Huvitav

G4S rannavalve korraldas omalaadse töövarjupäeva

  • Kuupäev: 14.07.2015
    Autor: Esme Kassak
G4S Rannavalve korraldas esmakordselt töövarjupäeva, mille raames Pärnu rannavalvur käis tutvumas tööga pealinna rannas ning pealinlased  omakorda  Pärnu rannas.

Reedel (10.07) tegi Pärnu rannavalve vanem Merilin Aasa tutvust rannavalve tööga Tallinnas Stroomi rannas ning pealinna rannavalvurid Iiris Embrich ja Anna Silvia Seemel tegid esmaspäevase(13.07) tööpäeva "vastuvisiidina" Pärnus.


Pärnu rannavalvur Merilin  Aasa seiramas Stroomi randa. Foto: Esme Kassak/G4S

"Teil on siin väga rahulik," pidi Merilin tõdema. "Kui Pärnus päike vähegi paistab, on rand kohe inimesi täis ja selliseid vammuseid kindlasti kohe seljas ei ole," ütles Merilin, viidates ühele kepikõndi teinud jopes eakamale naisterahvale. Jättes rannaliste iseärasused kõrvale, sai Merilin Iirise juhendamisel harjutada ka kaatri sõitu, kuna Pärnus on vette tõttamise abivahendiks mõeldud hoopis pinnapäästelaud.

Omavahel arutades leidsid rannavalvurid, et pigem annaks Pärnu randa võrrelda pealinna randadest Piritaga, ent just teistsugune rand annab lisakogemuse. Samas mured on rannas ikka samad: kui on soojad ilmad, siis kipuvad lapsed ja vanemad üksteisel silmist kaduma nii Stroomi kui ka Pärnu rannas, lihtsalt Stroomiga võrreldes tuleb rahva hulk mitmekordistada. Juuli soojade ilmade ajal oli Stroomis tipphetkedel rahvast 2000, Pärnus aga loeti hinnanguliselt 10 000 rannalist kokku.

Oluliselt rohkem on Stroomi rannas samas avaliku korra rikkumisi. "Kui Pärnu randa minnakse spetsiaalselt puhkamise mõtetega, siis Stroomi rand on elurajoonis majade vahel ja seetõttu võivad ka siinsed külastajad nii oma plaanidelt kui ka käitumiselt olla kohati väga erinevad," tõdes Stroomi ranna üks vanematest Iiris Embrich. Rannad ise on pindalalt võrreldavad.

Esmaspäeval, kui Iiris ja Anna Silvia tegid tööd Pärnu rannas, oli ilm üsna pilves, kuid ometi inimesi 70–80 ringis. "Pärnus on hästi palju väliskülalisi ja kui nad on juba endale puhkuse plaaninud suvepealinnas ja hotelli broneerinud, siis tulevad iga ilmaga randa, kui just vihma ei saja," kommenteeris Iiris. Uustulnukana Pärnus sai ta kaasa ka ühe hea idee. "Pärnus on riietuskabiinid nummerdatud ja selle järgi on rannas lihtsam orienteeruda. Nii saaks lapsele käepaelale ka lähima kabiini numbri kirjutada ja tänu sellele kiiremini tema vanemad üles leida."

G4S rannavalve juhi Henri Seemeli sõnul on Tallinna randade vahel taoline vahetus üsna tavaline. "Selle mõte on, et rannavalvurid näeksid teistsugust töökeskkonda. Piirkondades on lisaks erinev juhtimisstiil. Vahetuspäeva eesmärk on näha oma randa läbi võõra päästja silmade, et vajadusel täiendada või korrigeerida töökorraldust," selgitas ta. Tulevikus on plaanis veel ka teiste piirkondade vahel sarnaseid töövarjupäevi teha.
Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar