Juhiveerg

Ühineme üleskutsega toetada Liibanonis röövitud kaasmaalasi

  • Kuupäev: 16.05.2011
    Autor: Kadi Sumberg

Andrus Ossip kollane lintAS G4S Eesti kutsub kõiki oma töötajaid ja teisi kaasmaalasi ühinema president Toomas Hendrik Ilvese üleskutsega kanda Liibanonis röövitud seitsme eestlase perede toetuseks kuuerevääril kollast linti. Alates teisipäevast on G4Si logodega autodele kinnitatud kollased lindid, sümboliseerimaks toetust Liibanonis röövitud eestlastele ja nende peredele.

Oma pöördumises ütles president Ilves “Liibanonis röövitud seitsme Eesti kodaniku pered vajavad meie kõigi toetust. Mitte pealetükkivat uudishimu, vaid rahulikku ja osavõtlikku toetust, mis sõnab: teie mure on meie mure, me loodame ja usume koos teiega.”

AS G4S Eesti juhatuse esimehe Andrus Ossipi sõnul on väike kollane lint rinnas märgiks, et selle kandja on mõtetes röövitud kaasmaalastega ja soovib nende peredele jõudu ja jaksu. “Riik teeb kõik, et Liibanonis röövitud mehed elusate ja tervetena koju jõuaksid, lisaks diplomaatide jõupingutustele toetavad hätta sattunud kaasmaalasi meie kõigi head mõtted ja soovid. G4Si tööpere nimel soovime peredest lahutatud kaasmaalastele parimat ning anname oma lootusest märku kollase lindiga rinnas,” lisas Andrus Ossip. Näitamaks oma siirast soovi toetada kaugel olevaid kaasmaalasi on meil kõigil võimalus panna rinda väike kollane lint.

kollane lint rinnas

Kollane lint sai lootuse sümboliks 1979. aasta Iraani pantvangi kriisi ajal - 4. novembril võtsid iraani õpilased U.S.A. Teherani saatkonnas pantvangi mitu saatkonna töötajat. Sama aasta detsembris sidus vanima saatkonna töötaja abikaasa, Penelope Laingen, kollase lindi oma koduaias Marylandis ümber puu. Peale 444 päeva kestnud vangistust pääsesid saatkonna töötajad õnnelikult koju lähedaste juurde. Kollased lindid lehvisid siis kõikjal.

Olgem optimistlikud ning andkem hätta sattunud meeste lähedastele tuge hoolimist väljendava kollase lindiga rinnas.

President Ilves: “Väike asi, suur sõnum. Igaüks saab lihtsate vahenditega selle ise valmistada ja rinda kinnitada.” G4S on teinud väikese video, illustreerimaks kollase lindi tegemise lihtust – igaüks saab soovi korral sellega hakkama.

Kategooriad: Juhiveerg   Meie töötajad   Julged hoolida?  

Kommentaarid

Lisa kommentaar