Huvitav

Robot-turvatöötaja Bob

  • Kuupäev: 03.11.2014
    Autor: Maarika Haavistu
G4Si Suurbritannia kolleege abistas turvatööl Birminghami Ülikoolist juunis kolmenädalaseks „katseajaks" värvatud õpipoiss: autonoomne robot-turvatöötaja Bob.Robot Bob on osa Suurbritannia STRANDS projektist, milles arendatakse intelligentseid pikaaegse akukestvusega mobiilseid roboteid, kes on abiks turvatööl ja sotsiaalteenuste vallas. G4S Technology nõustab projektis teadlasi tuleviku turvateenuste ja kliendi vajaduste osas.

Birminghami Ülikooli poolt arendatud tarkvara võimaldab robotil spetsiaalsete kaamerate ja skännerite abil luua ümbruskonda ruumilise kaardi, et teel asetsevatest takistustest mööduda. Ühtlasi analüüsib robot keskkonda ja selle muutumist ajas, kasvõi seda, kust kuhu inimesed liiguvad ja erinevad objektid kaovad või ilmuvad. Robot saab aru ka sellest, kui tema aku hakkab tühjenema ja läheb laadimispunkti.

G4Sis oli Bobi ülesandeks kolme nädala jooksul teostada büroohoonetes patrullringkäike ja jälgida ümbrust, lisaks veenduda, et uksed on suletud ja laudadel pole asju. See on esmakordne, kui autonoomne robot sooritab töökeskkonnas reaalseid tööoperatsioone.
Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar