Huvitav

G4S Rannavalve kuulutas rannahooaja avatuks

 • Kuupäev: 03.06.2015
  Autor: Esme Kassak

1. juunil alustas G4S Rannavalve veeohutuse tagamist menukamates randades üle Eesti. Punavalges vormis G4Si rannavalvurid aitavad tagada suve jooksul ohutust kokku 16 supelrannas Tallinnas, Haapsalus, Tartus, Otepääl, Elvas, Türil, Võrus, Põlvas ja Pärnus. Türil ja Põlvas alustatakse randade valvamisega 15. juunist.G4S Rannavalve juhi Henry Seemeli sõnul on vetelpäästjad rannahooaja avamiseks valmis. Sel kevadel kandideeris rannavalve vabadele kohtadele sarnaselt möödunud aastale ligikaudu 200 inimest, kellest võeti tööle staažikamaid rannavalvureid täiendama 42. Pealinna randades on tänavu ametis 32 G4Si rannavalvurit, Tartu randades 19 ning Pärnu rannas 13 vetelpäästjat. Uusi rannavalvureid ootab 12. juunil veel merepääste praktika ja pärast selle läbitegemist on nad oma oskusi igakülgselt tõestanud.

Kuigi tõeliselt soojad ilmad lasevad end veel oodata ja seega ka vee soojenemine, tõmbavad päikselised ilmad juba praegugi randa aega veetma. G4Si rannavalve juht Henry Seemel soovitab randa minnes käituda arukalt ning enne vette minekut arvestada nii suplustingimusi kui ka oma võimeid. Lisaks veeohutusele juhib ta tähelepanu heakorrale rannas. „Möödunud suvel oli palju väljakutseid just seoses klaasikildudega rannas või teravatele kividele komistamisega. Palume klaastaaraga mitte randa tulla ­­– nii saame ära hoida mõnegi kurvalt lõppeda võiva rannas käigu."

Rannavalve ülesandeks on ohtlikuks kujuneda võivate olukordade ettenägemine ja nende ärahoidmine. Kuna soojema ilmaga on rannas sõltumata nädalapäevast rahvast palju, siis on alati palju abi teistest rannalistest, kes samuti märkavad abivajajaid ja annavad neist teada. „Kuuma ilmaga võta randa kaasa ka joogivesi, et vältida vedeliku kaotust. Kindlasti hoia silma peal oma kaaslastel ja loomulikult lastel. Võimalusel küsi rannavalvurilt käepael, mis aitab kiirendada lapse ja vanema kokkuviimist," soovitab Henry Seemel.

Alates 1. juunist on avatud ka www.g4s.ee/rannad lehekülg, kust saab neli korda päevas alates kella 10.00 infot õhu- ja veetemperatuuri kohta G4Si valvatavates randades ning samuti selle kohta, kas parasjagu lehvib rannas suplust lubav või pigem selle eest hoiatav lipp. Kui roheline lipp näitab supluseks sobivat temperatuuri ja vee seisukorda, siis punane kannab sõnumit, et suplus ei ole soovitatav.

 • Tallinnas valvavad G4Si punavalges vormides rannavalvurid Stroomi, Kakumäe, Harku järve, Pikakari ja Pirita randu 1. juunist kuni 31. augustini iga päev kell 9–20.
 • Tartus Anne kanali ääres, Emajõe vabaujulas ja Emajõe linnaujulas on G4Si rannavalvurid ametis 1. juunist kuni 31. augustini kell 10–21.
 • Võrus Tamula ja Kubija järve ääres on G4Si rannavalvurid suvitajate turvalisust tagamas 1. juunist kuni 31. augustini kell 10–21.
 • Otepääl Pühajärve rannas töötab rannavalve 1. juunist kuni 31. augustini iga päev kell 10–20.
 • Elvas Verevi rannas on rannavalve töötunnid 1. juunist kuni 31. augustini kell 12–20.
 • Haapsalus Paralepa rannas valvavad G4Si rannavalvurid 1. juunist kuni 31. augustini iga päev kella 10–20. Vasikaholmi rannas tellib Haapsalu linn G4Silt rannavalve teenust neli korda päevas kell 10.30, 12.00, 15.00 ja 18.00. Lisaks reageerib G4S Vasikaholmi rannast tulevatele väljakutsetele. Operatiivseks reageerimiseks on rannavalve kasutuses 15 hj võimsusega mootorpaat.
 • Pärnu rannas töötab rannavalve 1. juunist kuni 31. augustini, hoides rannalistel silma peal 1. kuni 15. juunini kell 10–18, 16. juunist kuni 17. augustini kell 10–20 ning 18. augustist kuni 31. augustini kell 10–18.
 • Türi tehisjärvel algab suplushooaeg 15. juunil, kestes 16. augustini. G4Si rannavalvurid hoolitsevad suplejate veeohutuse eest Türi tehisjärvel sel perioodil iga päev kell 12–18.
 • Põlva järve ääres asub G4Si rannavalve tööle alates 15. juunist.

Mullu kolme suvekuu jooksul 16 Eestimaa rannas turvalisust taganud G4S rannavalvurid andsid esmaabi 800 rannalisele, vanematega viidi kokku 183 ujumiskohas eksinud või vanema silmist kaotanud last ning uppumisohust päästeti neli inimest. G4S pakub rannavalveteenust alates 1998. aastast.

Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar