Huvitav

Koit Toome: „Suvepäevad on puhkamiseks ja vabalt võtmiseks“

  • Kuupäev: 01.07.2014
    Autor: Esme Kassak
G4S Eesti suvepäevadel üles astuv Koit Toome esinemiskalender on juba aasta algusest täis ning suvel, kui teised puhkavad, ootab teda kõige tihedam tööaeg. G4Si peamaja külastamisele on Koidul eelnenud pikale veninud öö stuudios, et „linti" saada uus lugu, mida ta pea katkematult ümiseb. Ometi saame suvepäevade üleskutse kiirelt salvestatud ning filmimise käigus jõuab Koit testida Masternauti G4Si autodes ning pidada maha väikese vestluse ka juhtimiskeskuse operaatoritega.
Koit, kui palju Sina igapäevaselt mõtled enda ja oma kodu turvalisusele?
Ausalt öeldes ei mõtle väga, kõik on ilusti kontrolli all. Eks see oleneb ka sellest, kus piirkonnas sa liigud, kus elad, mis seal ümbruskonnas toimub ja millised on naabrid – kõik need asjad kokku mõjutavad turvatunnet. 

Aga kui mõelda kontsertide turvalisuse peale? On ju aeg-ajalt tulnud ette mujalgi maailmas, et kusagil läheb rüseluseks või keegi viskab midagi lavale...
Minul ei ole õnneks ühtegi sellist olukorda olnud. Kõik on inimesed, sõbralikud ja 99 protsenti positiivse suhtumisega. Viimased intsidendid jäid kuhugi 90ndatesse, siis oli selles mõttes rohkem selline wild, wild west aeg ja võis kõike juhtuda. Tänapäeval on üritused üldjuhul hästi organiseeritud ja turvatud ja kõik on okei. See on korraldaja pärusmaa ning mina artistina ei pea üldjuhul selle peale mõtlema. Publiku ohutus on loomulikult tähtis ja selle eest hoolitsetakse.

Kuidas oma naabritega läbi saad?
Linnas ma naabritega väga ei suhtle, aga Pääskülas, kus mul on vanemate maja ja kus ise hakkan maja ehitama, on mul kõik naabrid tuttavad. Meil on tupiktänav, kus võõraid käib haruharva ja neid kohe ka märgatakse, sest hoiame üksteise tegemistel silma peal.

Milline on Sinu peamine kokkupuude turvatöötajatega?
Mina näen turvatöötajaid peamiselt kaupluses, rohkem kokkupuuteid ei ole olnud. Samas kaubanduskeskus on minu jaoks viimane koht, kus ise turvalisuse peale mõtlen. Turvatöötaja on seal vajalik eelkõige, et hoida silma peale neil, kes tahavad maksmata poest väljuda.

Millist publikut arvad ees ootavat G4Si suvepäevadel?
G4S töötajad – tavalised normaalsed inimesed. Mul on 20 aasta jooksul olnud nii palju esinemisi ja üritusi, et ma ei pea eraldi mõtlema, kes on mu publik. Loomulikult ma arvestan alati sellega, milline publik on, mis vanuses jne, aga mul on ikkagi oma väljakujunenud asjad, mis töötavad. Võib-olla natuke oleneb sellest, kui pikk kava on ette nähtud ja sellest lähtuvalt saan esinemise üles ehitada niimoodi, et kontserdi lõpuks oleks selline hea tunne, et „kahju, et läbi sai".

Seega mõnusa elamuse saavad nii need, kes tulevad suvepäevadele ekstra Koidu pärast ja ka need, kes tulevad lihtsalt suvepäevadele?
Suvepäevad on selline üritus, kus inimesed võtavad vabalt ja mõnusalt, tahavad lõõgastuda. Õhtune etteaste on selline tore boonus. Ma loodan, et inimesed saavad tantsida, nostalgitseda vanade laulude saatel ning kuulda ka uusi lugusid. Meie (Koit Toome ja tema bänd – EK) kõige tähtsam ülesanne on tekitada hea tuju ja mõnus olemine õhtul. Külalisena lööb sel õhtul kaasa ka Sarah Code One’ist, et esitada meiega mõned vanad lood. Koht Käärikul suvepäevadeks on ka väga kihvt.

Milline suvi Sinul tuleb ja millal puhata saad?
Ainult töö ongi suvel, ühe hingetõmbega aasta lõpuni on kõik tegemisi täis. Ees ootavad mitmesugused eriprojektid, augustis teen kaasa Birgitta Festivalil ja siis alustan kohe Vanemuises „Ooperifantoomi" proovidega. Nii hullumeelset aastat pole veel olnud. Eks ma üritan esinemisi  ühendada nii palju kui võimalik ka lõõgastumisega. Näiteks pakkus hiljaaegu väikest vaheldust kontsert Stockholmis või kevadel Prantsusmaal Val Thorensi suusakuurortis esinemine – siis saime ka ise veidi lumelauatada ja suusatada.  Viimati puhkasin perega eelmisel sügisel Türgis.

Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar