Huvitav

G4S Harju Rallyl: külastaja tagasiside ralli turvamise kohta

  • Kuupäev: 29.05.2014
    Autor: Esme Kassak
23. ja 24. mail toimus esimest korda Harju Rally, mille ohutuse eest kandis hoolt G4S Eesti ligi 150-pealine Stafi meeskond. Ralli võib lugeda igati kordaläinuks, mida kinnitab omalt pool tagasiside ühelt külastajalt.

Stafi meeskonda Harju Rallyle tuldi nii Tartust kui Türilt, peamiselt aga Põhja piirkonnast. Põhjalikule kohapealsele logistikale eelnes korralik ettevalmistusperiood. Juba kolm nädalat varem sõideti koos turvajuhtidega rada läbi, aimamaks ette võimalikke ohtusid ralli ajal, samuti läbis kogu meeskond rajajulgestaja koolituse. Lisaks raja julgestamisele tuli valmis olla ka kohalike elanike kõikvõimalikeks liikumisteks, sest vaatamata piiretele leidus ikka mõni haagissuvilas puhkaja või metsatööde tegija, kes arvas, et võiks oma tegevusi rahulikult jätkata. "Kogu aeg tuleb selgitada ja olla väga konkreetne," tõdes G4S Eesti teenistusjuht ja rallil ohutusülema abi ülesandeid täitnud Kristiina Eelmaa.Ralli võib lugeda igati kordaläinuks, mida omal moel kinnitavad ka meieni jõudnud head sõnad ühelt tähelepanelikult ralli külastajalt turvatöötaja Aare Korjule, kes oli samuti ametis ohutusülema abina. Rallit vaatamas käinud Daivo märkas Aare tähelepanelikkust ja operatiivsust õnnetuse olukorras käitumisel ja kirjutab meile nii: "Seekord olin kiiruskatsel nr 6. Kõik nagu tavaliselt. Veidi pealtvaatajaid. Raja julgestus jne. Ja juhtus /---/ õnnetus. Auto nr 16 sõitis rajalt välja... vastu hoonet... õnneks sõitjad jäid terveks. Üks julgestaja jäi vaatevälja. Kord oli ta siin, kord kadunud, siis jälle teisel pool kurvi. Ta suutis "sõeluda" selles kuumuses pidevalt." Ta lisas, et julgestaja suutis korraga mitut asja teha, hoiatades õnnetuskoha eest ja jagada juhiseid kolleegidele otse ja raadiosaatja vahendusel.

"Kui avarii teinud võidusõitjad istusid rajast eemal ja olid masenduses, käis sama julgestaja kord ühe ja siis teise juures. Midagi rääkides. Hetkeks oli ta kadunud ja kui tagasi tuli, siis oli tal veepudel käes. Ta kallas roolis olnud noormehele joogipudelisse vett ja midagi rääkides patsutas tollele õlale. Võistleja, kes oli šokis, sai ilmselt nii psüühilist abi kui ka vett. Seda nii vähest... vett. Aga sellest on suure kuuma käes ja šokis olles suur abi. Selline tähelepanu ja hoolitsus võistleja eest oli minu jaoks, kes on käinud kordi võistlus vaatamas ja ka varem õnnetusi näinud, üllatus. Minu suhtumine teie firmasse muutus. Edu teile ka edaspidi!"

Aare Korju on ka ise tegelenud ligi seitse aastat ralliga ning autospordiga üldse kokku ligi 15 aastat ning leidis, et igaüks oleks selles olukorras just nii toiminud. G4S Eestis töötades on Aare läbinud nii ralli turvamise koolituse kui ka rajajulgestaja koolituse ning ohutusülema abina osa võtnud mitmest rallist.

Täname Daivot tagasiside eest!
Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar