Huvitav

Enno Ottis: iga turvatöötaja võiks läbida abipolitseiniku koolituse

  • Kuupäev: 23.05.2014
    Autor: Julia Garanža
Enno Ottis3.–4. mail toimusid Jõgevamaal Lõuna prefektuuri abipolitseinike üksuse esimesed kutsemeisterlikkuse võistlused. Osalenud kümnest meeskonnast osutus parimaks Jõgeva esindus koosseisus Enno Ottis ja Villu Valliste.

Enno, kellel tänavu täitus 10 aastat G4Si tööstaaži saab uhkust tunda veel ühe märkimisväärse kogemuse üle: 35 aastat jahimehena. Lisaks juhib ta Põltsamaa üksikkompaniid ning osaleb regulaarselt abipolitseinikuna korrakaitsjate tegevuses. Abipolitseinike mõõduvõtmises osaleb Enno juba kolmandat korda. Nüüd, Lõuna piirkonna parima abipolitseiniku tiitel taskus, ootab Ennot juunis ülevabariigiline võistlus, mis toimub Paikusel.

Püstolreporteri põhiline küsimus: kuidas võit tuli?
Ootamatult. Minu jaoks oli see kolmas kord osaleda abipolitseinike võistluses ning tõtt öelda ei olnud mul plaaniski võita. Panime paarimehega kohe alguses oma strateegia ja sellest tuleneva suhtumise paika, mille kohaselt ei jahtinud me aega, vaid täpsust ja tulemust. Küllap me tänu „külmale kõhule" ka võitsime, sest teised tegid kiirustamisvigu, mida meil ei olnud.  

Milline ülesanne osutus kõige raskemaks?
Jalgrattaga vigurisõit. Enamasti liigun kas jala või autoga, jalgratas kui sõiduvahend on mulle võõras. Ühel korral lausa kukkusin.  See-eest laskmises läks meil väga hästi, kunagi andis meile Teet Lill väga hea püstolist laskmise baasi, tänu millele tundsin end kindlalt.  

Mida annab Sulle abipolitseinikuks olemine?
Abipolitseinikuna teen ma kuus umbes kolm vahetust, paljuski meie ülesanded kattuvad – nii turvatöötajana kui abipolitseinikuna olen ma korda kaitsev isik. Väljaõppes on samuti palju ühist. Abipolitseinikuna saan ma osaleda liikluse järelevalves, avaliku korra rikkumiste lahendamises, on ette tulnud ka peretülide lahendamist. Mina leian, et kõik meie patrullekipaažide turvatöötajad peaksid läbima abipolitseiniku koolituse, sest see annab nii teadmisi kui ka kindlama tunde. Nii turvatöötajana kui abipolitseinikuna tegutsen ma ju korrakaitse valdkonnas ning lisateadmised tulevad ainult kasuks. Minu sügav veendumus on, et ühendades need kaks ametit saame ühiskonnale veelgi kasulikumad olla.
Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar