Huvitav

Jõulutraditsioonid G4Sis

  • Kuupäev: 16.12.2014
    Autor: Esme Kassak, Maria Šnaper
Rahulikul, kuid kindlal sammul on lähenemas jõulud ning just pühade ajal kipuvad me mõtted rändama enam lähedastele, sõpradele, tuttavatele ja muidu väärikatele inimestele meie ümber, kelle seas on alati nii väikeseid kui suuri kangelasi.

Jõulud meelitavad meid peaaegu sundimatult äratama suveunest talvele kohaseid tarditsioone, mõtlema kõikide nende asjade peale, mida sai aasta jooksul lastele lubatud, et jõuluvanalt tellitakse (’’Ei, ei, kallis, pane see tagasi riiulisse, me kirjutame jõuluvanale, et ta selle jõuludeks sulle tooks!’’) ja loomulikult võtma kokku selle, mida mööduv aasta meile pakkunud on.G4S Eesti jõulutraditsioonid hõlmavad oma töötajate lasterikaste perede meeles pidamist, kingitusi kõikide töötajate kuni 12-aastastele lastele, aga ka üllatuskinke töötajatele virtuaalse Jõulukontori kaudu. Üheks värskeimaks traditsiooniks (loodame, et see esimene kord saab jätku) võib pidada tänavust üheskoos kuuse ehtimist – kutsusime üles vanemad koos lastega meisterdama G4S Eesti peamaja kuuske ning tulemust võib nüüd igaüks oma silmaga ise näha.

Kingipakid lasterikastele peredele
Juba kuuendat aastat peab G4S meeles oma töötajate lasterikkaid peresid, et jõuluaeg oleks päriselt ka pühadeaeg. Kostitame peresid, kus sirgub vähemalt neli alla 19-aastast last, suure kingikotiga, kust leiab nii ahjukana, seaprae kui ka kõik sinna juurde kuuluva, jõulumaiustest rääkimata.

"Pakis on valdavalt eestimaiste tootjate toidud. Selleks, et rõõmu jätkuks kauemaks, pakendame kingikoti kelgule, mis kulub alati lasterohketel peredel talvisel ajal ära," rääkis G4S Eesti värbamis- ja mehitamisosakonna juht Indrek Sarjas. Tänavu läheb kelgutäis jõulukraami teele 17 perele, kellest suurem osa asuvad Lõuna- ja Põhja-Eestis. Ühte perre läheb ka kaks kelku, kuna seal kasvab kaheksa last.

Kingitused kõikide töötajate lastele
Üheks pead murdvamaks ülesandeks on igal aastal kingi valimine töötajate kuni 12-aastastele lastele. Mis oleks see, mis pakub ühtviisi rõõmu nii kolme- kui ka kümneaastasele? Eelmisel aastal jõudis lasteni vinge puust, joonistamistarbeid täis kohver koos värviraamatuga. Sel aastal jagame kingi kaudu sõnumit "terves kehas terve vaim" – kingipakis on lapse jaoks käepärane korvpallilaud koos palliga, millega saab ta ise kätt harjutada ja väikest viisi trenni teha. Kokku saab kingituse 870 last.

"Toome tuppa uhke kuuse"
Olles teist aastat uues peamajas, tekkis tänavu mõte kaasata kuuse ehtimisse ka töötajad koos peredega. Selleks kuulutasime välja edevaima ehte konkursi, mille auhinnaks olid kinopiletid. Spontaanselt tekkinud idee võeti soojalt vastu ning kuusekaunistusi kogunes üksjagu. Tavapäraste ehete kõrval köidavad nüüd silma erilised, siira ja sooja tundega ise meisterdatud ehted. Tule ja heida pilk peale!Juba mitmendat aastat käivad jõulu eel ka G4Si töötajatel päkapikud. Selleks on avatud virtuaalne Jõulukontor, kuhu ootame head sõna ütlema toreda kolleegi kohta. Iga päev jõuab kingitus paari äramainitu juurde. Kui ka igaüheni päkapikk ei jõua, siis omaette väärtuslikud on need head sõnad, mida pole kunagi liiga palju.

Ilusat jõuluaega!

Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar