Huvitav

IP-salvesti, mis toob FULL-HD videopildi ka koju

  • Kuupäev: 03.03.2014
    Autor: Veikko Raasuke

Kas oled koduomanikuna mõelnud, et kodust või kasvõi suvilast eemal olemise ajal oleks hea omada ülevaadet seal toimuvast videopildi vahendusel? Varem oleksid suure tõenäosusega pidanud kasutama analoogsüsteeme, mille edastatud videopilt ei olnud kuigi kvaliteetne. Nüüdseks on tehnika arenenud nii kaugele, et enne valdavalt äridele mõeldud kõrgekvaliteedilist pilti võimaldavad IP-põhised süsteemid on tehtud kergesti kasutatavaks ka eraisikutele.

See on võimalik tänu spetsiaalsetele IP-salvestitele, mis ei vaja eraldi serverit ega suuri pingutusi kaamerate ühendamiseks ja seadistamiseks. Ka G4Si turvaseadmete maaletoomisele keskenduva tütarfirma Alarmtec sortimendist võib peatselt leida kvaliteetse IP-salvesti G4S-204P. See seade sobib töötamiseks nii sise- kui välistingimuste jaoks ettenähtud IP-videokaameratega. Salvesti võimaldab vaadata kaamerate pilte reaalajas või taasesitada FULL-HD kvaliteedis videopilti kas üle veebi või spetsiaalse tarkvara abil, mis on saadaval nii arvuti kui nutiseadme jaoks. Internetti läheb salvesti eelistatavalt juhtme kaudu, kuid sellel oleva LAN-pesa külge saab vajadusel ühendada 3G-ruuteri. Ka ei vaja G4S-204P salvesti püsivat IP-aadressi, kuna toetab DDNS serverit (dünaamilise IP-aadressi korral on vaja, et interneti teenusepakkuja poolt oleksid pordid avatud). 

Salvesti üheks märksõnaks on plug and play, mis tähendab, et salvesti ühendamine teiste seadmetega käib imelihtsalt. Näiteks võimaldab salvestisse sisseehitatud POE Switch kasutada arvutivõrgu kaablit nii kaamera toitmiseks kui arvutivõrguga ühendamiseks. Lisaks tunneb seade automaatselt ära kõik selle külge ühendatud toetatavad kaamerad, mis vähendab paigaldusel oluliselt tööaja kulu. Salvestusrežiimid võimaldavad valida kas pideva või liikumise peale aktiveeruva salvestamise vahel.

Nelja kanaliga salvestiga on kaasas 1 TB suurune kõvaketas, vaba pesa lisakõvaketta jaoks, sisseehitatud nelja pordiga POE Switch ning HDMI väljund, mis toetab resolutsiooni kuni 1920 × 1080 P. G4S-204P IP-salvesti on toodetud Koreas ja pärast esimeste testsalvestite ülespanekut oleme paigaldajatelt saanud rohkelt kiidusõnu salvestite koostekvaliteedi ning kasutus- ja paigaldusmugavuse kohta. Seadme täpsemaid tehnilisi parameetreid saad vaadata siit.

G4S-204P IP-salvesti maksab 570 eurot. Hinnale lisandub käibemaks.

 
Veikko Raasuke
 
tehnoloogia arendusjuht
Kategooriad: Huvitav   Turvasoovitused   Videovalve  

Kommentaarid

Lisa kommentaar