Sinu eest valvel!

Huvitav

Ida-Tallinna Keskhaigla tähistab enneaegse sünni päeva

  • Kuupäev: 17.11.2015
Ida-Tallinna Keskhaigla tähistab täna, 17. novembril solidaarselt maailmaga enneaegse sünni päeva. Enneaegse sünni päeva eesmärgiks on enneaegselt sündinud laste, nende vanemate ja lähedaste toetamine ning nende murede, probleemide ja vajaduste teadvustamine ühiskonnas ning lahenduste leidmine.Enneaegse sünni päeva raames toimuvad Ida-Tallinna Keskhaiglas mitmed vahvad üritused, muuhulgas on haigla illumineerinud selleks päevaks koostöös valgusdisaini firmaga Cuu Club ja turvafirmaga G4S Eesti oma sünnitusmaja sirelilillaks. Sirelililla on enneaegselt sündinute tunnusvärv, mis tähistab uue elu algust ja sümboliseerib optimismi.

Aastate jooksul on enneaegsete laste sündide arv jäänud samaks – see moodustab umbes 7-9% kõikidest elusalt sündinud lastest. Igal aastal sünnib Eestis enneaegsena ligi 900 last. „Enneaegne sünnitus on alati ootamatu nii lapse vanematele kui ka nende lähedastele. Tihtipeale peavad arstid tegema kiireid otsuseid, et päästa lapse ja ka tihtipeale ka ema elu. On õnn, kui ema jõuab enne beebi sündi suuremasse keskusesse, kus on naise ja lapse abistamiseks suurima kogemusega personal ning kaasaegsed abistamisvõimalused. Pärast lapse sündi on arstidel mitu patsienti – abitu enneaegne beebi ning murelikud vanemad, kelle toetamiseks on vaja palju abi," on enneaegse lapse ning tema vanemate igakülgne toetamine ITK neonatoloogia osakonna juhataja dr Pille Andressoni sõnul meeskonnatöö.Keskhaigla sünnitusmaja tähistab enneaegse sünni päeva trepikontserdiga ja sellele järgneva tänuüritusega meditsiinitöötajatele, koostööpartneritele ja rinnapiima doonoritele. Keskhaiglas paikneval Baltikumi ainsal emapiimapangal on igal aastal umbes 30 doonorit, kes annetavad enneaegsetele lastele kuni 220 liitrit rinnapiima aastas. Tänulik ollakse iga koguse eest, sest näiteks 1 kg kaaluv pisike sööb esimesel elupäeval vaid 10 ml ehk 1 ml korraga.

„Kogu maailmas on see nii, et igas keskuses, kus ravitakse väga väikeseid enneaegseid beebisid, kasutatakse nende toitmiseks esimestel päevadel vajadusel doonori rinnapiima. Soodustame just emapiimaga toitmist ning on heameel tõdeda, et 86,6% enneaegsetest lastest saab haiglast koju pääsedes just emapiima," rõõmustab emapiimapanka juhtiv lastearst Annika Tiit.

Lilla valguse süütamine enneaegse sünni päeval on ilus žest, millega oma toetusest märku anda – Ida-Tallinna Keskhaigla tänab omakorda häid partnereid, kellega koostöös sünnivad südantsoojendavad lahendused. Keskhaigla sünnitusmaja on sirelillas valgustuses kuni keskööni ning hoonet on heategevuslikus korras sel ajal valvamas G4S Eesti.Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar