Sinu eest valvel!

Juhiveerg

Andrus Ossip: vastuolusid täis aasta

  • Kuupäev: 31.12.2011
    Autor: Andrus Ossip

45 Andrus OssipLõppev aasta oli vastuoluline aasta. Meie töös oli palju seda, mille üle uhkust tunda. Samas muutsid jätkuvalt heitlik majanduskeskkond ja konkurentsisituatsioon eesmärkide saavutamise keeruliseks ega võimaldanud nii mõnegi teenuse osas oodatud määral kasvada.

Uhke on meil kindlasti põhjust olla europrojekti üle, kus G4S oli riigile ülioluliseks partneriks. Projekt, mis on ajalooline kogu riigi jaoks, on vältimatult ainulaadne ka G4Si ajaloos. Koostöökogemus, mille Eesti Panga, politsei, Eesti Posti ja kommertspankadega sellest projektist saime, on hindamatu. Nii sularaha- kui ka valvedivisjoni poolelt pälvisime partneritelt vaid kiitust, mis näitab meie teenuse kõrget taset. Kasutan taas võimalust, et siinkohal veel kord tunnustada ja tänada kõiki, kes andsid oma panuse €-projekti edukaks läbiviimiseks.

Uhke on meil põhjust olla ka selle üle, et teist aastat järjest tunnistati meid Eesti konkurentsivõimelisimaks teenindusettevõtteks. Märgilise tähtsusega on ka see, et oleme nende mõnekümne ettevõtte seas, kes on saanud õiguse kanda järgneval aastal vastutustundliku ettevõtte kvaliteedimärgist.

Erinevate teenuste lõikes oleme lõppeval aastal tublit tööd teinud. Tooksin välja turvatehnikadivisjoni, kes lõpetab aasta tubli kümneprotsendilise kasvuga. Tavapäraste turvateenuste kõrval oleme otsinud muid kasvuvõimalusi, oleme hakanud vaatama turvavaldkonnale avarama pilguga. Oleme osalenud ja olnud edukad suurtel hangetel meie jaoks ebatraditsioonilistes valdkondades: näitaks elektriautode üle-eestilise kiirlaadimisjaamade hange ABB alltöövõtjana, Estonia kaevanduse tuleohutussüsteem, kiiruskaamerad.

Aasta olulisemateks tootearendusteks pean koduvalve uue läbipaistva teenuseloogika loomist ja selle baasil veebikalkulaatori ehitamist ning Milestone’i videovalvesüsteemi lansseerimist. Kui aastaid on prognoositud, et kallis inimtööjõud asendub peagi tehnikaga, siis Milestone’ ühes oma analüütikavõimalustega, usun, pakub mehitatud valvele esimese tõeliselt kvaliteetse alternatiivi.

Uhkust on meil kindlasti põhjust tunda ka ASi Ühisteenused üle. 2010. aasta kahjumist on see ettevõte välja murdnud kasumi poolele ja vaatab tulevikku veelgi lootusrikkamalt. Sel aastal võitis Ühisteenused mitmeid olulisi hankeid, sh Tartu ja Tallinna parkimishanked. Heaks näiteks Ühisteenuste innovatsioonimeelsusest on uus parkimisveeb, nutiparkimise iPhone’i rakendus ja uued nutitelefonidel põhinevad kontrollseadmed kontrolöridele.

Kahjuks jääb 2011. aasta lõppu saatma kurb sündmus. Teenistuskohustuse täitmisel hukkus turvatöötaja Eduard Zinovjev. See traagiline juhtum näitas meile veel kord kui vastutusrikast ülesannet meie töötajad täidavad ja kuivõrd ohtlik võib olla ka meie igapäevatöö.

Suur aitäh teile kõigile lõppeva aasta eest!

Andrus Ossip
Juhatuse esimees

Kategooriad: Juhiveerg  

Kommentaarid

Lisa kommentaar