Huvitav

G4S tervitab oma esimest naistehnikut

  • Kuupäev: 04.12.2014
    Autor: Kristiina Makut
Alates 6. oktoobrist on Lõuna piirkonna turvatehnikadivisjonis tavapärasest rohkem elevust: senise täielikult maskuliinse tehnikute seltskonnaga on liitunud naisterahvas.

Otseselt ei olegi tegu millegi enneolematuga, kuna G4S pole kunagi keelanud naistel tehnikuteks pürgida. Pigem on asi olnud soovijate vähesuses või õigemini nende täielikus puudumises. Sestap äratabki esimese naishuvilise väljailmumine paratamatult tähelepanu ning soovi tema tegemistest rohkem teada saada. Jagame teiega tema värskeid muljeid.G4Si esimene naistehnik ei olegi tegelikult täiskohaga tööl, vaid alles praktikal. Tegu on 22-aastase Tartu tütarlapsega, kel nimeks Anni-Liina Mets. Anni õpib Tartu Kutsehariduskeskuses mehhatroonikat ning on G4Sis praktikal jaanuari alguseni. Seni on kõik tema sõnul kulgenud vägagi positiivselt. „Midagi ületamatut ei tundu olevat, kõik on hoomatav. Huvitav on tegeleda väga paljude erinevate süsteemidega," sõnab Anni.

Suur teadmistejanu
Anni läbib praktikat tehnilise spetsialisti Reio Laari käe all. Koos on käidud nii valveseadmeid hooldamas kui ka paigaldamas. Reio osava juhendamise all on Anni saanud käe valgeks nii kruvisid keerates kui kaableid puhastades. Paarimehe sõnul on Annil üks huvitav omadus – küsida väga detailseid küsimusi, mis on mõnikord pannud kukalt kratsima ka kogenud tehniku. Reiogi tunnistab, et Anni teadmishimu rahuldamiseks on tal vahel tulnud appi võtta Google.

Kliendid positiivselt üllatunud
Kuidas on aga kliendid Annit nähes reageerinud? Reio sõnul on üle huulte lipsanud nii mõnigi „Ohoo!", kuid üldiselt on vastuvõtt olnud väga positiivne. Pigem on ta ise tundnud muret, kas nääpsuke tütarlaps saab hakkama suurt füüsilist jõudu nõudvate tegevustega. Kui välja arvata juhus, mil Anni jäi üht tõstust kinni pannes selle nööri külge rippuma (ilma et uks sulgunud oleks), on talle tegelikult seni kõik jõukohaseks osutunud. Anni eeliseks on ka hea huumorimeel, mis ei lase keerulisematel olukordadel tema tuju rikkuda. Enesehaletsusele eelistab ta samuti pigem tervislikku eneseirooniat.

Soovime Annile edu ja julget pealehakkamist!
Kategooriad: Huvitav   Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar