Sinu eest valvel!

Huvitav

Cash360 hoiab kogu sularahaliikumisel silma peal

  • Kuupäev: 31.01.2019
    Autor: Reimo Raja, kommunikatsioonijuht

G4Si pakutav uuenduslik sularahaveo ja -töötluse teenuse Cash360 on aastaga teinud suure arenguhüppe. Kliendile on kättesaadavaks tehtud detailsed andmed sularaha liikumisest ja see võimaldab kliendil komplekteerida talle sobivaima Cash360 lahenduse. Sularaharingluse moodsast lahendusest annab ülevaate tehnoloogia arendusjuht Viljar Kont.

Digilahendusega nutiseif

Cash360 põhineb tehnoloogial ja iseteenindusel, pakkudes kliendile võimalust paindlikult oma rahaasju ajada. Kõrvalseisjale võib tunduda, et tegemist on lihtsalt ühe rauast kastiga, kuhu saab sularaha sisse panna ja sealt välja võtta. Tegelikult on nutiseif vaid üks osa terviklahendusest. „Cash360 digitaliseerib andmed sularaha liikumisest juba sel hetkel, kui rahatähed ja mündid nutiseifi sisestatakse või sealt välja võetakse. Kliendil tekib haldusportaalis kohe ülevaade, kes, millal ja kui palju raha seadmesse sisestas või sealt välja võttis. Samuti saab infot seadme täituvuse kohta, et planeerida rahavedu,“ selgitab Viljar Kont. 

Andmete jälgimiseks tuleb sisse logida Cash360 portaali, kus on täpne ülevaade rahaliikumisest 24/7 ja 365 päeva aastas. Lisaks saab portaali siduda kliendi enda süsteemiga, nii et vajalikud andmed liiguksid otse raamatupidajani. Viljar toob näiteks kullerid, kes võtavad klientidelt vastu sularahamakseid. Vahetuse lõpus ei vii nad enam raha paksu klaasi taga istuva proua kätte, kes selle näpu vahel üle loeb ja siis rauast seifi lukustab, vaid libistavad Cash360 seadmesse. Logides nutiseifi oma kasutajaga sisse, annab ta eurod masina hoolde, mis koostab kliendi jaoks kohe täpse ülevaate selle kohta, kes ja palju raha laadis. Masin kontrollib sellegi üle, kas raha on õige ehk valerahaga teda petta ei saa. 

Paindlik lahendus vastavalt vajadusele

Cash360 on suure võimekusega, ent igal kliendil on omad vajadused ning sellest lähtuvalt saab kujundada ka talle mõeldud lahenduse. Nutiseif võib olla programmeeritud vastu võtma üksnes münte või hoopiski paberraha või mõlemat. Samuti saab seada, kas masin võtab raha vaid vastu või laseb ka välja võtta. Sõltuvalt kliendi vajadustest leitakse talle sobivaim seif, mis integreeritakse Cash360 platvormiga. 

Viljaril hakkab silmanähtavalt igav, kui jutu nutiseifidele viin. Tema jaoks pole Cash360 juures oluline mitte niivõrd see konkreetne masin, vaid hoopis andmed. Nagu juba öeldud, siis see on väärtuslik raha-data kliendile, aga ka G4Sile, sest nende põhjal saab lähitulevikus rahavedusid palju paremini planeerida. „Näiteks Hollandis käibki kogu rahavedu Cash360 andmete järgi. G4S jälgib ise, millal klientide juures olevad Cash360 nutiseifid täis hakkavad saama ja planeerivad selle järgi rahaveod. Klient omakorda ei pea oma pead vaevama, millal sularahavedu tellida,“ selgitab Viljar nende andmete tähtust. Tänu reaalajas saadavatele andmetele Cash360 portaalis saab G4S ise jälgida, et masinad üle ääre ei ajaks, ja sularaha veetakse vastavalt vajadustele.  

Kuigi Cash360 on olemuselt kui pakendatud toode, siis tegelikult tuleb selle teenuse pakkumiseks mõista väga täpselt kliendi reaalseid vajadusi. Vaid nii saab komplekteerida just sellise lahenduse, mis aitab ettevõttel sularaha liikumise muuta kiiremaks, efektiivsemaks ja selgemaks. Seda kõike tänu mugavale ja turvalisele masinapargile ning täpsetele andmetele rahaliikumise kohta.

Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar