei olnud vastajad ka teistes numbrites – rohkelt erinevaid arvamusi oli selles osas, milline on auto pidurdusteekond linnas (kiirusel 50 km/h 25m) ning kui kaugelt on näha pimedas helkurita liiklejat (u 30m). 

Kindlad teadmised
Kõige kindlamad olid vastajad selles, mida nad võtaksid ette, kui nende laps langeks koolis kiusamise ohvriks. 96,8% vastanutest võtaks sel puhul ühendust klassijuhataja või kooli juhtkonnaga. 
Samuti on 96,2% vastajatest hästi selge, et helkurit peab kandma pimedal ajal liigeldes igal pool. Seda, kuhu helistada, kui on toimunud liiklusõnnetus, teati samuti hästi, 3% vastajatest helistaks siiski numbril 911 ja 1% perearsti nõuandetelefonil 1220.
Kõikide nende vahel, kes andsid Hoolivusmeetris vähemalt pooltele küsimustele õige vastuse, loosisime välja 8 jalgratta-alarmi ning 20 ribahelkurit.
Kategooriad: Statistika   Huvitav   Kampaania   Julged hoolida?  

Kommentaarid

Lisa kommentaar