Huvitav

Madis Tammaru: turvatöötajast osakonnajuhatajaks

  • Kuupäev: 01.08.2014
    Autor: Ande Etti
Täna on Madis Tammaru G4Si lõuna piirkonna valveosakonna juhataja ning sõidab igal nädalal Tallinnast Tartusse seda tööd tegema, kuid on olnud ka aegu, mil lennujaama turvatöötajast Madis lennujaama parklas autos magas, sest pingeline töö ei võimaldanud koju Kehrasse unetunde täis magama sõita, kirjutab Ande Etti.
Tõsi, ka praegu oli omajagu suur katsumus leida Madise ajakavas tunnikest, et vestelda - maikuus turvajuhi ameti asemel uue suure väljakutse vastu võtnud Madis tunnistab, et uued tööülesanded, mis kardinaalselt eelnevatest erinevad, sisustavad tema päevad väga tihedalt. Olen rõõmus, et Madis julgeb mehiselt tunnistada, et uus amet paneb alguses end kohmetult tundma ja uute tööprotsesside omandamine võtab aega.

Kogu tagasiside põhjal, mida Madise kohta maad kuulates maja pealt saan, olen aga veendunud, et niisama ilusate silmade eest talle seda ametit kindlasti ei usaldatud. Vastupidi - linnukesed akna taga räägivad, et usaldusväärsemat ja sõnapidavamat töökaaslast annab otsida.

Seepärast on heameel kuulda, et Madis juba 2004. aastast G4Sis töötab, kuid selle eest, et ta siin on, tuleb tänusõnad öelda Mati Mahlale. Miks? Sest Mati oli see mees, kes pani värskelt keskkoolipingist tulnud Madise koos tööle kandideerinud venna Tõnis Tammaruga ankeeti täitma, mille tulemusena mehed järgmisel päeval lennujaamas tööd alustasid.

Kui Madis räägib, kui palju suhtlemist on turvajuhi (rääkimata lennujaama turvatöötajast) töös, küsin talt otse: „Oled sa ekstravert?". Vastuseks tuleb kiire, kindel ja rõhutatud „Ei!". Oma nipina, kuidas asjad tehtud saavad - ja mitte ainult tehtud, vaid hästi tehtud! - nimetab Madis efektiivsust. No tegelikult pakume sellele vestluse käigus mitu nimetust: efektiivsus, tööprotsesside optimeerimine, tühja rapsimise tegemata jätmine, aga mõte jääb samaks. Madisele meeldib, kui asjad saavad tehtud kiiresti ja ilma liigse molutamiseta ning ta püüab leida viise, kuidas jätta kõrvale ebaoluline ja keskenduda olulisele. Kahtlustan, et see võib olla üks võti, mis temast hinnatud töökaaslase teeb.

Süda kuulub käsipallile ja tsiklile
Kus on aga päev otsa suhtlemise keerises rabeleva introverdi süda? Tuleb välja, et käsipalliväljakul. Ja veel enam - selgub, et südant toetab ka füüsiline vorm ja ühtehoidev meeskond, sest Madisel on ette näidata ka Eesti meistritiitel käsipallis. Selgub, et spordipisik on nii sügaval Madise naha all, et aasta pärast keskkooli lõpetamist asus ta ülikooli kehakultuuri õppima.

Pikka aega Viacon Kehra ridades mängivatest meestest on Madise sõnul kujunenud väga lähedane sõpruskond. „Kõik on vennad," ütleb Madis. Sellist suhteliselt kinnist, aga ühtehoidvat sõpraderingi hindab Madis väga. Viimased kolm aastat on Madis olnud Viacon Kehrale treeneriks, nüüd Tartusse kolides mõlgutab ta mõtteid, kas liituda uue meeskonnaga või vahetada üleüldse ala, kuid see on kindel, et sõpradest ta ka Eesti teises otsas olles ei loobu.

Ja küllap saab Madis ilusa ilma korral ka istuda oma kaherattalise Suzuki selga ning neile külla sõita. Ärge liigselt muretsege - kihutaja ta pole, ütleb, et sõita on lihtsalt mõnus, eriti üksinda. Tundub, et ta on praeguseks päris rahul, et sõpradega kihlveo peale A-kategooria load ära sai tehtud.

Kuna Madise tööasjad teda nüüd Tartuga seovad, on ta otsustanud koos elukaaslasega peagi Tartusse kolida. Tartust rääkides märgib Madis, et sealne elu talle sobib - tartlased olevat teada hästi vastu võtnud, on avatud ja omamoodi huumoriga, mis Madisega hästi klapib.

Kommentaar kolleegilt:

Urmas Käbi: Madis on parim kolleeg, kes mul olnud on
Lühidalt öeldes on Madis elurõõmus ja positiivse ellusuhtumisega noormees. Vaatamata oma noorusele on ta minu meelest väga eluküps. Temaga saab vestelda väga erinevatel teemadel alates poliitikast, spordist kuni argipäevaste teemadeni. Saame vestelda kõikidel teemadel, kuigi meie vanusevahe on suur ja ta võiks mulle poja eest olla, kuna mu pojad on sama vanad kui Madis.

Ta on selline noormees, kellega läheks igal ajal lahingusse – temaga koos saab täita igasuguseid ülesandeid. Oleme teinud koostööd erinevatel üritustel ja kogemus on seda näidanud, et Madis on  mees, kelle peale võin alati kindel olla. Meie töös on usaldus ja üksteisemõistmine väga olulised. Oleme mõistnud üksteist poolelt sõnalt, pole olnud vaja palju seletada.

Minu meelest on tal oma nägemus paljudest asjadest ning mida ta alustanud on, selle viib ta ka lõpuni, nii eraelus kui tööalaselt. Poolikuks ta midagi ei jäta, teiste kaela ei veereta. Tuleb alati appi ja toetab mind kui vaja. Madis teeb, mida lubab. Nende pikkade tööaastate jooksul (mul jookseb G4Sis 21. aasta) on Madis parim kolleeg, kes mul on olnud. Tal on perspektiivi väga kaugele jõuda tänu oma töökusele ja sihikindlusele.

Kategooriad: Huvitav   Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar