Huvitav

Rannavalve lennutab aerupaatidega päästevõistlusel drooni

  • Kuupäev: 29.07.2015
    Autor: Esme Kassak
G4S Rannavalve lennutab reedel, 31. juulil Pirita rannas drooni ning filmib moodsa seadme abil ühtlasi üles traditsioonilise rannavalvurite aerupaatidel päästmise võistluse.

VAATA ÜLEKANNET SIIT: https://youtu.be/fOkQTtb2dlI (ülekanne on lõppenud)


Kuigi tehnoloogia ei asenda vetelpäästjat nii pea, aitab see nii mõnegi protsessi tõhusamaks teha. Drooni abil, mis on juba omamoodi moesõnaks kujunenud, on võimalik kiirelt saada pilt ette võimalikust probleemkohast rannas või akvatooriumis, kuhu on vaja päästjaid saata.

"Seekordse võistluse käigus testime uudse tehnilise lahendusena drooni kui operatiivse rannainfo kogujat ning sündmuse info edasi andmise võimalust," kommenteeris rannavalve juht Henry Seemel, kes plaanib järgmisel hooajal drooni rannavalve töös kasutusele võtta. "Võimaldades esmast infot koguda ja töödelda, aitab droon operatiivseid otsuseid vastu võtta tunduvalt kiiremini kui füüsiliselt või paadiga sündmuskohale sõites.”

G4S Rannavalve korraldab suve jooksul mitmeid päästevõistlusi, et lihvida rannavalvurite päästeoskusi ja end vormis hoida. Üheks suve olulisemaks võistluseks on aerupaatidel päästmise võistlus, mis toimub traditsiooniliselt juulikuu viimasel päeval ja iga ilmaga.

Võistlus seisneb aja peale kannatanu päästmises, kasutades selleks aerupaati. Start antakse rannast, kust joostakse paadini ja seejärel aerutatakse kannatanuni, kes legendi kohaselt on merel kajakiga hätta sattunud. Abivajaja tuleb paadiga transportida kaldale, imiteerida elustamist ning meedikutele üle anda. Võistlusel lähevad vastamisi korraga kaks paari. Osalevad nii endiste aegade kui praegused vetelpäästjad, aga ka teised huvilised, kellel julgust ja tahtmist. Eelmise aasta pilte näeb siit.

Võistluspäev kestab Pirita rannas kella 10st kuni umbes 15ni. Võistlema asutakse kell 11 ja siis tehakse ka drooni abil otseülekanne, mida saab jälgida üle veebi (link tekib selle uudise juurde reede hommikul). Sõltumata ilmast saab võistlust n-ö lähedalt vaadata ka rannas kohal viibides, kuna rannavalve maja seinale pannakse püsti suur 50-tolline LCD ekraan. Drooni lennutatakse koostöös Photopointiga, kajakid laenab võistluse jaoks õppuse eesmärgil Espak ning aerupaadid Pirita Paadilaenutus.

Tule kohale või vaata ja ela kaasa!
Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar