Huvitav

G4S ühiselamu on koduks 20 riigi tudengitele

  • Kuupäev: 15.09.2014
    Autor: Julia Garanža
Augusti lõpust saadik kuuleb Marsi tänava ühiselamu koridorides taas lisaks eesti ja vene keelele ka märksa eksootilisema kõlaga keeli. G4Si ühiselamu pakub majutust mitme ülikooli välistudengitele, kõige rohkem tuleb üliõpilasi Tallinna Ülikoolist ja Tallinna Tehnikaülikoolist. Mõistagi, on ühiselamu põhikundedeks siiski omad töötajad, keda on üle poole majas elavast rahvast. Omadele kehtib ka soodsam hind, mis on kuni 90 eurot soodsam kui mujalt tulevatele asukatele.
Ühiselamu juhataja Kalev Põlluaas näitab tudengite kirjut kausta: Nigeeria – kaiks elanikku, Kamerun – üks elanik, India – kaks, Portugal – kaks, Venezuela – üks, Hiina – viis, Gruusia – neli, Jordaania – üks, kokku 54 tudengit. Peale tudengite pakub ühiselamu majutust veel Maxima ning mõnede ehitusfirmade töötajatele. Praegu on Marsi tänava majas üle 120 elanikku, mis on 100%-ne täituvus. Ühiselamu juhataja lisab, et praegu on majas palju meie töötajaid piirkondadest, kes on Tallinnas koolitusel ning kelle majutuse maksab kinni G4S.

Peale tudengite pakub ühiselamu majutust ka Maxima ning mõnedele ehitusfirmadele töötajatele-AS Küte ja Ehitus, HansaBuss.Praegu on Marsi tänava majas pea 190 elanikku, mis on peaaegu 100% täituvus. Ühiselamu juhataja lisab, et praegu on majas palju piirkondadest inimesi, kes on Tallinnas koolitusel ning kelle majutuse maksab kinni G4S.
Ühiselamus elab mitu inimest, kes peavad seda oma koduks selle valmimisest saadik. Ühega neist, Siht Toomasega kohtume koridoris. Kuuldes, et vestleme Kaleviga ühiselamust, lisab ta oma repliigi: „Tipp-topp maja, pole midagi ette heita. Talvel tuled tuppa ja alati on hea soe, suvel on hea jahe, ei tea, kuidas Kalev selle sisekliima nii hästi tööle sai, kuid siin on kodune tunne." Kalev nendib: „Eks meie majal on oma kindlaid plusse, üks neist on mugavused: toad on oma köögiga ning ka pesemisvõimalused koos pesumasinaga on samas boksis." Samas lisab Kalev juurde, et kuna praegu on ühiselamus kõik toad välja üüritud, tasub majutuse kohta huvi tunda alates 19.septembrist, siis peaks tekkima taas vabu kohti.

Kaks aastat tagasi tehti ühiselamu tubades remont: köögis, dušši- ja WC-ruumides pooniti põrandad, värviti üle köögi seinad. Kõikides köökides, vahetati välja pesumasinad, külmkapid ja elektripliidid ning tubades kušetid ja toolid, soojustati aknad.

Infoks:
Ööks või paariks maksab üks ühiselamukoht võõrastele 22 eurot öö, kuu maksumus alates 170 eurot. Töötajatele kehtivat hinnakirja vaata siit: Ühe majutuskoha hinnad on alates 01.02.2014 järgmised:
tööle asumisest 6 kuu jooksul 95 eurot kalendrikuus,
tööelasumise 7. kuust kuni esimese tööaasta lõpuni 110 eurot kalendrikuus
alates teisest tööaastast 140 eurot kalendrikuus.
Hinnad sisaldavad käibemaksu. Majutuskoha hinna muudatust arvestatakse staažitäitumisele järgnevast kuust.
Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar