Juhiveerg

Margus Kolumbus: turg on korrastumas

  • Kuupäev: 06.12.2010
    Autor: Kadi Sumberg

Vastab valvedivisjoni direktor Margus Kolumbus:

Mis on olnud 2010. aasta pöördepunktid turvaturul?

2010. aastal pole turvaturul väga suuri pöördepunkte olnudki, sest 2009. aastal alanud trend jätkub. See, mis turvaturul toimub, on üsna sarnane ehitusturule. Pakkumised teenuse osutamiseks tehakse alla omahinna lihtsalt sellepärast, et leping kätte saada lootuses, et hiljem raha juurde küsida. Kusjuures selle käitumismalli juhtfiguure on raske välja tuua, kuna see iseloomustab pea kõiki konkurente v.a. mõni üksik erand. Ühe ääremärkusena võiks välja tuua Hotronicu "langemise" turul. Samas varade ja lepingute "ümberkantimisega nn puhtale juriidilisele kehale" jätkatakse teenuse osutamist riikliku ja sisejulgeoleku seisukohalt strateegilistel objektidel. Siin on üleval arusaamad eetilise äri seisukohalt. Kuigi aasta lõpupoole räägitakse meedias majanduse tõusust (tõsi, seda küll suuresti tänu ekspordi elavnemisele), on siseturule suunatud turvateenuste valdkonnas jätkuv surve hinnalangusele.

Sinu 2010. aasta säravaim sündmus?

Sõna otseses mõttes on 2010. aasta säravaim sündmus meie talv ja sellega kaasnenud lumi, mida seekord sai ilmselt liiga palju. Hetkel aknast välja vaadates tundub, et see kordub. Kindlasti jäi ja jääb meelde kõik, mis on seotud EUROga. Nii suvel tulnud otsus EURO kastuselevõtust Eestis kui sellega kaasnevad väga huvitavad väljakutsed tööalaselt.

Mida head soovid uueks aastaks G4S klientidele?

G4S klientidele soovin uueks aastaks kindlasti edu ja kordaminekuid nii tööalaselt kui isiklikult, aga kindlasti ka kainet meelt otsuste langetamisel oma turvariskide maandamiseks.
lumememm
Kategooriad: Juhiveerg   Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar